Silniki Diesla w lekkich samolotach i ultralekki, Dieselis gazaile

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025

Silniki Diesla w lekkich samolotach i ultralekki, Dieselis gazaile




przez Christophe » 02/09/06, 16:33

Temat utworzony po tym temacie: moto-custom-turbo-diesel-by-neander-motors-t2243-5.html aby porozmawiać o silnikach wysokoprężnych w lotnictwie.

Na początek mamy prototypowy samolot z silnikiem Diesla (3.5 l/100 m). :) )
http://gazaile2.free.fr/

Edytowano w 2010 r.: zobacz także stronę drugiego prototypu autora (Serge Pennec) projektu gazaile http://gazaile2.free.fr/ debata od nowy-transport/silniki-diesel-w-lekkim-lotnictwie-i-ulm-dieselis-gazaile-t2250-40.html#p178118
Ostatnio edytowane przez Christophe 28 / 07 / 13, 13: 05, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/09/06, 00:45

Firma Renault opracowała silnik wysokoprężny do samolotów przeznaczony do wyposażenia lub zastąpienia tradycyjnych 4-cylindrowych płaskich silników typu Lycoming lub VW zasilanych benzyną.
Silnik tego typu mógłby wówczas pracować na nafcie lub oleju napędowym (nafta lub odrzutowiec A1 są znacznie tańsze niż olej napędowy).

Marka diamentów wypowiadała się na ten temat nawet podczas dużej kampanii reklamowej „To nigdy nie zadziała”, w której odniosła się do wszystkich innowacji zainicjowanych przez Renault (hatchback, minivan itp.).
Silnik wysokoprężny Renault do samolotów

„To silnik pierwotnie opracowany przez pracowników Renault
sport i Morane w firmie o nazwie SMA, która będzie produkować
silniki, a jego nazwę podaje firma SNECMA-RENAULT
komercyjny z certyfikowanym silnikiem o nazwie SR-305 dla wersji 230CV
Europie, a obecnie w trakcie certyfikacji w USA z Maule Aircraft,
Lotnictwo Sirius (dla SR-22) i Cessna (dla 172/182).
Ten silnik z węglika strumieniowego A1
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/09/06, 14:16

230 KM? Nie 60 – 100 KM planowane dla małych samolotów i mikrolotów?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/09/06, 08:51

Z pasją przeczytałem raport na temat konstrukcji samolotu Dieselis: co prawda narzekamy na masę silnika, ale przy równej autonomii już odzyskujemy sporą część nadwagi!
Zawsze uważałem, że zużycie małych samolotów jest śmieszne.
Brawo dla projektantów!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/09/06, 19:11

Najwyraźniej Neander Motors planuje różne zastosowania (w tym lotnicze, nawet ultralekkie) dla swoich silników...

http://www.neander-motors.com/company/index_en.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 04/09/06, 20:06

Muszę zobaczyć stosunek mocy do masy...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/09/06, 23:23

Halo
Słoń napisał:Z pasją przeczytałem raport na temat konstrukcji samolotu Dieselis: co prawda narzekamy na masę silnika, ale przy równej autonomii już odzyskujemy sporą część nadwagi!
Zawsze uważałem, że zużycie małych samolotów jest śmieszne.
Brawo dla projektantów!

to piękna konstrukcja, a osiągi są doskonałe jak na samolot tej mocy (znałem raport, przeglądam prawie wszystko, co dotyczy samolotów)
Był też silnik Zorch, 4-cylindrowy 2-suwowy diesel gwiazdowy i kolejny 8-cylindrowy diesel gwiazdowy.Podjęliśmy kroki, aby taki zamontować w Cessnie 180, amatorskiej konstrukcji, producent nie chciał go sprzedawać. nawet bez gwarancji..

Jedną z głównych wad silnika wysokoprężnego w samolocie są zwłaszcza wibracje, w przypadku aluminiowego ogniwa dość łatwo ulega on zniszczeniu, wszystkie nity się poluzowują (kiedy pada deszcz na skrzydle i widać mały ślad aluminium na każdym nitu nadszedł czas, aby spojrzeć,
Silniki wysokoprężne są często montowane w rurach ze stali chromowo-molibdenowej 4130 lub w ogniwach wykonanych w całości z drewna. Drewno doskonale nadaje się do wibracji, ale nie na złą pogodę ani do dużych konstrukcji przemysłowych.
Do celów konsumpcyjnych stare silniki o mocy 160 KM połykają od 35 do 40 litrów na godzinę, jeśli nie otwiera się ich za bardzo, 100 KM to 25 litrów na godzinę.
Zwykle na krótkie wyjazdy nie tankujemy, rezerwujemy niezbędne paliwo + margines bezpieczeństwa na wypadek, gdybyśmy musieli ominąć złą pogodę.
Samolotem maksymalnie wypełnionym i maksymalnie obciążonym nieprzyjemnie się lata, ma się wrażenie, jakby się siedziało na krześle ustawionym na oscylującym szczupaku. współczynnik obciążenia (liczba G, które może wchłonąć) szybko maleje wraz z wagą.
Głównym błędem jaki spotykamy przy silnikach samochodowych przystosowanych do samolotów jest słabo dostosowany stosunek prędkości obrotowej silnika do śmigła dostępny na rynku, generalnie chce on uzyskać z silnika maksymalną moc często montuje reduktory 1/2 co daje silnik obracający się z prędkością 4400 obr/min w przypadku śmigła 2200 obr/min i śmigła cienkiego jak ostrze noża, wąskiego, o małej średnicy i zbyt dużym skoku, co ostatecznie skutkuje nadmiernym nagrzewaniem się silników ze względu na ich zupełnie inne użytkowanie niż w samochodzie.
Silnik samolotu pracuje w trybie przelotowym z maksymalnym momentem obrotowym,
Śmigło dobrze kręci się w zakresie od 2300 do 2500 obr/min, prędkość końcówki łopatki musi wynosić około 600 do 700 km/h
musi ciągnąć samolot z prawie taką samą prędkością, jak jej krok, z małym poślizgiem podczas lotu i większym poślizgiem podczas wznoszenia
Do tego silnik wysokoprężny ma dobre charakterystyki lotnicze, ciekawą moc na średnich obrotach (przy dużych obrotach zyskuje bardzo mało) ponadto rzadko udaje nam się osiągnąć tak wysokie obroty przy śmigle o stałym skoku.
Samolot musi dostosować swój silnik i śmigło, to prawie jak szycie garnituru na miarę, trzeba przeprowadzić kilka testów na samolotach amatorskich producentów, aby znaleźć właściwą, wydajną kombinację. (mam duże doświadczenie w tej dziedzinie)
Przekładnia redukcyjna i duże śmigła w samolocie przy podejściu to drastycznie spowalnia samolot nie ma potrzeby stosowania klapy lądujesz na ledwo przygotowanej polanie, to odbiera finezję przy wyłączonym silniku (to obserwacja wszystkich samoloty z Rotaxem lub Subaru, które próbowałem)

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/09/06, 08:11

Serdecznie dziękuję za wszystkie te wyjaśnienia, które moim zdaniem jeszcze bardziej utwierdzają w zasługach projektantów Dieselisa.

i szczerze mówiąc, nawet 25 l/h to dużo!

Już za młodu chciałem nauczyć się latać, ale gdy dowiedziałem się, ile kosztuje „utrzymanie” licencji, zrezygnowałem.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Pégase
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 12/07/06, 09:22
Lokalizacja: Południowo - zachodnia Lot et Garonne




przez Pégase » 05/09/06, 11:07

Jeśli chodzi o ewolucję Dieselis, zaleca się podążanie za Gaz'Aile: http://gazaile2.free.fr/

Do chwili obecnej sprzedano prawie sto pakietów planów.
Villeneuve sur Lot: 2 jednostki (ULM) w budowie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 05/09/06, 14:46

Cuicui napisał:Muszę zobaczyć stosunek mocy do masy...
Cóż, ich dwucylindrowy, równoległy silnik o pojemności 1,4 l (w motocyklu) rozwija moc 100 KM i waży a priori 90 kg...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158