pompa ciepła

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
blablabla
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/11/07, 14:45
Lokalizacja: Cholet 49

pompa ciepła




przez blablabla » 14/03/08, 19:22

Witam,
Mam siostrę i jej męża, którzy chcą zmienić sposób ogrzewania i firma im doradziła : Evil: zdecydować się na pompę ciepła. :zmarszczyć brwi:
Ale ich dom jest stary, ma bardzo słabą izolację z pojedynczych szyb i jest bardzo wilgotno.
Dlatego zwracam się z prośbą o poradę w tym temacie.
Czy ten PAC to naprawdę dobre rozwiązanie? :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 14/03/08, 19:34

Witam,

Powiem krótko, odpowiedź: NIE

Absolutny priorytet izolacji i podwozia.

Nie daj się zwieść pułapce ulgi podatkowej!
0 x
blablabla
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/11/07, 14:45
Lokalizacja: Cholet 49




przez blablabla » 15/03/08, 15:10

tak im powiedziałem, ale bez dużej wiedzy na ten temat, zwłaszcza że samą instalację wyceniono na 9000 XNUMX euro
0 x
Muriel Dagmara
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/12/06, 22:38
Lokalizacja: Vaucluse Luberon




przez Muriel Dagmara » 21/03/08, 14:21

Jeśli chodzi o mnie, to mam dom Phoenix z 1978 roku. Był on wyposażony w ogrzewanie olejowe z natężonym obiegiem powietrza.
Latem 2007 roku wymieniłem wszystkie okna z pojedynczymi szybami na okna z podwójnymi szybami. Potem zamontowałem pompę ciepła, a właściwie dwie pompy, i przez całą zimę nie włączałem kotła olejowego. W domu było bardzo gorąco, jest mi zimno.
Skorzystałem z montażu silnika pompy na strychu i położyłem warstwę nowej waty szklanej na starą, która była z epoki.

Oczywiście wolałbym mieć instalację fotowoltaiczną lub geotermalną, ale doradcy, z którymi się spotkałem, wyjaśnili mi, że ogrzewanie energią słoneczną nie jest korzystne, a ja nie mam grzejników, w których krążyłaby woda podgrzewana przez panele słoneczne. Jeśli chodzi o energię geotermalną, mój dom jest zbudowany na skale... bardzo trudnej do wykopania!

Ponieważ mój rachunek za prąd jest miesięczny, nie obliczyłem jeszcze opłacalności mojej działalności, ale cieszę się, że nie używam już ropy.
: Chichot:

Należy zauważyć, że prawie przegapiłem zatwierdzenie moich uprawnień do ulgi podatkowej na instalację dwóch pomp ciepła, ponieważ zbyt późno odkryłem, że rząd nie zatwierdza/nie zatwierdza już pomp ciepła, które nie mają tylko jednej mocy wyjściowej: instalacji monosplit. To właśnie zainstalowałem: pojedynczy split do salonu i multi-split do sypialni. Na szczęście pracownik firmy certyfikującej i tak zatwierdził moją instalację, biorąc pod uwagę, że moja wycena była datowana przed wejściem nowego rozporządzenia. Jeśli więc masz zainstalowane pompy ciepła, sprawdź, czy jest to sprzęt kwalifikujący się do ulgi podatkowej...
Muriel
0 x
Camille-Louise
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/03/08, 07:15
Lokalizacja: quebec

Odp: Pompa ciepła




przez Camille-Louise » 23/03/08, 23:32

flablabla napisała:Witam,
Mam siostrę i jej męża, którzy chcą zmienić sposób ogrzewania i firma im doradziła : Evil: zdecydować się na pompę ciepła. :zmarszczyć brwi:
Ale ich dom jest stary, ma bardzo słabą izolację z pojedynczych szyb i jest bardzo wilgotno.
Dlatego zwracam się z prośbą o poradę w tym temacie.
Czy ten PAC to naprawdę dobre rozwiązanie? :|


Może to być jednak doskonałe rozwiązanie dla starych domów.Mieszkam w Quebecu i kiedy prawie 1956 lata temu kupiłem dom wybudowany w 3 roku, miałem system geotermalny gruntowo-powietrzny.
Kopiemy studnię na głębokość 500 m przed moim domem, wkładamy rurki polipropylenowe, aby płyn przenoszący ciepło mógł przemieszczać się tam i z powrotem i dostarczać kalorie do sprężarki (w moim przypadku piec wodny model z 150 r.). Powietrze w domu jest stale wentylowane, zimą jest gorąco (dość surowo w Quebecu) i chłodno latem, mój całkowity rachunek za prąd wynosi 2005 dolarów miesięcznie (dom jest dość duży i piwnica też jest wyposażona). Zapłaciłem za instalację 150 35000 dolarów ale wymieniliśmy cumulus ciepłej wody i geotermia podgrzewa wodę za pomocą podgrzewacza (kolejny cumulus, ale geotermalny)
Dom nie jest jeszcze całkowicie ocieplony tak jak powinien, a już niedługo system będzie jeszcze wydajniejszy).
Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż można je sprzęgnąć z zasilaniem z paneli fotowoltaicznych. System ten zużywa niewiele, z wyjątkiem szczytu wynoszącego jedną sekundę przy 1000 watów po uruchomieniu pompy. W tym przypadku bateria (słoneczna) umożliwiłaby jego działanie nawet w przypadku awarii prądu u dostawcy (tutaj odpowiednik EDF, czyli Hydro-Québec)
Przy rosnących cenach paliw kopalnych i ich przyszłym niedoborze, nie wspominając o zanieczyszczeniach jakie powodują, możemy powiedzieć, że w przypadku konieczności przeprowadzenia generalnego remontu jest to doskonałe rozwiązanie pomimo początkowej inwestycji, która ponadto towarzyszy we Francji, jeśli się nie mylę, z dotacjami ADEME.
Kolejną zaletą jest to, że poziom wilgotności jest kontrolowany przez ciągłą wentylację, co sprawia, że ​​dom jest zdrowy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 24/03/08, 09:40

Halo

Camille-Louise, zapomniałeś doprecyzować, że produkcja energii elektrycznej w Quebecu odbywa się w dużej mierze dzięki energii wodnej (ER)
We Francji tak nie jest, używamy innego środka produkcji, który oczywiście nie ma z tym nic wspólnego. : Mrgreen:

W przypadku inwestycji w zlewnię pionową wybór jest wątpliwy
35000 XNUMX dolarów to więcej niż wystarczająca kwota, aby wybrać inne, znacznie bardziej ekologiczne rozwiązanie.
Odbiór pionowy jest energochłonny (wiercenie maszynowe) i ryzykowny zarówno pod względem trwałości, jak i ryzyka w przypadku pęknięcia rury w gruncie
Jeśli chodzi o zasilanie wszystkiego za pomocą paneli słonecznych, nie jest to odpowiednie rozwiązanie. ::
Zużycie 1000 W wydaje mi się bardzo niskie

Wreszcie wietrzenie domu gorącym powietrzem nie należy do najwygodniejszych pod względem doznań.
Osobiście wolę grzejniki, które promieniują

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV45
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 05/03/06, 09:10
Lokalizacja: 45 Orleans FRANCJA
x 1




przez RV45 » 24/03/08, 15:22

Bonjour à tous,

Cóż, rozwiązanie Camille-Louise uważam za wspaniałe. :D

Dzięki temu może podzielić zużycie energii elektrycznej przez 4 w porównaniu na przykład z bojlerem elektrycznym.

Rzeczywiście we Francji niektóre regiony oprócz ulg podatkowych dotują odwierty pionowe. (Na wschodzie)

Camille-Louise, jeśli mogłabyś zaprezentować swoją instalację w tym dziale, wszyscy bylibyśmy bardzo zachwyceni :P

http://www.chaleurterre.com/forum/viewforum.php?f=18&sid=7965d4cd300c074868a145682b31b73d
0 x
Camille-Louise
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/03/08, 07:15
Lokalizacja: quebec




przez Camille-Louise » 24/03/08, 22:04

Pętla napisał:Halo

Camille-Louise, zapomniałeś doprecyzować, że produkcja energii elektrycznej w Quebecu odbywa się w dużej mierze dzięki energii wodnej (ER)
We Francji tak nie jest, używamy innego środka produkcji, który oczywiście nie ma z tym nic wspólnego. : Mrgreen:

W przypadku inwestycji w zlewnię pionową wybór jest wątpliwy
35000 XNUMX dolarów to więcej niż wystarczająca kwota, aby wybrać inne, znacznie bardziej ekologiczne rozwiązanie.
Odbiór pionowy jest energochłonny (wiercenie maszynowe) i ryzykowny zarówno pod względem trwałości, jak i ryzyka w przypadku pęknięcia rury w gruncie
Jeśli chodzi o zasilanie wszystkiego za pomocą paneli słonecznych, nie jest to odpowiednie rozwiązanie. ::
Zużycie 1000 W wydaje mi się bardzo niskie

Wreszcie wietrzenie domu gorącym powietrzem nie należy do najwygodniejszych pod względem doznań.
Osobiście wolę grzejniki, które promieniują

A+
pętli,
System geotermalny to system, który działa tutaj z powietrzem o bardzo niskiej temperaturze. wentylacja jest ciągła powietrzem niegorącym (nie należy zapominać, że temperatura gruntu w Quebecu na głębokości kilku metrów przez cały rok wynosi 9-10°C. Powietrze zasysane przez wewnętrzne otwory wentylacyjne jest ponownie wtłaczane do system, filtrowany i podgrzewany lub chłodzony lub nic, w zależności od temperatury wymaganej przez sprężarkę geotermalną) W piecu wodnym znajdują się dwie sprężarki, druga to sprężarka geotermalna (do obsługi systemu wykorzystywana jest tylko różnica kalorii gruntu, sprężarka 2 to system, który zwiększa energię geotermalną, jest to system, który wykorzystuje dodatkową energię elektryczną do uzyskania pożądanych temperatur, jeśli temperatury na zewnątrz są ekstremalne. Jeśli o mnie chodzi, potrzebuję 1 do 18° Celsjusza w pomieszczeniu w zimą i latem temperatura 19°.Wystarczy tylko sprężarka geotermalna, druga nie jest konieczna i nie włącza się.
System jest automatyczny, jeśli jest gorąco, będzie klimatyzował, jeśli jest zimno, ochłodzi, a jeśli jest prawidłowy, po prostu przewietrze dom powietrzem zawróconym i przefiltrowanym. System geotermalny wytwarza 3 części energii na 1, którą zużywa. Jest ekonomiczny i ekologiczny niezależnie od źródła energii u dostawcy.
Jeśli chodzi o Quebec, jeśli energia pochodzi głównie z elektrowni wodnych (w przeciwieństwie do energii nuklearnej we Francji), nie wolno jej marnować, nie będę się nad tym rozwodzić forum w sprawie społecznych i środowiskowych wad dużych zapór)
Za każdym razem, gdy dostępna jest energia elektryczna, jest ona sprzedawana w Ontario lub USA i pozwala na zamknięcie elektrowni węglowej, której sadza występuje w Quebecu w postaci kwaśnych deszczy, więc wszyscy wygrywają.Kiedy każdy zainwestuje w tę zmianę .
Jeśli chodzi o przechwytywanie pionowe, powinieneś wiedzieć, że część, w której znajduje się mój dom, znajduje się w wysokiej i skalistej części Quebecu, poniżej jest skała i bardzo solidna. Na mojej ziemi rośnie 15 dojrzałych drzew w wieku od 40 do 50 lat, nie jest zbyt duża, więc wychwytywanie pionowe jest nie tylko najprostsze, ale także najbardziej odpowiednie i najtańsze nawet pod względem emisji CO2, ponieważ w takim przypadku konieczne byłoby przekopanie ziemi ( jeśli jest to możliwe na powierzchni większej niż 100m2, co jest konieczne w naszych warunkach klimatycznych) konieczne byłoby użycie ciężkiego sprzętu, ponieważ ręczne przekopanie skały jest niemożliwe. Poza tym to co mówię jest nierealne, bo stoję na zwierciadle wody, a studnia o średnicy 30 cm już na głębokości 150 m powoduje mniej zanieczyszczeń niż 100 m2 na granicy zwierciadła wody.
Moi sąsiedzi mają rachunki za prąd porównywalne z moimi za dom o połowę mniejszy i bez uwzględnienia ogrzewania, które nadal jest opalane olejem.
O panelach słonecznych napiszę dalej w innym poście
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 25/03/08, 01:09

Widzę, że wasza energia na ziemi zaczyna sprawiać wam problemy i że nie zgadzacie się co do rozwiązań, które pozwolą uratować waszą planetę.

Ale może jest już za późno?

Czy jesteś pewien, że to Twoja emisja CO2 i CH4 spowoduje globalne ocieplenie i zniszczy Twoje życie? Dlaczego nie miałby to być hiperwulkan, meteoryt (jak u dinozaurów) albo cywilny lub wojskowy kataklizm nuklearny?

Denerwujecie się jak mrówki w kopniętym mrowisku, a potem za wszelką cenę będziecie pozabijać się nawzajem dla tej energii.

Czy nie sądzicie, że Wasi Mistrzowie są zainteresowani ociepleniem waszej planety, aby na przykład móc eksploatować ropę znajdującą się pod krę arktyczną i wykorzystywać Przejście Północno-Zachodnie do transportu dużych tankowców i kontenerowców z Azji do Europa krótszą drogą.

Wasi panowie prawdopodobnie planowali przybycie na Marsa lub inną planetę nadającą się do zamieszkania, gdy Ziemia stanie się niegościnna, ale ponieważ interesują ich tylko KRÓLE PIENIĄDZE, a po nich powódź, więc nie będą mieli tego problemu do rozwiązania.

Patrząc z Marsa, niezależnie od tego, czy jest to pompa ciepła, czy nie, najlepsze rozwiązanie nie istnieje. Zawsze znajdzie się człowiek bardziej utalentowany, lepiej wykształcony, pewny swojej wiedzy, który potwierdzi, że JEGO rozwiązanie jest najlepsze.
0 x
Camille-Louise
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/03/08, 07:15
Lokalizacja: quebec




przez Camille-Louise » 25/03/08, 02:27

martien007 napisał:Widzę, że wasza energia na ziemi zaczyna sprawiać wam problemy i że nie zgadzacie się co do rozwiązań, które pozwolą uratować waszą planetę.

Ale może jest już za późno?

Czy jesteś pewien, że to Twoja emisja CO2 i CH4 spowoduje globalne ocieplenie i zniszczy Twoje życie? Dlaczego nie miałby to być hiperwulkan, meteoryt (jak u dinozaurów) albo cywilny lub wojskowy kataklizm nuklearny?

Denerwujecie się jak mrówki w kopniętym mrowisku, a potem za wszelką cenę będziecie pozabijać się nawzajem dla tej energii.

Czy nie sądzicie, że Wasi Mistrzowie są zainteresowani ociepleniem waszej planety, aby na przykład móc eksploatować ropę znajdującą się pod krę arktyczną i wykorzystywać Przejście Północno-Zachodnie do transportu dużych tankowców i kontenerowców z Azji do Europa krótszą drogą.

Wasi panowie prawdopodobnie planowali przybycie na Marsa lub inną planetę nadającą się do zamieszkania, gdy Ziemia stanie się niegościnna, ale ponieważ interesują ich tylko KRÓLE PIENIĄDZE, a po nich powódź, więc nie będą mieli tego problemu do rozwiązania.

Patrząc z Marsa, niezależnie od tego, czy jest to pompa ciepła, czy nie, najlepsze rozwiązanie nie istnieje. Zawsze znajdzie się człowiek bardziej utalentowany, lepiej wykształcony, pewny swojej wiedzy, który potwierdzi, że JEGO rozwiązanie jest najlepsze.


Co palisz wieczorem przed pójściem spać?
Idź i zobacz raporty IPCC, zobaczysz, że każdy znajdzie coś dla siebie, Europa, Azja, Ameryka, wszyscy w tym samym worku.
Cała ludzkość jest zaniepokojona i powiedzmy, że nie wszyscy są za wojnami, konfliktami i supremacją.
Świat będzie nadal żył z nami lub bez nas.
Jeśli chodzi o mnie, robię, co mogę, podobnie jak wielu z nas.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193