Recenzje i zalety dodatku do silnika

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Recenzje i zalety dodatku do silnika




przez Alain G » 08/03/13, 17:31

Aby uniknąć HS!

Po tym, co widziałem jako komentarz na ten temat:

nowe-transporty/nadal-opodatkowanie-diesel-t12328-60.html

i tu:

nowe-transporty/nadal-opodatkowanie-diesel-t12328-70.html

benzyna bezołowiowa zawierająca zbyt dużo agresywnych chemikaliów zjada wszystkie uszczelki silnika: sprawia, że ​​stare silniki nadal działają, ale olej wycieka wszędzie ... i generalnie potrzebny jest całkowity demontaż, który jest zbyt kosztowny, aby przywrócić je do stanu używalności

wymaga nowej konstrukcji silnika z mniejszą liczbą słabych punktów uszczelnienia, z lepszą dostępnością wszystkiego, co należy zmienić, aby był trwały


Na obecnych liniach produkcyjnych nie ma już aut, które przejadą 400 000 km...


Są dodatki metalizujące, które zatrzymują zużycie silnika (przeciwcierne) i zawierają regeneratory uszczelnień, stosuję je od ponad 20 lat w swoich silnikach od małych silników kosiarek po silniki samochodowe, ten dodatek jest remetalizujący, to znaczy uszczelnia mikropęknięcia w metalu, a także zawiera regenerator uszczelnienia, który z czasem staje się zbyt suchy i powoduje wycieki i może zatrzymać wyciek, który już się rozpoczął, stosowałem ten produkt równie często w nowych samochodach, jak używane z dużym przebiegiem, lubię nam tych produktów po tylu latach „butelkowej mechaniki”.

Używam produktów firmy Wynn i nie chodzi tu o reklamę, ale o podzielenie się pozytywnym doświadczeniem z ich produktami, które mogą przywrócić Twoje zużyte silniki jalopy do stanu bliższego ich młodości.

Silnik z 350 000 km przejechany np. w mieście, płukany tym produktem był jak nowy nawet przy tym przebiegu, bez zużycia i bez wycieków, nawet uszczelniacz wału korbowego nie był wymieniany, inny samochód z przebiegiem 200 000 km kupiony używany i buchający olejem po 2 wymianach z tym dodatkiem zupełnie przestał brać i chodził jak nowy.

Wymiana oleju naciągnięta na 35 000 km wykazuje mniejsze zużycie przez przezroczystość oleju niż zwykły olej na 6000 km.

Jako, że nie wiem czy moderacja pozwala na reklamę, nie wstawiam linku, ale jeśli jesteś zainteresowany to mogę to zrobić na priv!

Jeśli to nieekonomiczne trzymać stare pudełko za kilka euro...

: Mrgreen:
1 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 08/03/13, 19:22

witam alain G, jestem zainteresowany, jeśli możesz mi to wysłać, z góry dziękuję!
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 08/03/13, 19:27

Cześć Alain dziękuję za to świadectwo ;) ...

jakby twoja rzecz była jak Mot..ul 5, prawda?


Przepraszam, nie widziałem, jak powiedzieć inaczej bez cytowania marki;) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 08/03/13, 20:59

oleje w majonezie
jest Mecacyl, który ma zabawne właściwości, takie jak odpychanie wody od oleju. sprawia, że ​​palisz samochód na biało, dopóki ta woda nie zostanie wyeliminowana, co jest dość imponujące.
poza tym używam molykote jako środka przeciwciernego i zauważam realny spadek zużycia paliwa i hałasu mechanicznego.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 09/03/13, 00:16

Debata z 2010 roku na temat C99 Mecarun: https://www.econologie.com/forums/mon-avis-s ... 10083.html
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/03/13, 06:30

Cześć wszystkim!

Christophe Twój link ma tylko jeden komentarz na ten temat na trzech stronach, Citro!

Podejmuję ryzyko umieszczania linków do produktów z których korzystam, jeśli moderacja zobaczy tam problem może je usunąć i zrobię to na pw.


Oto dodatek do silnika do benzyny lub oleju napędowego:

http://www.wynns.fr/produits/additifs-huiles/gold-f1

http://www.wynns.fr/a-quoi-servent-les-additifs-huiles

Dodatek do paliwa:

http://www.wynns.fr/produits/additifs-c ... urs-diesel

http://www.wynns.fr/produits/additifs-c ... rs-essence

Niestety niektóre produkty nie są dostępne we Francji, takie jak dodatek do automatycznej skrzyni biegów, który bardzo skutecznie przywraca skrzynię biegów do pierwotnego stanu, oprócz zmniejszenia zużycia dzięki wbudowanemu przeciwcierniu, zawiera regenerator uszczelnień, który regeneruje wiele zaworów przewodów olejowych, wynik jest nawet bardzo dobry w przypadku nowych skrzyń biegów, które stają się płynniejsze podczas zmiany biegów. Niestety brakuje również dodatku przeciwciernego do manualnej skrzyni biegów i mechanizmu różnicowego.

Ta firma nie urodziła się wczoraj i była pierwsza wśród wszystkich swoich dodatków przeciwciernych, oto historia:

http://www.wynns.fr/historique

To w połączeniu z kilkoma innymi sztuczkami pozwala mi przekraczać normy zużycia paliwa producenta samochodu.

Innymi słowy:

Jedź dużym amerykańskim czołgiem, spalając mały czołg! To nie jest ładne!

W bardziej!

: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/03/13, 06:45

loopyng84 napisał:witam alain G, jestem zainteresowany, jeśli możesz mi to wysłać, z góry dziękuję!



Witaj Loopingu!

Przepraszam, znam Motul tylko z nazwy i nie mogę potwierdzić ani potwierdzić zalet ich produktów.

Jeśli inni, tacy jak Phillipe, mają dodatki zmniejszające tarcie, które dają im dobre wyniki, są mile widziani!
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 09/03/13, 10:18

Alain G napisał:Oto dodatek do silnika do benzyny lub oleju napędowego:

http://www.wynns.fr/produits/additifs-huiles/gold-f1


Nadal wątpię w reklamowane 40% i 30%...zwłaszcza jeśli zmieszać go z obecnie standardowym olejem do nowoczesnych diesli, czyli 0W30...czyli bardzo płynnym olejem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 09/03/13, 10:53

Mekacyl też nie przyniósł mi żadnego zysku w oleju silnikowym moich diesli. Z drugiej strony miałem zysk w skrzyniach biegów iw oleju silnikowym mojej późnej benzyny Xantia. Kumpel wkłada go do swoich motocykli i twierdzi, że zyskuje na wydajności, co jest bardzo subiektywne.

z MoS2 jest tak samo, ekonomiczność nie występuje we wszystkich pojazdach, pomimo redukcji hałasu i widocznego wzrostu wydajności.

Mam wrażenie, że dobrze zaprojektowany silnik nie potrzebuje tych dodatków
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/03/13, 16:20

Christophe napisał:
Alain G napisał:Oto dodatek do silnika do benzyny lub oleju napędowego:

http://www.wynns.fr/produits/additifs-huiles/gold-f1


Nadal wątpię w reklamowane 40% i 30%...zwłaszcza jeśli zmieszać go z obecnie standardowym olejem do nowoczesnych diesli, czyli 0W30...czyli bardzo płynnym olejem...


Oczywiście posuwają się do skrajności z silnikiem uznanym za skończony, kaszląc i bekając!

Nie mamy tutaj takiego samego rozgłosu w przypadku odpowiednika, jakim jest Metaloil.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 263