Jaka pompa ciepła, regulacja?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Yack pompa ciepła, regulacja?




przez izentrop » 09/10/20, 09:45

sicetaitsimple napisał:
izentrop napisał:W części kuchennej usunięto grzejnik. Znalazł nowe miejsce, a następnie przykryty modrzewiową okładziną ... niewidziany ani nieznany ... z wyjątkiem czerwonej strzałki wskazującej termostat.
Zaskakujący! Czy okładzina jest „zamknięta”, czy też nadal występuje konwekcja przez otwory na dole i na górze?
Deski nie są łączone, są otwarte od dołu i od góry.
Wykonałem szalunek składający się z łaty pomiędzy grzejnikami, jednej u góry i jednej u dołu, dwóch desek bocznych, które opierają się na cokole od dołu i są skręcone od góry 2 śrubami. wszystkie wystają na odległość 7 cm od pozostałej okładziny. Można go łatwo zdemontować w celu ewentualnej konserwacji

Bez obaw, ciepło jest dobrze rozprowadzane. Dodatkowo wykorzystuję bezwładność cieplną grubej ściany, która na górze nie ma ciągłości.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Yack pompa ciepła, regulacja?




przez phil59 » 11/10/20, 10:26

Cholera, jest zepsuty....wiadomość sprawdź I/U....

Muszę sprawdzić „co to znaczy”!

Czy straciła konfigurację? Stało się to dziś rano, zadziałał jego wyłącznik automatyczny (no cóż, to łatwe do zrobienia).

Zaświeciłem lampą na linkę, żeby to podważyć: maksymalna "moc" pobierana w poprzednich godzinach nieco powyżej 5 kVA.

Zostało tylko zoe które ładowało na 2 kW, pompa i w trybie „przerywanym”, lodówka, zamrażarka, box itp., a my jeszcze nie wstaliśmy, więc niewiele więcej, może trochę zmywarka, ale jest podłączony bezpośrednio do ciepłej wody....

Zatem rozpoczynamy dochodzenie! (już odciąłem sok i odczekałem 30 minut-1 godzinę przed ponownym włączeniem, i to samo kino, i brak dostępu do konfiguracji)....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Yack pompa ciepła, regulacja?




przez phil59 » 17/10/20, 10:04

Nie udało mi się jeszcze naprawić pompy, nie miałem za dużo czasu, a tą małą ilością czasu, którą miałem, była naprawa komputera, który spadłem z wysokości, ale na kanapę.... Dysk SSD zajął mi najwyraźniej trafił, ale po wielu zmaganiach udało mi się go ożywić....

Mam swoją doniczkę, która powinna minąć w ten weekend, kto zna pompy znacznie lepiej niż ja, to pierwsza, której dotykam....

Jeżeli nie mogę znaleźć na płycie głównej jak to włączyć i wyłączyć to myślę że założyłbym zawór na wylocie małego zbiornika buforowego pompy tak żeby pompa sama się włączała nawet jak jest za zimno , więc zużycie jest niewielkie, co pozostawia go w użyciu i zapobiega jego „zamarzaniu”…
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Yack pompa ciepła, regulacja?




przez phil59 » 17/10/20, 19:30

OK, zasilacz jest uszkodzony. Zatem nie ma co zasilać grupy zewnętrznej.

Muszę to przetestować, wszystko, co można połączyć, jest dobre… żadnego zawyżonego mieszkania…
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Yack pompa ciepła, regulacja?




przez phil59 » 01/11/20, 19:36

Wymieniłem płytkę zasilającą i nadal nic.

Mam jeszcze inne karty do wymiany, zobaczymy co się stanie.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 293