Silniki Diesla w lekkich samolotach i ultralekki, Dieselis gazaile

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/05/08, 23:20

Halo
Drwal napisał:
Pętla napisał:[...] Niektórzy narzekają na hałaśliwą działalność swoich sąsiadów i szkodzą większości ludzi, którzy chcą spokojnego środowiska życia [...]+
W tym temacie nigdy nie rozumiałem, dlaczego samoloty latały na swobodnym wydechu! Czy montaż tłumików jest taki skomplikowany?


Wiele samolotów ma oryginalne tłumiki Cessna, Piper itp.
W przypadku certyfikowanego statku powietrznego najmniejsza modyfikacja wymaga długiego i złożonego procesu STC,
Często śmigło hałasuje bardziej niż silnik Cessny 180

W samolotach technologia ewoluuje bardzo wolno, większość silników oddycha pod gołym niebem, daleko nam do katalizatora.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 25/09/10, 16:50

Strona Serge Pennec i gazaile została zaktualizowana: http://gazaile2.free.fr/

Przeczytaj w szczególności http://gazaile2.free.fr/diesel.php

Zbudowano kilka gazaille dieselis, wpisz dieselis na tej stronie: http://tagazous.free.fr/search.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 25/09/10, 22:49

Dzięki za informację!

wraz z powstaniem nowej maszyny, która może być samolotem lub ULM, w zależności od skrzydła, jest to GAZ'AILE 2.
Jest to klasyczna drewniana konstrukcja, a więc ekonomiczna maszyna, ostateczny koszt to około 8000 Euro.

Loty 800 km bez międzylądowania wykonano w 4 godziny na 28 litrach paliwa.


W tej chwili jestem w trakcie zdobywania patentu na Paramotor, aby jednocześnie szkolić się w lataniu na paralotni, koszt sprawnego napędu to około 9000 €!! a jak tylko będzie więcej niż 20km/h wiatru albo chujowa aerologia to zostajemy na ziemi :płakać:
Obraz

Dobrze, ale nie mówi, ile godzin zajmuje złożenie jego maszyny, zapytam go :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/09/10, 00:10

Andrzej powiedział:

Większość silników ma odpowietrznik na wolnym powietrzu.


To wciąż straszne, gdy patrzy się na żywotność obecnych silników (475000 tys. km z Peugeotem 806 przed odsprzedażą, po nie wiem...)

pod warunkiem, że nie mamy tej jebanej elektroniki!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 26/09/10, 10:20

Capt_Maloche napisał:W tej chwili jestem w trakcie zdobywania patentu na Paramotor, aby jednocześnie szkolić się w lataniu na paralotni, koszt sprawnego napędu to około 9000 €!! a jak tylko będzie więcej niż 20km/h wiatru albo chujowa aerologia to zostajemy na ziemi :płakać:


Wow, czy to ty na tym zdjęciu?

Zabawka kosztuje 9000 € : Chichot: : Chichot:

Z drugiej ręki można znaleźć prawdziwe dwumiejscowe mikroloty o zamkniętych komórkach za 10 000 euro… a paralotnie to hobby, mikroloty mogą być prawdziwym środkiem transportu.

W przypadku ULM istnieją inne ograniczenia (przechowywanie, znalezienie pasa startowego itp.). Nadal masz dużo mniej swobody niż na napędzie... ale na napędzie nie zrobisz nic więcej poza skokami :) ale dla zabawy jest dobrze!

Nie wiedziałem, że potrzebujesz specjalnej licencji na paralotnię.

Capt_Maloche napisał:Dobrze, ale nie mówi, ile godzin zajmuje złożenie jego maszyny, zapytam go :D


Ogólnie mówimy o 3 do 4 latach (cały jego wolny czas), więc 20 do 30 lat dla Ciebie, biorąc pod uwagę niewielką ilość wolnego czasu (praca) : Lol: : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 26/09/10, 23:54

Śmiech ! 8)

Dla paramotoru jest to szkolenie pilotażowe, konieczne jest zaliczenie certyfikatu ULM stopień 1 lub klasa 1
jest to ta sama podstawa, co w przypadku lotnictwa cywilnego!! Byłem bardzo zaskoczony, kurs jest wyjątkowo kompletny, trzeba znać zasady altymetrii dostosowane do awioniki pokładowej (QNH, QNE, QFE) kiedy nawet nie trzeba mieć alti przy sobie, aerologia, półkole zasada wspólna dla całego lotnictwa cywilnego i wojskowego, nawet jeśli w napędach na ogół przebywa się w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej (EANC) poniżej 3000 stóp, w sumie co, a mimo wszystko o wiele lepiej.

do tego stopnia, że ​​mając certyfikat na napęd w kieszeni wystarczy zdać jeden dodatkowy moduł, aby mieć certyfikat 3-osiowy, co zaraz zrobię :D

trzymaj, miałem 2 odpowiedzi dotyczące produkcji własnego modelu w 3 osiach, dieseli lub Gaz'Aile2:

Witam,
Jak widać na mojej stronie jestem tylko konstruktorem
ten samolot. Aby uzyskać licencję i pakiet planów, musisz skontaktować się z nami
projektant, pan Serge Pxxx, pod adresem: xxx.serge @neuf.fr

Dla twojej informacji, ten samolot NIE JEST ZESTAWEM, ale konstrukcją TOTALNĄ
na planach. Jeśli tak, zajmuje to około 3000 godzin prawdziwej pracy
już dobrą złotą rączką, a nawet więcej, jeśli tak nie jest. budżet budowy i
zamówić od 10 000 do 15 000 euro w zależności od wyposażenia awioniki i
różne źródła zaopatrzenia w surowce. To nie obejmuje
narzędzia, jeśli musisz się wyposażyć, ani materiały eksploatacyjne związane z tym typem
działalności.

Przypominam o warunkach wstępnych, które uważam za niezbędne do tego uruchomienia, a przede wszystkim
odnieść sukces w takiej przygodzie:

Warunkiem rozpoczęcia tego projektu jest:

* Mieć dużo wolnego czasu.
* mieć odpowiedni pokój iw miarę możliwości w domu (mój garaż ma 40m2).
* Mieć ogólny budżet lub być w stanie zwolnić co miesiąc
niezbędne środki finansowe.
* Miej dobry poziom majsterkowania (a nadal będziesz miał mnóstwo rzeczy do zrobienia
uczyć się).
* Bądź cierpliwy i skrupulatny (idź na okres 4 do 5 lat, aby nie
rozczarowany).
* Mieć wspierające środowisko rodzinne, które jest w stanie zaakceptować
niedogodności związane z budową.
* Bądź stabilny na poziomie rodzinnym i zawodowym (posiadanie dzieci w
młody wiek i kariera zawodowa, którą należy przyspieszyć, to sytuacje
niekorzystne dla powodzenia budowy).

Więc jeśli wszystkie te światła są zielone, tylko wtedy możesz je zapełnić
przepustnicy i podnieś telefon, aby skontaktować się z projektantem samolotu.
Osobiście XNUMX lat przygotowań zajęło mi spełnienie wszystkich tych kryteriów.

Cordialement

JJ


et

czas pracy jest bardzo różny w zależności od osoby i jest również funkcją jego środków (lokalne narzędzia, relacje!!!) oraz jakości pracy, jest taka osoba, której zajęło to 9 miesięcy!!!! nie jest bardzo wypolerowany
kolejne 2 lata, Ballot 3 1/2 roku, co musi być średnim czasem, ale mogę ci powiedzieć, że musisz mieć czas, masz wszystkie inne kryteria, ale jeśli nie masz czasu, może to trwać od 5 do 8 lat
Ponieważ wielu producentów nie mogło wykonać części metalowych, my wyprodukowaliśmy części metalowe, jest też dużo prętów i sklejki rozprowadzanych przez przemysłowca, są też wszystkie formy do części kompozytowych, które są w obiegu, to naprawdę oszczędza dużo, dużo czasu, ale wcale nie jest to zestaw, jak go słyszymy, dokumentacja jest bardzo szczegółowa,

Zrobiłem ci podsumowanie pakietu trochę skrócone, aby dać ci pomysł,
Możesz go pobrać tutaj

xxxxxxx (PS Capt_Maloche: załadowałem pakiet dla informacji)

Plik jest chroniony następującym hasłem: gazaile
nazwa nie jest potrzebna, tylko hasło

skopiuj adres i umieść go na swojej stronie, aby przejść do sieci
nie zawsze działa poprzez bezpośrednie kliknięcie
10 minut temu pobierz
pliki są kompresowane za pomocą winrara, działa również winzip
jest bezpłatny w sieci, jeśli go nie masz

do pobrania, w tej chwili mamy PB za darmo, naprawdę musisz nalegać i celować poza godzinami szczytu

Plany są ważne dla ULM i SAMOLOTU, zasadniczo składają się z płyty CD do pobrania (to, co miałeś w próbce)

znajdziesz wiele zdjęć ponad 3000 i plany do druku w formacie A4 lub A0 oraz tekst objaśniający budowę, adresy zakupu materiałów, technologię budowy,
Kosztują 300 euro (czek płatny na Pennec) możliwość zapłaty dwoma czekami w ciągu dwóch miesięcy (to kryzys)

Po otrzymaniu podam adres do pobrania planów i dokumentacji (trochę jak w przypadku próbek)

Udzielę Ci również dostępu forum

Nasze stowarzyszenie produkuje również większość metalowych części gaz'aile

co znacznie ułatwia wykonanie maszyny,

Podobnie możesz mieć wszystkie formy do wykonania części kompozytowych
Właśnie poleciała wersja ULM, w tym roku w locie będą inne maszyny

Różni się od wersji samolotowej większymi skrzydłami

Możesz rozpocząć budowę bez konieczności podjęcia decyzji, czy jest to samolot, czy ultralekki

Le forum umożliwia wymianę między producentami, a także dokonywanie zakupów grupowych w najlepszych cenach,

aby poznać wskazówki i sztuczki budowlane, nie jesteśmy sami

Używam go również do „odświeżania” planów i wprowadzania ulepszeń w związku z problemami, które niektórzy mogą napotkać, dokumentacja jest ulepszana z dnia na dzień, a nowa, zaktualizowana płyta CD jest dostępna do pobrania mniej więcej co 6 miesięcy.

,
Zadzwoń do mnie, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji.
urządzenie jest widoczne w BREST nie ma problemu
Spróbuj

zobacz też

http://gazaile2.free.fr/

http://gazaile2.nmr7.free.fr/index.html

http://aviongazaile44.wifeo.com/index.php
http://www.passionavion.com/gazaile.html

Siergiej Pennec
Kerhallet
29280 Locmaria Plouzané
02xx xx xx xx


Amicalement
SERGE

jeśli powiesz mi, w której części Francji jesteś, podam ci adresy producentów do zobaczenia, aby dać ci dokładniejszy obraz



Nie jest wygrana
Lepiej oszczędzę...
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 05 / 05 / 11, 23: 25, 1 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 27/09/10, 09:34

Świetne odpowiedzi! DZIĘKI!

Zapytaj Penneca, czy możesz zostawić link do „demo pakietu” na stronie forum bo to zainteresuje ludzi. Podoba mi się ich pragmatyzm 8)

Mimo to byłem prawie odpowiedni dla ciebie:

Christophe napisał:20 do 30 lat dla Ciebie, biorąc pod uwagę niewielką ilość wolnego czasu (praca) : Lol: : Lol:


: Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 27/09/10, 12:21

Drwal napisał:
Cuicui napisał:Muszę zobaczyć stosunek mocy do masy...
Cóż, ich dwucylindrowy, równoległy silnik o pojemności 1,4 l (w motocyklu) rozwija moc 100 KM i waży a priori 90 kg...

Nadal jest ciężki, więc nie ma dużego zainteresowania.
Merci pour l'info.
Ostatnio edytowane przez Cuicui 27 / 09 / 10, 12: 28, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 27/09/10, 12:24

Mówimy o podwójnym silniku wysokoprężnym.
A lepszego diesla raczej nie znajdziesz...

Na benzynie rsv ma ​​2-kilogramowy silnik V65, który wytwarza 130 KM… jest lepszy, ale to benzyna…

BMW przekroczyło granicę 200 KM swoim 4-cylindrowym motocyklem w BMW S 1000 RR, silnik nie może przekraczać 80 kg... mówię o wersji darmowej, ale drogowej... na torze radzimy sobie lepiej, ale ze szkodą dla niezawodności.

ps: Podoba mi się ewolucja cuicui https://www.econologie.com/forums/moteurs-di ... 50-10.html

Cuicui w 2006 roku napisał:
Drwal napisał:
Cuicui napisał:Muszę zobaczyć stosunek mocy do masy...
Cóż, ich dwucylindrowy, równoległy silnik o pojemności 1,4 l (w motocyklu) rozwija moc 100 KM i waży a priori 90 kg...

Jak przekształcić Gaz'Aile w rakietę :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 27/09/10, 21:26

O tak!

Myślę, że mogę ten wyciąg z pakietu, jest tylko początek dokumentów, daje dobre wyobrażenie o pracy

Zrobiłem ci podsumowanie pakietu trochę skrócone, aby dać ci pomysł,
Możesz go pobrać tutaj

xxxxxxx (usunięty na prośbę autora w dniu 05 r., Capt_Maloche)

Plik jest chroniony następującym hasłem: xxxxx
nazwa nie jest potrzebna, tylko hasło
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 05 / 05 / 11, 23: 27, 1 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135