Silniki Diesla w lekkich samolotach i ultralekki, Dieselis gazaile

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 28/09/10, 09:28

Dziękuję szefie, ale i tak ich zapytaj... głupio byłoby się z nimi o to kłócić...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 05/05/11, 23:29

Właśnie otrzymałem e-mail od pana Penneca z prośbą o usunięcie linku

Zrobione dzisiaj na jego prośbę

Chyba musiał mieć dużo pobrań
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 30/08/11, 20:04

mały podskok, żeby powiedzieć, że ten samolot jest naprawdę świetny do latania na wiele sposobów.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/04/15, 18:19

W piątek dałem mojemu 5-latkowi pierwszy lot, przypadek (szczęście?) chciał, żeby był to samolot z silnikiem Diesla: Diamond DA40 TDi! Silnik Thielert TAE 125-01 (Centurion 1.7) lub TAE 125-02-99 (Centurion 2.0) według wiki!

Oraz zmienny skok, który gwarantuje bardziej stałą prędkość obrotową silnika

Nadal dość trudno znaleźć informacje na temat tego modelu z tym silnikiem:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Diamond_DA40
http://en.wikipedia.org/wiki/Diamond_DA40

Ta wersja z silnikiem Diesla oczywiście nie jest homologowana w USA (w holu już jesteś!)

Oto krótki artykuł: https://www.econologie.info/share/partag ... pyLPVx.pdf
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/04/15, 10:33

Dziękuję za odkopanie tego tematu i zawartych w nim informacji.

Wydajność jest niezwykła – 2 litry na 100 km na pasażera, czyli niewiele więcej niż najlepsze samochody elektryczne (używane solo) pod względem zużycia energii. Ale zwłaszcza przy prędkości przelotowej 250 km/h. :P

Nie mogę powstrzymać się od porównania z samolotami pasażerskimi, które regularnie reklamują zużycie paliwa na poziomie 3 litrów na 100 km na pasażera (jeśli samolot jest pełny, co nie zawsze ma miejsce).

Od dawna wiadomo, że lekki samolot o starannej aerodynamice może zużywać znacznie mniej.

Włókno węglowe zyskuje duży udział w rynku dzięki zmniejszonej wadze i kosztom konserwacji w porównaniu do płatowców drewnianych lub metalowych.
Diesel wnosi dodatkowy wymiar w zakresie zużycia paliwa i ciszy.

Wiemy również, że elektryfikacja jest bardzo obiecującym rozwiązaniem w przypadku samolotów szkolno-treningowych i lotów trwających krócej niż godzinę, co potwierdzają opracowywane modele.

Do wyjątkowej wydajności silników elektrycznych dodajemy kołowanie po ziemi w trybie elektrycznym, co dodatkowo zmniejsza całkowite zużycie energii o ponad 10%.

Twoja interwencja sprawia, że ​​mam ochotę zafundować sobie mały chrzest. : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/04/15, 12:25

Nie ma za co, moje Citro!

Co co? Nie zostałeś jeszcze ochrzczony? : Chichot: : Chichot:

Tak, samolot z silnikiem Diesla może być bardzo ekonomiczny… pod warunkiem, że jest zajęty! Tutaj interesujące byłoby obliczenie rzeczywistej efektywności energetycznej w porównaniu z najlepszymi samochodami!

DA40: 19 l/h przy 250 km/h dla 4 pasażerów lub 1.9 l/100 km.pasażera

Auto: 6 l/100km przy 120km/h na 4 pasażerów, czyli 1.25 l/100km.pasażer... z tą różnicą, że jesteśmy dwa razy wolniejsi i że moc (a więc i zużycie) zmienia się jak sześcian prędkości.. .

Aby dokonać oszacowania, ponownie użyję równania tarcia!

Jeśli chodzi o kołowanie, niedawno przeczytałem, że niektóre prototypy małych samolotów elektrycznych były wyposażone w silniki kołowe... ale nie jestem pewien, czy na razie to wystarczający pomysł, aby energia elektryczna była konkurencyjna! Ale o to w szkole na drodze kołowania jest ciekawie!

Tutaj kilka zdjęć z chrztu, może to sprawi, że będziesz mieć jeszcze większą ochotę na seks ;)

Rosół w wersji miniaturowej (uwielbiam ten efekt):
Obraz

Opactwo Orval:
Obraz

Więcej zdjęć tutaj:
https://www.econologie.com/forums/edf-lac-ar ... 13865.html

Ścieżka GPS i profil wysokości/prędkości:

Obraz

ps: a samolot hybrydowy? to na kiedy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/04/15, 13:42

W przypadku samolotu hybrydowego nadwaga instalacji musi w dużej mierze rekompensować straty, jakie powoduje.
Nie wspominając już o zwrocie inwestycji i kosztach użytkowania, ponieważ w przeciwieństwie do samochodów, kupujący bardzo uważnie przyglądają się tajnikom finansowym...

E-fan, na którym członek forum posiada trakcję elektryczną, co znacznie zmniejsza energię wydatkowaną podczas kołowania na drodze kołowania, ale także w fazie przyspieszania przed startem.
W przytoczonym przypadku koło napędowe rozpędza samolot do prędkości około 60 km/h, czyli prędkości, przy której uruchamiane są wentylatory do startu. :P

Wśród producentów samolotów bada się również podwozie z napędem silnikowym, aby zmniejszyć zużycie, ale także koszty lotniska, ponieważ samoloty mogą wtedy szybciej dotrzeć do terminalu i wykonać manewry bez pomocy „TRACMA”.

Następnie byłyby karmione bezpośrednio przezAPU

Jeśli chodzi o „chrzest”, jestem złoczyńcą, ale to nie powstrzymało mnie przed zaliczeniem:
Transal, DC10, Super Hornet, 747, Pilatus i zupełnie sam rzucam się z Pilatus. : Lol:

Ale minęło 25 lat, odkąd opuściłem ziemię, poza kilkoma nadrzewnymi rozrywkami...

Mój syn odmówił przygotowania BIA jakie zaproponowała mu szkoła. :płakać:
Mam nadzieję, że moja córka, bardziej przedsiębiorcza, zacznie, stąd pomysł na chrzest... : Idea:
Należy pamiętać, że sukces w BIA zazwyczaj wiąże się z darmowym lotem. 8)
Myślę jednak, że „lot odkrywczy może zaostrzyć apetyt”. : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 02/05/15, 12:47

Uwielbiam !

Diesel w lotnictwie jest najlepszy

porzuć problemy węglowodanów i mrozu (i tak cokolwiek sobie poradzisz)
mniej łatwopalny
lepsza wydajność
tylko trochę więcej wagi
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 02/05/15, 12:58

Capt_Maloche napisał:Uwielbiam !

Diesel w lotnictwie jest najlepszy

porzuć problemy węglowodanów i mrozu (i tak cokolwiek sobie poradzisz)
mniej łatwopalny
lepsza wydajność
tylko trochę więcej wagi


ciężar silnika jest kompensowany przez przewóz paliwa, ponieważ silnik jest mniej chciwy.

brak zapłonu, niewiele elektroniki, więc nie jest możliwe wyłączenie w locie, z wyjątkiem awarii silnika. (BEZ elektrozaworu pompy wtryskowej)
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 06/05/15, 21:41

Citro napisał:Mój syn odmówił przygotowania BIA jakie zaproponowała mu szkoła. :płakać:
Mam nadzieję, że moja córka, bardziej przedsiębiorcza, zacznie, stąd pomysł na chrzest... : Idea:
Należy pamiętać, że sukces w BIA zazwyczaj wiąże się z darmowym lotem. 8)
Myślę jednak, że „lot odkrywczy może zaostrzyć apetyt”. : Idea:


Lot rozpoznawczy i jeśli jesteś zainteresowany dobrym dotacją, jest kluczem do zdobycia licencji pilota prywatnego (to dobre 25% zniżki)... Wielki Minimacro nie chciał kontynuować... Miał, nie wiem, dwie godziny możliwość pilotażu z instruktorem...
Dzisiaj (dwa lata później) otrzymał umowę o pracę na wakacje, a następnie swoje bts, pracując na zmianę w firmie podwykonawstwa części lotniczych... Zgadnij, co sprawiło, że był trochę lepszy w porównaniu z jego kolegami z klasy???? Nie jego wyniki z matematyki. ..Jego BIA..

Z drugiej strony Citro... Nie nadużyłbyś czasem potażu... Nie było mnie tu kilka miesięcy i czytałem, jak dobrze mówisz o dieslu... Ach : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 146