anty-odnawialne źródła pompy ciepła? Wady i zalety

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

anty-odnawialne źródła pompy ciepła? Wady i zalety




przez Christophe » 08/11/07, 15:06

Tytuł jest nieco agresywny, ale zaczynam go zdobywać niezadowoleni widząc pompy ciepła przedstawione jako źródła energii odnawialnej! : Evil:

To nie jest jeden i oto dlaczego!

Tak więc pod warunkiem, że silnik pompy jest zasilany z odnawialnego źródła w domu (PV, solar stirling ...), po prostu leży o energii 100% odnawialnej lub tak należy powiedzieć: odnawialny 1-1 / COP lub 100-100 / COP%! Tak więc średni COP 3 da odnawialną pompę ciepła do 2 / 3 lub 66%! Trzeci lub pozostały% to elektryczność sieci, rzadko odnawiana!

Uwaga, to rozumowanie jest prawdziwe dla systemów słonecznych, ale COP różnią się między 70 i 100 i mogą być bardziej ... Rzeczywiście 10m ² (więc 10 000W można odzyskać w przybliżeniu, gdy jest tam słońce, tak że cyrkulator obraca się) cyrkulator i regulator zużycia 100W ca daje COP 100 (jeśli w porównaniu do 3 do 5 podany przez PAC ...) ...W przypadku energii słonecznej% nieodnawialnych staje się szybko znikomy ... ale nie w przypadku PAC

Kilka punktów do refleksji dla tych, którzy obecnie „wahają się” przed wyborem swojego ogrzewania:

A) Przełączając z kotła olejowego na pompę ciepła, rachunek za energię elektryczną można pomnożyć przez ... niespodziankę! Lepiej rozumiemy reklamę EdF i sprzedawców energii elektrycznej dla tego rozwiązania!

-> Nie ekonomiczne

B) Jeśli twoja energia elektryczna jest produkowana z węgla lub oleju, ogólna wydajność CO2 będzie gorsza niż w przypadku pieca olejowego, biorąc pod uwagę wydajność elektrowni cieplnych, straty linii i COP pompy ciepła.

-> Na pewno nie ekologiczne

C) Jeśli twoja energia elektryczna jest jądrowa, na pewno zmniejszysz rachunki za energię (ale i tak zapłacisz za energię jądrową), ale sfinansujesz utrzymanie i ożywienie francuskiej floty jądrowej.

-> ekologiczny?

D) Koszty konserwacji są wysokie i należy dodać do rachunku za energię elektryczną: 2 do 300 € za każdy rok 2!

-> Nie ekonomiczne

E) Zwrot z inwestycji (w przypadku remontu) to zazwyczaj 10 20 lat bez korekty ceny energii elektrycznej, która wzrośnie. Prace (poziome wody gruntowe) są dość znaczące w przypadku remontu, generalnie niemożliwe finansowo.

-> Ryzykowne

F) Wydajności podane przez instalatorów są zazwyczaj optymalnymi osiągami ... laboratorium (podobnie jak zużycie przez producentów samochodów rzadko osiągane w rzeczywistości ...)

-> Ryzykowne

G) Czy znasz wiele lodówek, które działają 30 lat? Pompa ciepła to złożony system z ruchomymi częściami i płynami, które mogą się „zużyć” ... Jest to sprzeczne z dobrze znanym porzekadłem specjalistów budowlanych: im prostsze, tym dłużej trwa . Nie mówię nawet o chińskich PAC, które pojawiają się na rynku ...

-> Ryzykowne

H) W przypadku czujnika poziomego, depozyt nie jest nieskończony, ponieważ schładzasz swój ogród ... w niektórych przypadkach może to być denerwujące ... gdy występuje np. Pokrywa śnieżna! Energia geotermalna, powierzchnia, jest pośrednią energią słoneczną! Średnia pojemność cieplna Ziemi jest równoważna pojemności wody ... wykonuj obliczenia na długo przed rozpoczęciem ...

-> Ryzykowne

I) Trochę odważny, ale ośmielam się: jakie są konsekwencje dla różnorodności biologicznej twojego ogrodu, jeśli T ° ziemi spadnie o 10 ° C?

Aby zakończyć dobre punkty, PAC ma pewne zalety:

A) W przypadku osadu pionowego (czerpiącego ze zwierciadła wody) źródło ciepła jest dużo bardziej stałe, co eliminuje znaczny koszt robót ziemnych i niedogodności związane z wyczerpaniem złoża ... ale aby wykonać zbiór pionowy, należy musi być „dobrze” umieszczony.

B) W porównaniu z konwencjonalnymi konwektorami CAP jest znacznie bardziej efektywny (nadal szczęśliwy) ... ale koszt zwrotu z inwestycji jest bardzo ważny (konwektory 30 €, balon 200 to dom wyposażony dla 2000 € ... czyni 10 000 mniej niż mała pompa ciepła ... i 10 000 € ca robi kwh ...)

C) Umożliwia ogrzewanie niskotemperaturowe z „ogólną” wydajnością wyższego systemu.

D) Poprawiona ogólna wydajność dość łatwo dzięki przetwornikowi PAC (gorący + zimny), ale tylko wtedy, gdy wymieniamy grzejniki elektryczne!

ostrzeżenie: Ponieważ nigdy nie korzystałem z PAC w domu, mam nadzieję, że niektóre z moich „uprzedzeń” są fałszywe ... Popraw mnie, proszę :)

Edytuj: pasujący artykuł https://www.econologie.com/chauffage-the ... -4361.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 06 / 11, 14: 04, 4 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 08/11/07, 16:42

Myślę, że wybór PAC jest również trochę z dumy : „wygląda” jak zaawansowana technologia, a nazwa rządzi ... w skrócie, jest z klasą i podnieca poczucie własnej wartości kupującego:

Spójrz na klasę I ogrzewam się „za darmo” dzięki energii geotermalnej ...


Samo określenie energia geotermalna jest bardziej „klasyczne” niż energia słoneczna czy drewno ...

Osobiście nie myślę tak samo (przepraszam ...) Wolę drewno kotłowe, które wygląda jak nic, ale jest super proste, solidne i wydajne ... mniejsze ryzyko irytujących i 0 konserwacji ...

https://www.econologie.com/forums/installati ... t3494.html
0 x
GMAC
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 27/10/07, 13:17




przez GMAC » 08/11/07, 16:48

Wreszcie nie jest dokładnie taki sam.

Mówiąc tylko o aspekcie komfortu użytkowania:

Pompa ciepła: bez kłopotów z drewnem, bez usuwania popiołu, bez możliwości przechowywania drewna… Możliwość „ochłodzenia” latem.

W pełni rozumiem wybór PAC, uwaga, jeśli teren się nadaje (zlew na obrusie). W rezultacie wybór ten wydaje mi się bardziej odpowiedni do nowych konstrukcji niż do renowacji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 08/11/07, 16:57

GMAC napisał:Wreszcie nie jest dokładnie taki sam.

Mówiąc tylko o aspekcie komfortu użytkowania:

Pompa ciepła: bez kłopotów z drewnem, bez usuwania popiołu, bez możliwości przechowywania drewna… Możliwość „ochłodzenia” latem.


Umowa ... podobnie jak ogrzewanie 100% elektryczne lub paliwowe ... ale musi wiedzieć, co chcemy ... spalić uran, olej lub drewno?

Pierwszy 2 nie jest odnawialny ... to jest to, co krytykuję przede wszystkim: przedstawić energię geotermalną jako energię odnawialną ...

GMAC napisał:W pełni rozumiem wybór PAC, uwaga, jeśli teren się nadaje (zlew na obrusie). W rezultacie wybór ten wydaje mi się bardziej odpowiedni do nowych konstrukcji niż do renowacji.


Na obrusie tak, to usuwa wady ... ale nawet w przypadku nowej konstrukcji ceny są dość wygórowane ... 15 do 30 € "dodatkowego kosztu" ... ach, ale zapomniałem: są kredyty „podatki ... : Chichot:
0 x
GMAC
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 27/10/07, 13:17




przez GMAC » 08/11/07, 17:06

ouaip, ulga podatkowa pozwala sztucznie obniżyć koszt instalacji.

pewna wiedza jest wyposażona, a ich instalacja kosztuje ich 15 000 €, kredyt jest potrącany za nowy dom 140 m² (obrus chwytający).

Większość ludzi nie jest gotowa na ustępstwa w kwestii komfortu, aby być bardziej „zielonymi”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 08/11/07, 17:10

Uh ... czy można poprosić ich o rachunki za prąd, o ile wiesz? Ciekawi mnie rzeczywistość w porównaniu z „teorią” ...

Dobrze byłoby ustalić średnią (kwhe / m². Rok) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/11/07, 18:20

Cześć Christophe
Jak wiecie, zrealizowałem mój projekt studyjny na pompach ciepła i zgadzam się z tobą.
Geotermalna pompa ciepła nie powinna być częścią maszyn wykorzystujących odnawialne źródła energii.
Wykorzystanie gorącego źródła do bezpośredniego ogrzewania domu to zasada geotermalna, którą można uznać za energię odnawialną.
Ale wykorzystanie stałego ciepła ziemi, aby uzyskać dobrego Copa na maszynie, nie jest energią odnawialną.
Ponieważ w tym przypadku kocioł wykorzystuje również energię odnawialną, powietrze.
Pompa ciepła jest modna, ponieważ oszczędza na rachunku EDF dla osób korzystających z konwektorów elektrycznych.
Z wyjątkiem tego, że ceny praktykowane w tej chwili są całkowicie ekstrawaganckie i nie powodują, że są opłacalne.
Jedynym sposobem zaoszczędzenia pieniędzy jest uzyskanie atrakcyjnych cen sprzętu i bardzo niskich kosztów instalacji.
Należy pamiętać, że pompa ciepła jest złożonym i bardzo delikatnym systemem. W przypadku awarii cena pracy chłodniczej jest bardzo ważna.

Obecnie używam gazu do ogrzewania domu.
Jestem specjalistą w dziedzinie chłodnictwa i dlatego jestem uprzywilejowany w stosunku do zwykłego obywatela w odniesieniu do taryf, a siła robocza jest bezpłatna.
Waham się jednak, aby zainstalować PAC w domu.
Cena Kwh Electric Hollow Hour jest prawie równa taryfie gazowej.
Z dobrą izolacją domu i dobrą regulacją kotła myślę, że nie wydam więcej za kocioł niż za pompę ciepła.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Pompa ciepła lub pompa rufowa? Wady i wcześniej




przez bham » 08/11/07, 18:42

Christophe napisał:A) W przypadku pionowego złoża (dobrze w lustrze wody) gorące źródło jest o wiele bardziej stałe i usuwa to znaczny koszt robót ziemnych i wadą wyczerpania złoża ... ale aby wykonać zlewnię pionową, trzeba być „dobrze” usytuowanym.

Jeśli chodzi o koszty, brak wiercenia jest kosztowny. W sąsiedniej wiosce facet właśnie wykonał sondę geotermalną odwiertu, a raczej 3, każda średnica wokół 10cm. W zasadzie wystarczą dwa, jeden do pompowania, a drugi do powrotu, ale ponieważ przepływ nie był wystarczający, stworzyli 3è, wszystkie 3 z głębokością 99m! Koszt: około 15000 €! bez dotacji 30%.
Przy odrobinie szczęścia, tj. Płytszym stole wodnym i systemie ssącym, a nie sond, koszt oczywiście spada nieco, ale pozostaje wyższy niż koszt robót ziemnych.
0 x
GMAC
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 27/10/07, 13:17




przez GMAC » 08/11/07, 18:48

Christophe napisał:Uh ... czy można poprosić ich o rachunki za prąd, o ile wiesz? Ciekawi mnie rzeczywistość w porównaniu z „teorią” ...

Dobrze byłoby ustalić średnią (kwhe / m². Rok) ...


Znam odpowiedź na jedno z nich.

Powiedział mi mniej niż 400 € energii elektrycznej za pomocą pompy pracującej kilka godzin dziennie (głównie w nocy).

Na razie nie jest to średnia, ponieważ instalacja ma zaledwie rok. Za kwotę ufam mu, on jest księgowym ...

Jeśli te dane są dokładne, to sprawia, że ​​produkt jest szybko opłacalny (mówię o nowej konstrukcji, 15 000 €, nie jest dużo droższy niż instalacja gazowa, olej opałowy lub kocioł na drewno)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 08/11/07, 18:48

15 000 € wiercenie !! Didiou!

Ale nieuchronnie dziura na 100m mnie nie dziwi ... Mam nadzieję że obwód "pierwotny" jest w obwodzie zamkniętym jak nie to nie wyobrażam sobie tyle kosztuje pompowanie, żeby przykręcić konwektor : Mrgreen:

Szczerze mówiąc, otwór 100m musi być ... c ... przepraszam za przebaczenie motywowane geotermią! Jeśli nie pojawi się woda w 40 ° C, to jest to jackpot ...

W Alzacji stół wodny jest mniejszy niż 20 m ... przez większość czasu między 5 a 10 m ... Zobacz: http://www.aprona.net/pdf/documentation/a4nappe.pdf

Nie sądzę więc, aby twój przykład był znaczący dla geotermalnego sposobu wiercenia ...

ps: dzięki Pitmix za te szczegóły PROFESJONALISTA (o których wcześniej nie wiedziałem ... może już powiedziałeś na stronie forum ale nie mogę podążać za wszystkim ... : Oops: ) ... ah jeśli wszyscy zawodowcy byli tacy szczerzy ... świat byłby lepszy!

Z drugiej strony nie rozumiem swojej porównawczej pustej godziny i gazu ... z konwektorem ok, ale czapką?

Jeśli nadal masz go pod ręką, koniec projektu? Jeśli chcesz, mogę umieścić to na econo?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201