Pompa ciepła i energia geotermalna: niezbyt różowa rzeczywistość chwili

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 13/03/08, 08:58

bham napisał: VRV VRV?
COP 6: w oparciu o twój wykres z produkcją wody o temperaturze 60°C, nie jest to możliwe; do produkcji wody o temperaturze 30°C, być może tak.


Tam, robisz to celowo

oczywiście z produkcją w 30°C na podgrzewaną podłogę!! za szybko czytasz

VRV: klimatyzacja i ogrzewanie z bezpośrednim odparowaniem, patrz strona internetowa Daikin.fr
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 13/03/08, 09:04

Wiele ładnych krzywych i informacji o rozmiarach: https://www.econologie.com/la-technologi ... -3389.html

Z dimplexu wynika, że ​​są dobrzy w swojej dziedzinie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 13/03/08, 09:44

Pętla napisał:Halo

Powrót do kogeneracji

Co sądzicie o instalacji solarnej/fotowoltaicznej (czujnik 2 w 1), która zasilałaby pompę ciepła?

Inwestycja byłaby znaczna, ale całkowicie autonomiczna


+1 z Maloche: zapomnij o tym... jeśli ma być przywiązany do twojego bankiera przez 15 lat, nie nazywam tego autonomią :D

Kiedy mówiłem o kogeneracji, był to silnik cieplny (biopaliwo, olej napędowy lub drewno Stirlinga), więc inwestycja poniżej 10 000 €… 3 do 5000 dla tych, którzy wiedzą, jak używać rąk (coraz rzadziej)… .
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 13/03/08, 12:05

Christophe napisał:
Pętla napisał:Halo

Powrót do kogeneracji

Co sądzicie o instalacji solarnej/fotowoltaicznej (czujnik 2 w 1), która zasilałaby pompę ciepła?

Inwestycja byłaby znaczna, ale całkowicie autonomiczna


+1 z Maloche: zapomnij o tym... jeśli ma być przywiązany do twojego bankiera przez 15 lat, nie nazywam tego autonomią :D

Kiedy mówiłem o kogeneracji, był to silnik cieplny (biopaliwo, olej napędowy lub drewno Stirlinga), więc inwestycja poniżej 10 000 €… 3 do 5000 dla tych, którzy wiedzą, jak używać rąk (coraz rzadziej)… .

Możesz podać Krzysztofa? kogeneracja, o której ciągle mówisz, co to właściwie jest?
Twój silnik spalinowy oznacza, że ​​masz w piwnicy silnik (jak silnik diesla Pigeot), który pracuje cały czas... a raczej na żądanie (np. w zimne noce nie możesz spać z powodu hałasu silnika? spaliny do komina?). A co produkuje twój silnik? Zakładam, że odzyskujesz ciepło do ogrzewania domu i/lub CWU?

Przepraszam, kiepsko mi z kogeneracją... : Lol:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: Pompa ciepła i energia geotermalna: nie różowa rzeczywistość świata




przez jean63 » 13/03/08, 12:19

RV45 napisał:Dobry wieczór wszystkim,

Mogę podać krótkie podsumowanie prawie 175 opinii osób indywidualnych w ciągu ostatnich dwóch lat na temat Chaleur Terre:

http://www.chaleurterre.com/forum/viewforum.php?f=18

Jeśli chodzi o mnie, będę nadal obsługiwał moją pompę ciepła na obrusie z policjantem większym niż 5, gdy energia słoneczna nie wykona pracy samodzielnie. :P


Witam,

Chociaż mam podziemne zwierciadło wód gruntowych, nie chcę instalować PAC typu woda-woda. Na razie trzymam kocioł gazowy z siecią niskotemperaturową (grzejniki PC i BT).

Zastanawiam się nad dołożeniem kolektorów słonecznych i nie chciałbym popełnić żadnych błędów.

Poszperałem w witrynie APPER w poszukiwaniu energii słonecznej i teraz jestem mniej przekonany, że kolektory próżniowe są najlepszym rozwiązaniem. Wierzę, że to jest to, co masz na dachu?

Więc co z kolektorami próżniowymi? Są one bardziej efektywne, gdy jest mało słońca i tilt / nie Optymalna orientacja?

Aby omówić ten temat, możemy otworzyć inny temat, aby forumczytelnicy ekonologii mogą z tego skorzystać.

PS: Zachowałem kilka referencji instalacji w tradycyjnych czujnikach i porównanie.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 13/03/08, 12:43

Tak, w zasadzie to wszystko: zamiast bojlera masz w piwnicy silnik, który wytwarza prąd elektryczny (na własne potrzeby lub odsprzedaż), jednocześnie odzyskując kalorie chłodzące (około 60%).

Dzięki „czystemu” montażowi w ramach własnej konstrukcji można osiągnąć ogólną sprawność od 70 do 80%, w tym od 30 do 35% energii elektrycznej.

Na poziomie światowym jest to najlepsze, ponieważ elektrownie cieplne BARDZO rzadko zużywają kalorie chłodzące (stąd gigantyczne wieże elektrowni jądrowych)...

Nie martw się, silnik byłby wyściełany, a zatem dźwiękoszczelny i dlatego nie hałasowałby dużo bardziej niż kocioł.

Jeśli chodzi o godziny pracy, to nie pracowałby 24/24, ale działałby jak twój kocioł, czyli w zależności od zapotrzebowania, nie na prąd, a na ciepło.

Jestem na samym początku naszych badań dotyczących naszej cogé i jednym z parametrów jest praca silnika na 1000 godzin rocznie i nie więcej (aby mieć tylko jedną operację konserwacji wymiany oleju rocznie, aby dokładnie wykonać konserwację w dzienniku w zależności od w wybranym silniku). W takim przypadku bezwzględnie konieczne jest buforowanie lub bezpośrednie wykorzystanie energii, co w naszym przypadku oczywiście nie stanowi problemu (dzięki naszemu dużemu buforowi).

Rozmiar:

Z grubsza mówiąc: moc znamionowa silnika kogeneracyjnego = roczne zapotrzebowanie na energię kaloryczną / 1.7 * 1000.

Współczynnik 1.7 wynika z różnicy sprawności elektrycznej i cieplnej, odzyskujemy 1.7 razy więcej energii w postaci elektrycznej niż termicznej.

Konkretnie, sprawność elektryczna: 30% daje zatem sprawność cieplną 30*1.7 = 51%, czyli ogólną sprawność 30+51 = 81%.

Przykład: dom, który zużywa 1500 litrów oleju opałowego, czyli 15 000 kWh zapotrzebowania, będzie wymagał kogeneracji 15 000 / 1.7 * 1000 = 8.82 kW, która będzie działać przez 1000 godzin rocznie, czyli 9 kW.

Oczywiście pod warunkiem, że będziemy w stanie buforować energię!

Taka kogeneracja będzie zatem wytwarzać:

a) 9 kWh = 000 elektrycznych MWh
b) 9 * 1.7 * 1000 = 15 300 kWh ciepła tj. 15.3 MWh

a) Rachunek za energię elektryczną, jeśli wszystko było na edf (tj. dom w 100% elektryczny) = 9 + 15.3 = 24 300 kWh lub 2916 EUR rocznie po 0.12 EUR za kWh (abonament wliczony w cenę).

b) Rachunek za olej opałowy / edf:
- 1500 * 0.70 = 1050
- 9000 * 0.12 = 1080

tj. 2130 €/rok

c) Rachunek za energię, jeśli trybik jest zasilany olejem opałowym: 9000 / 0.3 = 2100 € rocznie po 0.70 € za litr oleju opałowego.


Widzimy zatem, że już bez żadnych dotacji czy pomocy, przy użyciu drogiego oleju opałowego i taniej energii jądrowej (dla nas to 0.25 € za kWh!) jest to opłacalne (niewielkie, ale jednak opłacalne, a dodatkowo możemy zrobić prąd z ropy :) )!

W interesie cogé jest zatem użycie a paliwo alternatywne (na przykład drewno, olej lub diester) et nawiasem mówiąc, aby zobaczyć subsydiowanie energii elektrycznej, na przykład plan belgijski SOLWATTsubsydiuje w wysokości 0.8 euro za kWh fotowoltaicznej energii słonecznej.

Gdyby to był ten sam przypadek, cogé byłoby niezwykle opłacalne:

Koszt oleju opałowego = 2100 €
Energia elektryczna „odkupiona” po 0.8 € za kWh = 9000 * 0.8 = 7200 €

Roczny zysk = 5100 € - rachunek za prąd
Zwrot z inwestycji = 1 do 2 lat...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Pompa ciepła i energia geotermalna: nie różowa rzeczywistość świata




przez Christophe » 13/03/08, 13:16

jean63 napisał:Więc co z kolektorami próżniowymi? Są one bardziej efektywne, gdy jest mało słońca i tilt / nie Optymalna orientacja?


Dla orientacji i ścieżki słońca: Tak
Na słońce: nie. Bez promieniowania żaden panel „nie działa”.

Musimy myśleć nie w „czystym” wykonaniu, a w wykonaniu wygładzonym w ciągu roku.

Więc w końcu to, co jest proste do wyliczenia się: próżnia koszty / life - koszt / poziom życia = roczny dodatkowy koszt próżni - rocznego przyrostu próżni = ciekawe, czy nie.
Cały euro wgłębieniu.

Np jeśli próżnia kosztuje cię € 3000 i 15 lat, a on stwierdził, że plan kosztuje cię 2000 20 lat i trzyma dodatkowy koszt próżni jest 100 € rocznie gdyby odzyskuje mniej niż 100 euro rocznie to nie jest interesujące.

Inny sposób patrzenia na rzeczy:

Jeśli zamiast odzyskać w „najlepszym przypadku dla lamp”: 70% (niski margines dla planów) odzyskasz 90% (wysoki margines dla lamp) promieniowania w swoim regionie, powiedzmy 1200 kWh / rok, zarabiasz w związku z tym 240 kWH / rok i na m² panelu. Przy 0.1 € / kWh oznacza to wzrost o 24 € / rok na korzyść lamp próżniowych w tym przypadku, konieczne jest, aby roczny dodatkowy koszt rur kwadratowych nie przekracza € 24 być „dochodowym”.

Można pobawić się na przykład prawdziwymi figurkami viessmana (ceny próżni są przerażające)...

jean63 napisał:Aby omówić ten temat, możemy otworzyć inny temat, aby forumczytelnicy ekonologii mogą z tego skorzystać.

PS: Zachowałem kilka referencji instalacji w tradycyjnych czujnikach i porównanie.


Bądź pierwszy :) Jestem bardzo zainteresowany, pomogłoby to udoskonalić obliczenia, które właśnie zacząłem!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: Pompa ciepła i energia geotermalna: nie różowa rzeczywistość świata




przez jean63 » 13/03/08, 14:12

Christophe napisał:Bądź pierwszy :) Jestem bardzo zainteresowany, pomogłoby to udoskonalić obliczenia, które właśnie zacząłem!


Cóż, OK dla promieniowania niezależnie od czujnika.

Dla długości życia jest to niewiadoma.

Naprawdę chciałbym wiedzieć, dlaczego RV45 wybrał sous-vide, ale jeśli tu nie wróci, pójdę zadać mu pytanie na Heat Earth.

Ta debata odbyła się już na stronie internetowej APPER. Spędziłem tam +kilka godzin i jest to dość skomplikowane, ponieważ trudno jest porównywać powierzchnie, ponieważ sous-vide ma surową powierzchnię, która nie odpowiada rzeczywistej powierzchni przechwytywania (rury są dość rozstawione).

Najlepsze jest to, że rejestruję się w APPER i rozmawiam z nimi, ale czuję się trochę „lekko”, kiedy widzę ich samodzielne instalacje. Istnieją argumenty za porównaniem:

http://www.apper-solaire.org/2techno.htm
et
http://www.alpilles-solaires.fr/CP_CSV_ ... rtout.html

OK, zatrzymam się na tym. Zamierzam otworzyć temat, ale obawiam się, że debata na ten temat się nie rozpocznie forum, biorąc pod uwagę, że masz tylko 3 lata, aby mieć czujniki (cuicui, tigrou i ty) i dobrze znam twoje argumenty, które są logiczne, ponieważ masz duże powierzchnie i prawie optymalną orientację/nachylenie.

Montaż tigrou jest w kolektorach płaskich, ale zrobił super montaż i dużo roboty. Musiał kupić swoje czujniki, zanim próżnia „przyszła” do APPER.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 13/03/08, 14:22

Dobry Jean, kiedy otworzyłeś ten temat na temat płaskich paneli słonecznych/lamp próżniowych?
Muszę powiedzieć, że mam świeże wieści z Alpilles, które proszę tylko przekazać. :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 13/03/08, 14:35

Christophe napisał:Tak, w zasadzie to wszystko: zamiast bojlera masz w piwnicy silnik, który wytwarza prąd elektryczny (na własne potrzeby lub odsprzedaż), jednocześnie odzyskując kalorie chłodzące (około 60%).

Dzięki „czystemu” montażowi w ramach własnej konstrukcji można osiągnąć ogólną sprawność od 70 do 80%, w tym od 30 do 35% energii elektrycznej.

Na poziomie światowym jest to najlepsze, ponieważ elektrownie cieplne BARDZO rzadko zużywają kalorie chłodzące (stąd gigantyczne wieże elektrowni jądrowych)...

Nie martw się, silnik byłby wyściełany, a zatem dźwiękoszczelny i dlatego nie hałasowałby dużo bardziej niż kocioł.

W interesie cogé jest zatem użycie a paliwo alternatywne (na przykład drewno, olej lub diester) et nawiasem mówiąc, aby zobaczyć subsydiowanie energii elektrycznej, na przykład plan belgijski SOLWATTsubsydiuje w wysokości 0.8 euro za kWh fotowoltaicznej energii słonecznej.

Gdyby to był ten sam przypadek, cogé byłoby niezwykle opłacalne:

Koszt oleju opałowego = 2100 €
Energia elektryczna „odkupiona” po 0.8 € za kWh = 9000 * 0.8 = 7200 €

Roczny zysk = 5100 € - rachunek za prąd
Zwrot z inwestycji = 1 do 2 lat...


Nie, nie włożyłbym silnika do wiszącej na ścianie pralni !!! ledwo słyszysz działający naścienny kocioł gazowy, to lekki hałas ... z wyjątkiem dnia, w którym eksploduje !! :zaszokować:

W przypadku silnika jest to olej napędowy i co dodajesz jako olej? jaka cena / litr? czy jest to silnik specyficzny dla generatora?

W Belgii nie kupują eleków wyprodukowanych przez Cogé? Czy twoje uzasadnienie jest teoretyczne dla amortyzacji?
Więc podgrzejesz wodę w tamponie, aby zasilić ogrzewanie? i dla ciepłej wody? czy kontynuowałbyś swoją DEOM?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105