Pompa ciepła

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
chamalo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/03/08, 22:59
Lokalizacja: Paris region

Pompa ciepła




przez chamalo » 07/03/08, 23:05

Dobry wieczór,

mamy dom z 1912 roku z grzejnikami żeliwnymi z epoki. Obecnie ogrzewamy się propanem, ale biorąc pod uwagę cenę za ogrzanie do 18°, postanowiliśmy sprawdzić, czy istnieje możliwość zainstalowania pompy ciepła.
Pytanie brzmi: czy można podłączyć pompę ciepła do grzejników żeliwnych???

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Cordialement
Chamallo
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 07/03/08, 23:30

Dobry wieczór Chamallo

Istnieją pompy ciepła powietrze-woda lub woda-woda, które mogą całkowicie zastąpić kocioł lub go uzupełnić.
Obieg centralnego ogrzewania przechodzi następnie przez wymiennik lub bezpośrednio do pompy ciepła.
Tym bardziej wątpię w to rozwiązanie w Twoim przypadku, że pompa ciepła, nawet odpowiednio dobrana, jest w stanie zapewnić wystarczającą ilość ciepła dla domu
Z reguły wydajność jest prawidłowa, jeśli woda jest podgrzewana do maksymalnie 35-40°C
Należy zatem sprawdzić, czy ta temperatura, stosunkowo łagodna dla grzejników konwencjonalnych, jest wystarczająca
Proste przypomnienie, ponieważ zajmujemy się ekologią, WPR wykorzystuje energię jądrową (przynajmniej we Francji), co nie jest dobrym rozwiązaniem


A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/03/08, 02:46

jeśli izolacja też jest z 1912 roku, czyli nic więcej jak tylko ściany, to raczej od izolacji trzeba zacząć

wtedy po izolacji moc grzewcza będzie niższa, więc oryginalne grzejniki będą przewymiarowane, a zatem będą wymagały mniej ciepłej wody, a ewentualna pompa ciepła będzie miała dobry współczynnik efektywności

bez izolacji temperatura niezbędna dla grzejnika może być zbyt wysoka dla pompy ciepła
0 x
chamalo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/03/08, 22:59
Lokalizacja: Paris region

WPR




przez chamalo » 09/03/08, 10:35

Witam,

jeśli chodzi o izolację, 7 lat temu postawiliśmy pod dach najnowocześniejszy wówczas produkt. Ponadto na wszystkich piętrach znajdują się podwójne szyby oraz izolacja wokół okien.
Mój sąsiad ma ten sam dom co my i wybrał wodną pompę ciepła Air z grzejnikami żeliwnymi. Powiedział mi, że jego pompa ciepła może nagrzewać się do 60°C
Jestem co do tego sceptyczny. Czy można połączyć zasilanie pompy ciepła z czujnikami energii słonecznej?
Co sądzicie o kotle na pellet drzewny?

Mam dość płacenia 4000 euro rocznie za ogrzewanie do 19°, a nawet 18°. Zdecydowaliśmy się na zmianę sposobu ogrzewania... Czekam na Wasze rady.

Merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 09/03/08, 19:07

Witaj Chamallo

Mam dość płacenia 4000 euro rocznie za ogrzewanie do 19°, a nawet 18°. Postanowiliśmy zmienić sposób ogrzewania...


I tak, portfel, nic podobnego, aby przejść na oszczędzanie energii. : Mrgreen:
Dlatego też często można o tym przeczytać forum , że zbyt tania energia (kopalna lub nuklearna) nie jest dobra dla planety.
Na tej stronie możemy ogólnie doradzić Ci w sprawie niektórych wyborów, ale przede wszystkim musisz postawić dobrą diagnozę
Później nadejdzie czas, abyś wybrał rozwiązanie oparte na swoich „ekologicznych” aspiracjach. :D lub po prostu ekonomiczny :zmarszczyć brwi:
W tym przypadku PAC niekoniecznie jest wyborem „ekologicznym”, nawet jeśli może pozwolić na zaoszczędzenie pieniędzy.

Aby sprawdzić, czy izolacja dachu jest prawidłowa, po prostu sprawdź przy mroźnej pogodzie (na przykład rano), czy niektóre miejsca nie mają tendencji do topnienia
Aby zidentyfikować mostki termiczne (wycieki ciepła na zewnątrz) nie polecam wypożyczenia lub zakupu termometru na podczerwień (zobacz produkt z linkiem poniżej)

https://www.econologie.com/forums/thermometr ... t4958.html

Zasilanie pompy ciepła panelami fotowoltaicznymi jest możliwe, ale budżet już nie ten sam i szczerze mówiąc nie jest to rozwiązanie ekonomiczne!

Dobre myślenie

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], Google [Bot] i goście 151