Zużycie energii przez pompę ciepła

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
ced75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/08/15, 19:27

Zużycie energii przez pompę ciepła




przez ced75 » 09/11/17, 17:37

Witam,
Moim celem byłoby utrzymanie stawu hodowlanego w szklarni w temperaturze 18-22 ° C (nie jesteśmy w pobliżu 2 °) wiosną, kiedy noce i niektóre dni wciąż często schodzą poniżej 5 ° C ...
W najbardziej ekonomicznych rozwiązaniach wybrałem piec na drewno (i piec na pellet trochę droższy, ale mniej restrykcyjny), a następnie wyszukując w Internecie odkryłem pompy ciepła powietrze-woda, ale nie zrobiłem tego all inclusive ...
Oto co zrozumiałem:
Jeśli temperatura komfortu nie zostanie osiągnięta, pompa działa inaczej, w przeciwnym razie zatrzyma się, w zależności od ustawień i warunków zewnętrznych będzie działać na przykład 5h dziennie i zużyje na przykład 2kw dla 5h lub w miesiącu 2 przy 0.16 € / kWh zużylibyśmy 600kw i wydalibyśmy 96 € (który jest bardziej ekonomiczny niż granulki).
Myślę, że zrozumiałem:
Czy temperatura w pomieszczeniu, w którym znajduje się pompa ciepła, nie wpływa na ilość energii dostarczanej do basenu? i dlatego nie wpływa na zużycie energii?
Myślałem, że na przykład woda w moim basenie ma temperaturę 20 ° C, jeśli temperatura zewnętrzna spadnie z 20 ° C w ciągu dnia do 5 ° C w nocy, to jeśli mój pokój, w którym moja pompa ciepła jest w 20 ° C wtedy zużylibyśmy x razy mniej prądu niż gdyby 10 ° C w moim pokoju ... zamiast konsumować 2kwh podczas 5h Zużyję na przykład 500Wh podczas 5h ... a mój rachunek byłby 4 razy mniejszy .. ... ale rozumiem, że kiedy pompa pracuje, zawsze zużywa taką samą ilość prądu, czy się mylę?
Jeśli nie, czy istnieją inne bardziej wydajne systemy?
Dzięki za oświecenie mnie
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: zużycie energii przez pompę ciepła




przez Ahmed » 09/11/17, 19:01

Jeśli wymiennik ciepła pompy ciepła zostanie umieszczony w pomieszczeniu, które jest cieplejsze niż na zewnątrz, wydajność będzie lepsza ... czas potrzebny na wypompowanie kalorii z pomieszczenia (to znaczy bardzo mało czasu). Zużycie pompy ciepła zależy od różnicy temperatur między dwoma „końcami”: tym, w którym bierzesz i tym, w którym dodajesz kalorie ...
W swojej cenie kosztowej musisz wziąć pod uwagę inwestycję i konserwację, są to dalekie od nieistotnych pozycji, szczególnie w przypadku tak zaawansowanego sprzętu *.

* Wyrafinowane, oznacza tutaj, że nie będziesz w stanie się naprawić, jeśli masz problem.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: zużycie energii przez pompę ciepła




przez sicetaitsimple » 09/11/17, 19:15

To dziwne, twoja sprawa! Czy możesz to wyjaśnić?

- najpierw mówisz o wiośnie? Bez jesieni, bez zimy?
- wtedy mówisz o basenie w szklarni: ile m3 to basen w stosunku do objętości szklarni?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: zużycie energii przez pompę ciepła




przez Ahmed » 09/11/17, 19:29

Jeśli to tylko na określony czas, koszt inwestycji staje się czynnikiem ograniczającym!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: zużycie energii przez pompę ciepła




przez sicetaitsimple » 09/11/17, 19:42

Ahmed napisał:Jeśli to tylko na określony czas, koszt inwestycji staje się czynnikiem ograniczającym!


Tak, tego właśnie szukam z moimi pytaniami!
0 x
ced75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/08/15, 19:27

Re: zużycie energii przez pompę ciepła




przez ced75 » 09/11/17, 21:13

Niekoniecznie chcę zdradzać szczegóły mojego projektu, ale powiedzmy, że dla niektórych gatunków temperatura jest ważniejsza dla reprodukcji, a „młode” są wiosną niż dla wzrostu dorosłych, który kończy się pod koniec jesieni. Ogrzewanie będzie więc trwać 3 miesiące, maksymalnie 4 miesiące, aw słoneczny dzień w szklarni często nie będziemy potrzebować dodatkowego ogrzewania, ale jest to szczególnie w określone dni i w nocy ...
Na razie jestem na prototypowej zakopanej szklarni Walipini, aby ograniczyć utratę ciepła i pulę 30m3, ale znowu nie chcę ujawniać więcej, szczególnie, że nie powinno to uniemożliwiać ci wyjaśnienia działanie pompy ciepła powietrze-woda?

Jeśli wymiennik ciepła pompy ciepła zostanie umieszczony w cieplejszym pomieszczeniu niż na zewnątrz, wydajność będzie lepsza ... czas na wypompowanie kalorii z pomieszczenia (to znaczy bardzo mało czasu).


Składam więc propozycję: trochę zakopujemy pokój (izolujemy go belami słomy po bokach i na górze) i stawiamy tunel rolkowy na 30cm (dokładniej do ustalenia) pod ziemią pod pokojem że ogrzewamy kolektorami słonecznymi w słoneczny dzień. powinniśmy mieć 20 ° C przez większość czasu w tym pokoju i nawet jeśli mamy kilka dni bez słońca, biorąc pod uwagę boczną i górną izolację pomieszczenia, nie powinniśmy znacznie spadać w T ° C w pomieszczeniu i nadal odzyskać kalorie od dołu, a nie termiczne przesunięcie fazowe.
Co sądzisz o moim pomyśle? ciekawe, prawda? :) Jaki rozmiar pomieszczenia w m3 byłby potrzebny do umywalki 30m3?
A dla tych, którzy mogą mi bardziej szczegółowo wyjaśniać działanie na poziomie zużycia elektrycznego pompy ciepła powietrze-woda w zależności od temperatury w miejscu, w którym znajduje się pompa ciepła, jestem zainteresowany. Jeśli masz również dane liczbowe lub przykłady, jak bardzo poprawiłaby się wydajność? jaki byłby spadek zużycia energii? etc ...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: zużycie energii przez pompę ciepła




przez sicetaitsimple » 09/11/17, 21:47

ced75 napisał:, W związku z tym ogrzewanie będzie trwało miesiące 3, maksimum 4, aw słoneczne dni w szklarni nie będziemy często potrzebować dodatkowego ogrzewania, ale jest to szczególnie ważne w niektóre dni i w nocy ...


Szanuję twoje pragnienie zachowania poufności, ale kiedy opisujemy Twój projekt, po prostu porzuć pomysł PAC.
2 x
ced75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/08/15, 19:27

Re: zużycie energii przez pompę ciepła




przez ced75 » 10/11/17, 22:47

sicetaitsimple napisał:
ced75 napisał:, W związku z tym ogrzewanie będzie trwało miesiące 3, maksimum 4, aw słoneczne dni w szklarni nie będziemy często potrzebować dodatkowego ogrzewania, ale jest to szczególnie ważne w niektóre dni i w nocy ...


Szanuję twoje pragnienie zachowania poufności, ale kiedy opisujemy Twój projekt, po prostu porzuć pomysł PAC.


Hmm ... Być może nie podałem wystarczających szczegółów: jeśli chcemy ogrzać powietrze w szklarni, to sprawia, że ​​600m3 ... woda jest kilkoma zbiornikami na całkowitą 60m2 powierzchni parowania z powietrzem ... najważniejszą rzeczą dla zwierzątek jest temperatura wody w okolicach 20 ° C ... czy nie lepiej byłoby podgrzać wodę lub pod basenami?

Małe porównanie pod względem ekonomicznym:
- piec na drewno: aby ogrzać 600m3 bez izolacji (zakopana szklarnia, ale strata z dachu ...) musielibyśmy zapewnić, powiedzmy 60kw, dlatego kilka pieców, tj. inwestycja 1000 € i zużycie (przy 0.035 € / kw) 300h / rok lub 630 € drewna rocznie. Dodaj do tego ograniczenia związane z zaopatrzeniem w drewno, magazynowaniem, dostępnością ludzi do zaopatrzenia w ogień, w przeciwnym razie temperatura wody będzie sinusoidą i zbłądzimy zbyt daleko od punktu ustawienia! Więc oczywiście powiesz mi o tych ograniczeniach, że istnieją automatyczne piece na pelety ... tak, z wyjątkiem tego, że 6 jest droższy pod względem inwestycyjnym: 6000 € na dostawę 60kw, a zużycie wynosi 0.08 € / kw lub 1440 € / rok ...
- pompa ciepła powietrze-woda do podgrzewania 60m3 umywalki do 20 ° C to inwestycja w wysokości 2000 € (i skracając to, myślę, że mogę go zainstalować samodzielnie). Temperatura wody nie oscyluje (w porównaniu z piecem opalanym drewnem), jeśli falownik / regulator i dobre ustawienia oraz brak ograniczeń w zasilaniu, włącza się samo! Ściśle pokrywaj baseny na chłodne noce plandekami ... wreszcie zużycie: powiedz 6h / d lub 12kw / d, w 90days: 1080kw do 0.16 € / kwh lub 172 €!
Pozwolę ci wykonać obliczenia amortyzacji: pod koniec lat 2 tylko pompa ciepła może stać się bardziej opłacalna niż piec na drewno, a od samego początku 3 jest bardziej ekonomiczny niż piece na pelety ...
Pompa ciepła wykorzystuje energię elektryczną, która jest droższa niż drewno, jednak dzięki swojej wydajności energetycznej wytwarza średnio 3 kWh ogrzewania za pomocą 1 kWh energii elektrycznej. I odwrotnie, metody ogrzewania drewna korzystają z niedrogiej energii pierwotnej, ale 1 kWh drewna wytwarza maksymalnie 0,8 kWh ciepła.
następnie, sicetaitsimple, dlaczego miałbym zapomnieć o WPR?

W przeciwnym razie dla tych, którzy chcieliby ze mną odkrywać nowe ścieżki, wiedz, że dobrze przestudiowałem tunele żwirowe:
Słonecznego Termiczna /-buforowy-w-podłodze po rolkach t9567.html
ogrzewanie, izolacja / magazynowo-de-la-ciepło-t9878.html
Zauważyłem również, że wielu ekonologów z trudem zrozumiało, jak to działa.
Więc dodaję link, który znalazłem w Internecie, który wydaje mi się dobrze zrobiony:
https://boiscorde.weebly.com/tunnel-agrave-galets.html
Problem w moim przypadku z tunelami żwirowymi polega na ogrzewaniu marca / kwietnia / maja ... przesunięcie fazowe to miesiące 3, niewielka ilość energii słonecznej do odzyskania w grudniu / styczniu / lutym ... i jeśli chcesz zwiększenie przesunięcia fazowego staje się skomplikowane z kilku powodów:
- okopy na głębokości 4-5 zaczynają się komplikować pod względem pracy (szczególnie w przypadku tego, co chcę robić :-)
- straty boczne w twardym gruncie, które na tej głębokości stają się zbyt ważne
- obliczenie dokładnej odległości, która się komplikuje: prawo kwadratu oznacza, że ​​jeśli pomnożymy grubość przez 10, pomnożymy czas penetracji przez 100 ...

Jeśli nie kolejna ścieżka do zbadania: będę miał elastyczny zbiornik na deszczówkę 50m3, jeśli go trochę zakopię, to odizoluję go tanio belami słomy itp. ... ile miesięcy można Utrzymuję ciepło, aby odzyskać je od marca? jakie straty ciepła? Czy mam wystarczająco dużo, aby ogrzać mój staw 60m3 do maja?

PS: Podoba mi się Twoja strona i jej interesariusze, którzy szukają również rozwiązań, które są zrównoważone i ekologiczne :-)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Pobór mocy pompy ciepła




przez Ahmed » 11/11/17, 08:36

Jeśli regularność temperatury * i praca automatyczna są dla Ciebie decydującymi kryteriami, opory zanurzeniowe byłyby bardziej rozsądne niż pompa ciepła; zwłaszcza, że ​​nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę zaizolować pojemniki ... Możesz również mieć nadzieję na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej za pomocą starego (=> taniego) pieca na drewno, który będzie działał, gdy będziesz dostępny i podziwiając twoje ryby ... :D

* Myślę, że bezwładność basenów pozwoliłaby nam mieć nadzieję na względną stabilność temperatury, niezależnie od trybu ogrzewania.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Pobór mocy pompy ciepła




przez Lolounette » 11/11/17, 09:46

dla mnie podgrzewanie wody jest rzeczywiście najbardziej logiczne, szklarnia służy tylko jako izolacja nad umywalkami (jeśli położysz plastikowe grubości 2 jedna na drugiej, oddzielone o kilka cm, będzie to jeszcze lepszy poziom poziom izolacji) ...

Oprócz żwirowego tunelu przychodzi mi do głowy inny pomysł po innych dyskusjach, które mieliśmy gdzie indziej w Internecie forum: dlaczego nie ogrzewanie oparte na oborniku podczas kompostowania, jak to robiono przez setki lat w ogrodnictwie, aby uzyskać ciepłe warstwy?

Mogę sobie wyobrazić podstawowy wymiennik wykonany z rur przewijających się przez stos rozkładającego się nawozu (odizolowanego od bel słomy?), A następnie w zbiornikach, z prostą pompą recyrkulacyjną, której przepływ byłby kontrolowany przez termostat ...

Świeży obornik jest najskuteczniejszy do tego zastosowania i jest łatwo dostępny w ośrodkach jeździeckich.
a uzyskany kompost można również łatwo odzyskać ...
obliczanie wielkości dołów na gnojówkę niezbędnych do utrzymania temperatury stawów musi być wykonalne, ale we wszystkich przypadkach dobra izolacja powietrza powyżej wydaje mi się niezbędna ...

możesz nawet rozważyć odzyskanie biogazów uwalnianych z wykopu i wykorzystanie ich do podgrzania wody również za pomocą małego kotła : Wink:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 219