Citroën Hypnos, samochód koncepcyjny crossover eco pipo?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/09/08, 16:44

Christophe napisał:Ach super! Dodam kilka z nich w artykule, który właśnie zrobiłem (zainspirowany monitorem): Toyota iQ japoński Smart?[...]
Jedno na marginesie: biorąc pod uwagę położenie tylnych siedzeń, nie widzę, co można włożyć do bagażnika...

Inna sprawa, wydaje mi się, że Fiat wskrzesił ideę swojego „Trepiuno”, które byłoby niczym innym jak „prawdziwą” 500-ką współczesności z… 3+1 miejscami! Zbieg okoliczności?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/09/08, 16:46

Pewnie to nie przypadek, ale wolę, żeby się kopiowali, żeby robić tego typu pojazdy niż SUV-y...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/09/08, 16:50

Christophe napisał:[...] to dla mnie to, że w terenie (na drogach zaśnieżonych lub w kiepskim stanie i przy określonej prędkości) lepsza trakcja (nawet jeśli z antypoślizgami elektronicznymi N to dużo lepiej niż "kiedyś" )...NIE?[...]
Cóż... mój pierwszy samochód miał napęd na tylną oś i oprócz nieco "fantastycznego" zachowania się w deszczu przy mocno zużytych oponach (ale wynikało to też z wieku jego konstrukcji...), nigdy nie dawał u mnie najmniejszy problem...
Precyzja: to było 45 KM...

Napęd na przednie koła narzucił się głównie w samochodach ze względu na problemy z kosztami / rozmiarami / wydajnością

Christophe napisał:Pewnie to nie przypadek, ale wolę, żeby się kopiowali, żeby robić tego typu pojazdy niż SUV-y...
Toutafé!

Christophe napisał:[...] W przypadku Mercedesa widzieliśmy, jakie dały pierwsze testy trakcji z klasą A Obraz
Dlatego Smarty są błyskotliwe, mają automatyczny ESP i duże opony 175 z tyłu na bardzo szerokim rozstawie kół...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/09/08, 16:59

Drwal napisał:Napęd na przednie koła narzucił się głównie w samochodach ze względu na problemy z kosztami / rozmiarami / wydajnością


Właśnie tego nigdy tak naprawdę nie rozumiałem: w jaki sposób trakcja jest tańsza? Z powodu (nie) tylnej osi? Silniki zwykle z przodu?

Ponieważ kinematyka jest jeszcze bardziej złożona w trakcji...

ps: „połączyłem” w 1 twoje ostatnie 3 wiadomości po 1 zdaniu każda…
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/09/08, 17:31

Christophe napisał:[...] ps: "połączyłem" twoje ostatnie 1 wiadomości po 3 zdaniu w 1...
Dobra, byłem zbyt leniwy, żeby to zrobić...

Christophe napisał:
Drwal napisał:Napęd na przednie koła narzucił się głównie w samochodach ze względu na problemy z kosztami / rozmiarami / wydajnością


Właśnie tego nigdy tak naprawdę nie rozumiałem: w jaki sposób trakcja jest tańsza? Z powodu (nie) tylnej osi? Silniki zwykle z przodu?

Ponieważ kinematyka jest jeszcze bardziej złożona w trakcji...
Kinowy? O czym ty mówisz, o złożoności front-endu?
W przeciwnym razie jest jeszcze mniej części, mechanizm różnicowy jest zintegrowany z obudową skrzyni biegów, tylna oś może stać się bardzo prosta, z tyłu zwolniono dużo miejsca i usunięto tunel skrzyni biegów itp.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 08/09/08, 17:36

Christophe napisał:
Drwal napisał:Cóż... nie widzę związku między miastem a sposobem napędu na kołach?


Cóż, po prostu zapytaj Leo… to on mówił o „znaczącej” różnicy…

U mnie tylko w terenie (na drogach zaśnieżonych lub w kiepskim stanie i przy określonej prędkości) lepiej mieć przyczepność (nawet jeśli z antypoślizgami elektronicznymi N jest dużo lepiej niż "kiedyś"). Nie? Z drugiej strony nie widzę sensu posiadania trakcji w mieście...

W przypadku Mercedesa widzieliśmy, jakie dały pierwsze testy trakcji w klasie A Obraz

„Znaczna” różnica polega na designie, a nie prowadzeniu… Jeździłem Renault i Mercedesem, a R9 miał fatalne prowadzenie (AMHA) na suchym lub mokrym, z drugiej strony Mercedes, SLK mają dobre zachowanie w suche jak mokre, podczas gdy one są napędami.

Zauważyłem, że kierowcy Smarta to także ci, którzy ścigają się i kręcą po mieście, nic dziwnego, że zużycie paliwa jest wysokie.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 08/09/08, 17:37

Drwal napisał:
Christophe napisał:[...] ps: AX Diesel był najbardziej ekonomicznym samochodem tamtych czasów...
Na długich trasach był to jedyny samochód miejski, który był w stanie przejechać 1000 km za jednym razem!
AutoPlus zmierzył go na poziomie 4.4 l/100 na trasie Paryż-Nicea przy średniej prędkości około 110 km/h...

Leo Maximus napisał:[...] wydaje mi się, że jest on również reprodukowany z ZX.
Co ?

Te same problemy sądowe z 50 milionami konsumentów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/09/08, 17:51

Leo Maximus napisał:[...] Te same problemy sądowe z 50 milionami konsumentów.
Ahoue? To zaskakujące, że tylko cytryna miała problemy, wszyscy producenci mają te same standardy do przestrzegania...
Byłoby interesujące, gdybyś znalazł jakieś informacje na ten temat.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/09/08, 18:06

+1, ponieważ wszyscy są wspólnikami w tej sprawie…
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 08/09/08, 19:30

Christophe napisał:+1, ponieważ wszyscy są wspólnikami w tej sprawie…

Ale nie składają skargi na czasopisma, które mają znacznie większe zużycie (jak Citroën w przeszłości), które z pewnością przegrają! : Lol:

Drwal: Znajdę to dla ciebie! Musi pochodzić z połowy lat 80. 8)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128