Oto pompa ciepła, która powinna zostać zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Oto pompa ciepła, która powinna zostać zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez phil59 » 27/01/24, 12:44

pompa ciepła2.jpg
pompa ciepła2.jpg (26.82 KB) Przeglądane 966 razy


A priori Rolki pomp... 18 kW

Mała pomyłka w wymiarach, parter i piętro, to 285m2, a nie 260, ale wysokość sufitu to przynajmniej 3m...

Wydaje mi się to trochę sprawiedliwe, wiedząc, że w domu zięcia o powierzchni 240 m2 i 3 m pod sufitem zainstalowano 2 pompy o mocy 12 kW...

Poddasze, ocieplenie podjazdów, powierzchnia użytkowa 130m2.

Poddasze nie będzie ogrzewane, lub maksymalnie 10°...
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez sicetaitsimple » 27/01/24, 15:54

phil59 napisał:
Poddasze nie będzie ogrzewane, lub maksymalnie 10°...


Nie zrozumiałeś?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez phil59 » 27/01/24, 17:39

Poddasze to pomieszczenie gospodarcze, mógłbym tam umieścić grzejnik o mocy 1000W....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Christophe » 27/01/24, 18:07

:zaszokować:

Przechowujesz wino na strychu?

W przeciwnym razie nie ma sensu ogrzewać strychu, o ile jest on pośrednio chroniony przed mrozem... (i znowu zależy to od tego, co się tam znajduje...)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez izentrop » 27/01/24, 22:43

Cześć,
Pompa ciepła sprawdza się w niskich temperaturach, przy dobrej izolacji i jeśli masz drugą opcję ogrzewania, jeśli chcesz skorzystać z opcji tempa, szczególnie w górnej części Francji.

Czym obecnie ogrzewasz?
Czy potrzebujesz ogrzewania na górze?
Czy masz jakąś pomoc?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Obamot » 28/01/24, 09:29

izentrop napisał:Cześć,
Pompa ciepła

Czym obecnie ogrzewasz?

Nuklearny, może ci się spodobać! : Twisted:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Obamot » 28/01/24, 09:35

phil59 napisał:Poddasze to pomieszczenie gospodarcze, mógłbym tam umieścić grzejnik o mocy 1000W....
Iziment (za dużo) ci mówi : Arrowd:
Iziment-trop napisał:...z dobrą izolacją […]
Do czego zatem miałaby służyć jego WPR? Dom o powierzchni 130m2 dobrze izolowane, nie potrzebuje pompy ciepła, a obliczenia przeprowadziłem pięć lat temu, przy cenie 6/000 euro na materiały i rusztowania (Castorama) dzisiaj byłoby droższe, ale PAC też.

Wieczna [fałszywa] debata.

*) Z wyjątkiem niektórych przypadków, gdy jest to uzasadnione, ale naprawdę trzeba bardzo dokładnie obliczyć, aby wiedzieć, czy gra jest tego warta: odnowienie WPR z planem amortyzacji na dziesięciolecia, a nie z firmą, która zniknie za pięć lat ( oczywiście bez zostawiania adresu lub nazwiska menadżera, wystarczy dorobić trochę pieniędzy w PAC i do widzenia…), gwarancja i tak dalej. Ponieważ wymiana termoizolacji w styropianie trwa 50 lat, mówię, że nic nie mówię, ile pomp ciepła trzeba będzie wymienić za 50 lat? Ile to będzie kosztować? Jeśli dodatkowo klient nadal musi zapłacić za izolację termiczną!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez phil59 » 28/01/24, 11:29

Żadnej dotacji bezpośredniej, nie przysługuje mi praktycznie nic, kolor fioletowy na nie wiem co...

Mam zamiar wykonać izolację ramp BA13 na poddaszu.

Pompa ciepła do wymiany kocioł gazowy (który zostawię lub później zmontuję) oraz piec na drewno, kocioł ze zbiornikiem buforowym 500L i tempem edf, w 12 kVA.

Całości dopełni „coś” termo-balon.

Wszystko praktycznie za nic.

W bardzo zimne dni i czerwone dni pompa praktycznie nie będzie działać.

Moje panele o mocy 1 kWp zostaną wzmocnione tego lata.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Christophe » 28/01/24, 12:16

phil59 napisał:Mam zamiar wykonać izolację ramp BA13 na poddaszu.


BA13 nie jest izolatorem.

phil59 napisał:Wszystko praktycznie za nic.


? Czy właśnie powiedziałeś, że będziesz mieć pomoc?

phil59 napisał:Moje panele o mocy 1 kWp zostaną wzmocnione tego lata.


Może zacznij od tego, zanim postawisz 18 kW pompy ciepła… prawda?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez sicetaitsimple » 28/01/24, 13:56

Christophe napisał:
phil59 napisał:Mam zamiar wykonać izolację ramp BA13 na poddaszu.


BA13 nie jest izolatorem.

phil59 napisał:Wszystko praktycznie za nic.


? Czy właśnie powiedziałeś, że będziesz mieć pomoc?

phil59 napisał:Moje panele o mocy 1 kWp zostaną wzmocnione tego lata.


Może zacznij od tego, zanim postawisz 18 kW pompy ciepła… prawda?


-BA13 nie jest izolatorem, OK. Ale wyobrażam sobie, że oczekiwanym efektem jest zmniejszenie przeciągów na poddaszu, a co za tym idzie strat?
-Również zaskoczony „prawie niczym”
- Jeśli chodzi o priorytet, jaki należy nadać dziełu, jest to kwestią dyskusyjną. Po pierwsze dlatego, że nie mają one tej samej natury. Jeśli dobrze pamiętam, instalacja fotowoltaiczna Phil59 jest już na ziemi, a dodanie jej odrobiny więcej jest w zasięgu każdego poważnego majsterkowicza. Hydraulika, obejmująca obsługę maszyn o masie powyżej 100kg, trochę mniej. Dodatkowo posiada abonament czasowy, który gwarantuje mu bardzo atrakcyjną cenę prądu poza 22 dniami w roku. Nie jestem pewien, czy taniej będzie po ukończeniu instalacji.
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 241