Recenzje i zalety dodatku do silnika

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/04/14, 16:59

Alain G napisał:
Kakulator, tempomat i odczyt km przejechane na zbiorniku nie kłamią, zwłaszcza że wciąż odbyłem tę samą podróż, która nie jest już dla mnie możliwa, ale kiedy jadę 120 km / h na autostradzie bez wiatru z regulator i widzę przez kilka dni i widzę 2 l / 100 km mniej i prawie 100 km więcej przejechanych ...


I tutaj muszę przyznać, że to też jest wiarygodne!

A zatem w pięknych prześcieradłach!

Jeden piruet: ten stary, dobry żart dwóch rolników walczących o granicę pola.

Dlatego też rolnik A skarży się, że jego sąsiad z pługiem oddalił się o pół metra od niego na skraju jego działki.

W dzień targowy idzie do prawnika i opisuje mu sytuację ...

A prawnik wyjaśniający mu, że musi tylko złożyć pozew, wygra go za każdym razem. Według niego rolnik A ma absolutną rację ...

Chyba jeden ehue później rolnik B, który miał „ukraść” pas ziemi, idzie do tego samego prawnika.

I wyjaśnia swój punkt widzenia ... I prawnik, aby go zachęcić, ale tak, to jasne, ten drugi to mithoname, sprawiający kłopoty ... Trzeba tylko zrobić trial. Według prawnika rolnik B ma bez wątpienia rację ...

Gdy B. wychodzi, sekretarz, który wszystko słyszał, idzie do prawnika i mówi mu:

- Ale nadal nie rozumiałeś, że to ten sam przypadek?
- Ale tak!
- Ale nie możesz powiedzieć, że wszyscy mają rację. Z pewnością jest ktoś, kto się myli, i ten, kto ma rację!
- Ty też masz rację!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 11/09/14, 14:14

Cóż, dostałem turbo litrową ciężarówkę Ram Ecodiesel 3 i mogłem wkrótce przeprowadzić testy zużycia oleju napędowego i sprawdzić, czy można zaoszczędzić olej i poprawić 7,6 l / 100 km na drodze „osiąga prędkość 118 km / h.

Ponieważ silnik jest wciąż nowy, muszę czekać po docieraniu, aby użyć dodatku przeciwciernego ...

Ciąg dalszy nastąpi!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36




przez 1360 » 21/12/14, 19:31

Dobry wieczór,

Odkopuję ten temat, ponieważ okazuje się, że od kilku dni jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Peugeot 208 1.2 VTI (cylindry 3).

Okazuje się, że przeglądając instrukcję, natrafiłem na:

Obraz

Myślę, że wszystko jest jasne, dla nowoczesnego silnika konieczne jest wybranie oleju, który skrupulatnie przestrzega zaleceń producenta, i że jakiekolwiek dodawanie dodatku jest zabronione.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 21/12/14, 19:41

Witam,

udoskonalenie olejów i silników oznacza, że ​​dodatki są dziś mniej atrakcyjne i mogą mieć nieprzewidziane skutki, stąd ten tekst.

Na przykład zawsze osiągałem bardzo dobre wyniki, umieszczając dwusiarczek molibdenu w moim oleju. W moim obecnym samochodzie nie ma to żadnego efektu. Nie będę więc odnawiać przed następnymi wymianami oleju, ale może spróbuję ponownie, gdy silnik wykaże oznaki zużycia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36




przez 1360 » 21/12/14, 21:43

Philippe Schutt napisał:udoskonalenie olejów i silników oznacza, że ​​dodatki są dziś mniej atrakcyjne i mogą mieć nieprzewidziane skutki, stąd ten tekst.


Tak, właśnie tak.

„Świat” smarów przechodzi prawdziwą rewolucję, a Shell zaczyna wprowadzać na rynek swoje nowe oleje na bazie gazu (w związku z tym w tych nowych produktach nie ma już ropy). 35 lat badań, nie pamiętam, ile miliardów dolarów zainwestowano i rewolucyjny produkt ostatecznie opracowany i zatwierdzony przez niektórych producentów samochodów i maszyn budowlanych (wszystkie BMW od początku będą wyposażone w ten olej. 2015 stycznia XNUMX, a także maszyny takie jak Liebherr czy Caterpillar ...)

Są to oleje ekstremalnie płynne, o bardzo niskim współczynniku tarcia (stąd przy silnym obniżeniu zużycia paliwa mówimy o -6% w porównaniu do równoważnego oleju „naftowego” oraz znacznie wydłużonych okresach wymiany oleju).

Oczywiste jest, że każdy dodatek dodatków, niezależnie od tego, jakie są, może tylko zaszkodzić tym nowym generacjom smarów.

Na razie mój 1.2 VTI pracuje na Total 0W-30 "petroleum" zalecanym przez Peugeota, ale przy kolejnej wymianie oleju (po 20000 XNUMX km) będę używał "benzyny" Shell, więc łatwo będzie mi porównać różnicę konsumpcji, ponieważ chodzi o nowy samochód.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28753
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5553




przez Obamot » 21/12/14, 23:05

Adiuwanty byłyby zatem tylko proszkiem perlimpinpin, więc zostalibyśmy okłamani? Obraz

Cóż ... cóż ... Próbowaliśmy przekazać tę wiadomość za więcej niż jedną zapłatę! QED ...

Miejmy nadzieję, że w końcu usłyszy to od wszystkich „życzliwych!” do fo-fo ... Dzięki za opinie, dobra robota, świetna robota!

Jak każda reguła, są wyjątki (jak zwykłe adiuwanty, ale które trzeba wprowadzić do mieszaniny na krótko przed ich użyciem! W lotnictwie, w formule 1 lub czymkolwiek). „remetalizatory”, jak twierdzi Alain G.

Z drugiej strony mój mechanik, oficjalny agent marki (Toyoda) wiedząc, że będę jeździł na etanolu (który podobnie jak LPG jest "suchym" paliwem) zdecydowanie polecił mi zupełnie inny dodatek niż temat tego wątku (co autor zasugerował, że umożliwią nawet rozplanowanie wymiany oleju (no tylko cześć, co ... bardzo ciekawy pomysł zrobienia tego, jeśli chodzi o „wydłużenie” żywotności silnika , musiało być odważne ...) jak te rzadkie na bazie potasu (K), żeby jak najlepiej zachować gniazda zaworowe!

Inni sugerują rozwiązania takie jak flashlube (które być może powinniśmy rozważyć włączenie wszystkich silników, ponieważ tarcie główne odbywa się podczas zimnych rozruchów ...

https://www.econologie.com/forums/post277244.html#277244

Ale nie wiem więcej!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Zalety dodatku silnikowego




przez Christophe » 23/11/19, 18:05

0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Zalety dodatku silnikowego




przez GuyGadebois » 23/11/19, 18:19

Kilka lat temu kupiłem sproszkowany disiarczek molibdenu, który dodałem do oleju silnikowego moją Xantia HDI (która zrobiła 300 000 km przed wybuchem na dziku ...), silnik był cichszy, zareagował lepiej, a zużycie spadło o około 0.5L. Możesz także umieścić go w 2T i skrzyni biegów.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Zalety dodatku silnikowego




przez Christophe » 23/11/19, 18:53

Rozmawialiśmy o tym powyżej na ten temat, ale osobiście nigdy nie testowałem ... znajdujesz (znalazłeś) gdzie?

Wykopałem plik na stronach 4 na temat dodatków do oleju, z przejściem na ławkę oleju 5W30:

https://www.econologie.com/huiles-moteu ... brifiants/
https://www.econologie.com/huiles-moteu ... ifiants-2/
https://www.econologie.com/huiles-moteu ... ifiants-3/
https://www.econologie.com/huiles-moteu ... ifiants-4/

Obraz

Houlà 2006 ... to nas nie odmładza!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Zalety dodatku silnikowego




przez GuyGadebois » 23/11/19, 19:15

Christophe napisał:Rozmawialiśmy o tym powyżej na ten temat, ale osobiście nigdy nie testowałem ... znajdujesz (znalazłeś) gdzie?

Nie wiem ... :( Ale jest kilka:
https://graphene-supermarket.com/MoS2-U ... grams.html
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 66