Jeżdżę e-positive firmy Citroën

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Jeżdżę e-positive firmy Citroën




przez Christophe » 11/10/07, 11:33

Wyciąg z folderu Citroëna (.be) otrzymanego dzisiaj rano w skrzynce pocztowej (prawdziwej), dosłowna transkrypcja:

W Prospekcie Citroëna napisano:Jako kierowca masz znaczący wpływ na emisję CO² swojego samochodu. Aby pomóc Ci przyjąć ekologiczny i ekonomiczny styl jazdy, Febiac przygotował listę 10 prostych wskazówek.

1) Unikaj wysokich obrotów: pamiętaj o zmianie biegu na czas

2) Obserwuj swój obrotomierz: bez problemu możesz zmieniać biegi już od 2500 obr/min w przypadku silnika benzynowego lub lpg, a nawet 2000 obr/min w przypadku diesla

3) Daj gaz: można przyspieszyć, wciskając pedał prawie do podłogi. Stopniowe przyspieszanie nie pozwala zaoszczędzić paliwa!

4) przewidywać: zachowaj odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu, abyś nie musiał ciągle hamować i przyspieszać.

5) Puść pedał: Kiedy musisz zwolnić lub zatrzymać się, możesz także w porę zwolnić pedał przyspieszenia (hamulec silnikowy) i puścić samochód bez rozłączania

6) Wycisz silnik: przetnij go na krótkie przystanki (przejazdy kolejowe, wejścia na pokład itp.)

7) Skorzystaj z funkcji pomocy: polegaj na swoim obrotomierzu, aby zmieniać biegi na czas. Tempomat sprzyja regularnej jeździe. Zaplanuj trasę z wyprzedzeniem, szczególnie w przypadku kilku podróży, aby uniknąć niepotrzebnych kilometrów.

8) Pokryj ramę: tylko dobrze utrzymany samochód gwarantuje bezpieczną i ekonomiczną jazdę

9) Wywieraj presję: regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach

10) Schudnąć (BEZ S...???): zdemontuj box dachowy, bagażnik na rowery i bagażnik, gdy tylko nie będą już potrzebne.


Niektóre rady są bardzo wątpliwe: 3), 5) i 6)...

Zabawne pod tą radą hasło...

W Prospekcie Citroëna napisano:CITROËN woli TOTAL
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 11/10/07, 11:41

Hej, właśnie znalazłem tę stronę, przepisałem prawie „za darmo”:

http://www.e-positif.be/fr/10-conseils- ... mique.aspx

Oto autotest odpowiadający tym 10 wskazówkom: http://www.e-positif.be/fr/auto-test.aspx

Całość jest nadal sponsorowana przez Febiaca, więc dobrze...nie potwierdzeni ekolodzy, a wręcz odwrotnie:

Stowarzyszeniem non-profit FEBIAC jest Belgijska Federacja Samochodów i Rowerów.

http://www.febiac.be/public/home.aspx?lang=FRType=test
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Jeżdżę e-positive marki Citroën




przez bambus » 11/10/07, 14:35

Christophe napisał:Niektóre rady są bardzo wątpliwe: 3), 5) i 6)...


W przypadku 3 zgadzam się, że jest to dyskusyjne: niższy nacisk na pedał przyspieszenia koniecznie zużywa mniej (w tym w nowszych samochodach, jeśli nie zostaje osiągnięty maksymalny moment obrotowy lub moc)

Natomiast całkowicie zgadzam się z 6:
Albo naprawdę nie zatrzymujesz się na długo i dlatego silnik nie miał czasu na ostygnięcie, dlatego uruchamiasz ponownie bez dodawania gazu.
Albo Twój silnik ostygł, a potem naprawdę zatrzymałeś się na dłuższy czas => oszczędności są realne.

Jeśli chodzi o numer 5, co wolisz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Jeżdżę e-positive marki Citroën




przez Flytox » 11/10/07, 18:29

Bonjour à tous

W Prospekcie Citroëna napisano:3) Daj gaz: można przyspieszyć, wciskając pedał prawie do podłogi. Stopniowe przyspieszanie nie pozwala zaoszczędzić paliwa!


Christophe napisał:....
Niektóre rady są bardzo wątpliwe: 3), 5) i 6)...
.....
Zabawne pod tą radą hasło...

W Prospekcie Citroëna napisano:CITROËN woli TOTAL


Dla 3 to bzdura, albo co gorsza, zachęta do spożywania znacznie większej ilości. Jeśli Total jest sponsorem, już rozumiemy lepiej. Tego rodzaju fałszywą reklamę należy cenzurować!!!!!! : Evil:

Dziękuję Citroënowi i Totalowi za starania, aby jak najlepiej przyczynić się do upadku naszej planety. „Nie możesz sobie wyobrazić wszystkiego, co Citroën może dla Ciebie zrobić”. Tak, nie mogę sobie już tego wyobrazić, zaczynam widzieć bardzo dobrze. :zaszokować:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Jeżdżę e-positive marki Citroën




przez Christophe » 11/10/07, 19:15

indy49 napisał:Albo Twój silnik ostygł, a potem naprawdę zatrzymałeś się na dłuższy czas => oszczędności są realne.


Hmm, całkowite ochłodzenie silnika zajmuje 6 lub 7 godzin... To pytanie zawsze budziło kontrowersje (w Szwajcarii od 20 lat przejeżdżają na czerwonych światłach)...

Nie zapominaj, że energia potrzebna do ponownego uruchomienia silnika nie spada z nieba...a silnik nie lubi restartów (ani atmosfery)...

Mówiąc dokładniej należałoby wziąć każdy silnik i dokonać "małej oceny"...zużycie/zużycie...

indy49 napisał:Jeśli chodzi o numer 5, co wolisz?


No cóż, w przypadku HDI (czy bezpośredniego wtrysku benzyny) to kwestia dyskusyjna (trochę już o tym kłóciliśmy), ale w przypadku benzyn, nawet tych nowszych, uważam, że rozłączenie jest korzystne.

I we wszystkich przypadkach mniej zużywasz silnik... cóż, myślę, że tak (ponieważ zwiększanie obrotów po ponownym wciśnięciu sprzęgła niekoniecznie jest „fajne”)

Należy jednak rozróżnić dwa przypadki: wykorzystanie hamowania silnikiem i wykorzystanie bezwładności samochodu. Jest pewien niuans...w pierwszym przypadku chodzi o zwolnienie, w drugim o nieuruchamianie silnika.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Jeżdżę e-positive marki Citroën




przez bambus » 12/10/07, 10:27

[preambuła]
Poszedłem zajrzeć na stronę, nigdzie nie widziałem Citroena.
To ogłoszenie, które otrzymałeś, było naprawdę dziwne.
[/preambuła]

Christophe napisał:
indy49 napisał:Albo Twój silnik ostygł, a potem naprawdę zatrzymałeś się na dłuższy czas => oszczędności są realne.


Hmm, całkowite ochłodzenie silnika zajmuje 6 lub 7 godzin...


Dokładnie :D

Christophe napisał:To kwestia, która zawsze budziła kontrowersje (w Szwajcarii od 20 lat przechodzą na czerwonym świetle)…

Nie wiedziałem
Robię to, gdy wiem, że ogień jest bardzo długi (u mnie w domu taki jest). Na dodatek wspaniale jest być w ciszy (oczywiście względnej, ze względu na inne samochody, które nie robią tego samego) : Chichot:)

Christophe napisał:Nie zapominaj, że energia potrzebna do ponownego uruchomienia silnika nie spada z nieba...a silnik nie lubi restartów (ani atmosfery)...

Myślałem o tej energii, ale rozrusznik rzeczywiście jest niezwykle krótkie. Nie jest łatwo oszacować energię elektryczną wydatkowaną przy ponownym uruchomieniu, ale jestem przekonany, że jest to mniej niż minuta pracy silnika przez minutę trwania pożaru (to tylko przekonanie). I nie ma mowy o nadmiernym zużyciu paliwa, bo absolutnie nie wciskam gazu (i to nie komputer mógłby mnie oszukać, bo go nie mam! :D)

Jeśli silnik nie lubi uruchamiać się, dzieje się tak tylko wtedy, gdy jest zimny i całkowicie suchy. Nie dotyczy to krótkiego przystanku.

Christophe napisał:Mówiąc dokładniej należałoby wziąć każdy silnik i dokonać "małej oceny"...zużycie/zużycie...

Tak, to byłoby najlepsze. Niełatwe :?

Christophe napisał:
indy49 napisał:Jeśli chodzi o numer 5, co wolisz?


No cóż, w przypadku HDI (czy bezpośredniego wtrysku benzyny) to kwestia dyskusyjna (trochę już o tym kłóciliśmy), ale w przypadku benzyn, nawet tych nowszych, uważam, że rozłączenie jest korzystne.


Zgadzam się z Tobą, należy rozróżnić dwa przypadki:

W przypadku, gdy nie trzeba hamować, zgadzam się z Tobą: lepiej jest zwolnić.

Kiedy chcesz zahamować: we wszystkich najnowszych komputer odcina gaz, więc nie martw się. W starych samochodach gaźnikowych (w moim przypadku) oszacowanie jest rzeczywiście bardziej problematyczne, ale powtarzam sobie, że zanieczyszczenie związane z klockami hamulcowymi nie powinno być odbiegające od dodatkowego spalonego paliwa. (tu też jest to opinia, a nie pewność)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Jeżdżę e-positive marki Citroën




przez Christophe » 12/10/07, 10:56

[quote="indy49"][preambuła]
Poszedłem zajrzeć na stronę, nigdzie nie widziałem Citroena.
To ogłoszenie, które otrzymałeś, było naprawdę dziwne.
[/preambuła]

Cóż, jesteśmy w Belgii, ale nic na żadnym z nich nie widziałem www.citroen.be (z wyjątkiem tego, że Citroën woli Total, w prospekcie jest dokładnie to samo :D ) ...ale gdyby ten cholerny skaner działał, mógłbym go zeskanować... cóż, to też nie jest zbyt ważne, prawda?
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Jeżdżę e-positive marki Citroën




przez bambus » 12/10/07, 11:01

Nie, nie, nie ma sensu tego skanować i całkowicie ci wierzę (:cheesy:)

Tak się tylko zastanawiałem, czy to nie wasz lokalny mechanik próbował przejąć komunikację „e-pozytywną”.:?
To nie idzie dalej.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/10/07, 11:30

To nie jest reklama lokalnego mechanika, ale kompletny, 16-stronicowy prospekt belgijskiej sieci Tota... uh, Citroën, przepraszam : Chichot: który prezentuje nowe pojazdy w bardzo „zielonej” i przyjaznej dla środowiska atmosferze...
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 12/10/07, 11:53

Christophe napisał:To nie jest reklama lokalnego mechanika, ale kompletny, 16-stronicowy prospekt belgijskiej sieci Tota... uh, Citroën, przepraszam : Chichot: który prezentuje nowe pojazdy w bardzo „zielonej” i przyjaznej środowisku atmosferze...


Tak, widzimy, że bycie eko jest w modzie... Innym razem słyszałem nawet w radiu gościa (producenta dużych samochodów), który bardzo poważnie mówił, że napęd 4x4 nie zanieczyszcza środowiska bardziej niż samochód osobowy Obraz

Niedługo powiedzą nam, że aby chronić środowisko, koniecznie musimy jeździć samochodem 4x4 wyprodukowanym w Australii i dostarczonym samolotem. : Evil:

Hej, postanowione, napiszę do Citroëna.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142