Oto pompa ciepła, która powinna zostać zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Christophe » 30/01/24, 01:20

phil59 napisał:PB tam nie ma.

Ile za izolację zewnętrzną można zaoszczędzić?


1 euro! : Mrgreen:
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez pogmatwać » 30/01/24, 09:13

Amortyzacja, rentowność, to nonsens.
Nawet po 10 latach, wiedząc, że technologia solarna robi ogromne postępy, w niecałe 5 lat możesz odłożyć paznokcie.
Mów mi o wolności, tak, podążam za tobą...
0 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Obamot » 30/01/24, 14:03

To nie tyle „ile zarabiasz”, zamiast próbować „Nic nie stracę…”

Pomysłów na „pasywację” domu mniejszym kosztem nie brakuje…

ITI jest herezją w tym sensie, że wymagałoby odwracania izolacji na ścianach i płytach prostopadle do ścian szczytowych, w odległości 1 m od elewacji. Inaczej to nie ma sensu... Mostki termiczne, ryzyko gnicia ścian i inne bajery na porządku dziennym... a powierzchnię izolacji można w ten sposób pomnożyć dwukrotnie...

Znalazłem swój post, wcale nie taki stary (2022), więc wysoki zakres będzie wynosić 8 euro za materiały
chauffage-isolation/pac-avec-mur-geothermique-geomur-t17248-20.html?hilit=Isolation%20thermique%20ext%C3%A9rieure#p505734

Warto byłoby dodać do tego dobrze izolowane drzwi i okna... VMC o podwójnym przepływie, ale to prawdziwa inwestycja.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez phil59 » 30/01/24, 21:46

Coraz częściej mówimy o korektorze termicznym niż o izolacji, na której niektórzy zarabiają fortunę.

Musimy otworzyć oczy, ulokować pieniądze tam, gdzie są potrzebne, zrekompensować straty większą produkcją.

W moim przypadku nic mnie to nie kosztuje.

Pompa ciepła ok, zbiornik średnio, pełzacze średnio.

Lepiej byłoby położyć 50-60 cm izolacji nad podłogą i pozwolić ramie oddychać.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Obamot » 31/01/24, 09:52

Cześć Phil, w tej kwestii przepraszam, ale nie nadążam za tobą.
Budowa i izolacja są nadal częścią mojego podstawowego szkolenia…

To, co mówisz, jest mieszanką prawdy i fałszu i wygląda na to, że nie chcesz brać pod uwagę niczego innego. Trudno więc Ci odpowiedzieć, nie mając nic osobistego.

O wiele lepiej jest umieścić 25 cm izolacji WSZĘDZIE w ITE, niż skupiać dużą grubość izolacji w określonych, preferowanych miejscach konstrukcji. Nawet jeśli praktyka wskazuje, że straty zwykle powstają od góry, nie zwalnia to od umieszczania ich gdzie indziej.

Czy wykonałeś termografię, aby zweryfikować swoją teorię?
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149