GPL: aktualności

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
professeur31
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 113
Rejestracja: 20/12/04, 20:28




przez professeur31 » 06/07/06, 09:28

Paldeolien napisał:A potem widziałem już silnik benzynowy dymiący na czarno, wystarczy umyty silnik, zużyta segmentacja, za duży luz w cylindrach, za duże zmiany kompresji, silnik, który koniecznie zżera olej.
Silnik napięty, nie wiem jak może dymić, po prostu!
Silnik napięty to silnik napięty, już nie pracuje, jeśli masz na myśli segmenty, które wbijają się w rowki, to znaczy, że nie jest szczelny.
Tak jak widać dymiący na biało silnik wysokoprężny z innych powodów.



Silnik benzynowy dymi na czarno jest skutkiem dużego nadmiaru paliwa lub (co na jedno wychodzi) braku powietrza (zatkany filtr powietrza).
Ogólnie rzecz biorąc, czarny dym benzyny jest widoczny przy stosunku benzyna do powietrza < 1/10; co oczywiście pokazuje bardzo słabe spalanie z powodu nadmiaru paliwa, które się nie pali.
Generalnie zużyty silnik nie dymi na czarno (nawet jeśli w niektórych przypadkach jest to możliwe), ale na niebiesko, ponieważ w tym przypadku to unoszący się olej lub gazy ze skrzyni korbowej wytwarzają ten bardzo rakotwórczy dym.
W przypadku białego dymu (a nie szarego) jest to zawsze spowodowane kondensacją lub wewnętrznymi wyciekami płynu chłodzącego (woda dostająca się do pomieszczenia), ale nigdy problemami z wtryskiem, powietrzem lub zużyciem części.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/07/06, 12:19

Paldeolien napisał:[…]Powiedz mi Bucheron, na jakich twierdzeniach opiera się strona, która wyświetla nieweryfikowalne tabele!
Co to za bełkot? :zaszokować: Nie rozumiem... Roll:
Podane liczby są moim zdaniem całkowicie weryfikowalne, ponieważ pochodzą od producentów w zakresie emisji substancji zanieczyszczających lub pochodzą ze sprawozdań ADEME dotyczących cen i kosztów porównawczych paliw.

Paldeolien napisał:Co pozwala potwierdzić bezstronność autora?
Gdzie to powiedziałem? Naucz się czytać zanim zaczniesz opowiadać bzdury...
Powiedziałem, że autor wyraża punkt widzenia, który choć osobisty, jest poparty i udokumentowany. Punkt.

Paldeolien napisał:Czy widziałeś urządzenia pomiarowe producentów, czy były prawidłowo skalibrowane, byłeś obecny podczas pomiarów?
Czy widziałeś badania sprawności tych urządzeń pomiarowych, certyfikaty jakości, obowiązujące normy, pochodzenie paliw, ich jakość itp.?
Lista jest długa, jeśli chcemy wyciągnąć prawdziwe wnioski na podstawie WSZYSTKICH zmiennych.

Przykro mi, Bucheron, ale w tym miejscu nazwałbym cię osobą, która nie dowierza!
Hmmm... Roll:
Pomyśl przed opublikowaniem, zapobiegnie to pisaniu bzdur w jednym wierszu tekstu :zmarszczyć brwi: !

Un INnaiwny, to ktoś, kto nie wierzy NIE...
W tym przypadku uważam, że liczby zawarte w tych tabelach są twierdzące.
Nie rozumiem, jaki interes miałby producent w podawaniu danych, które nie są na jego korzyść.
To samo sugeruje artykuł: jeśli wielu producentów nie podaje danych, to być może dzieje się tak dlatego, że nie są one tak dobre, jak mógłby wyglądać wizerunek LPG.

Generalnie biorę pod uwagę to, co czytam, gdy podaję źródła, które wydają mi się wiarygodne.
Nie rozumiem, dlaczego miałbym mieć przed sobą wszystkie dowody, które wymieniłeś powyżej, to absolutnie niedorzeczne!


Paldeolien napisał:Drwal w Holandii był jednym z pierwszych krajów, które promowały LPG, ponieważ jako pierwsi Europejczycy zdali sobie sprawę z ekologii, jeśli lód za bardzo się stopi, Holandii to się nie spodoba, ich ziemie znajdują się już poniżej poziomu morza.
Istnieje zatem prawdziwy ekologiczny impuls polityczny i ŚWIADOMOŚĆ ZBIOROWA, KTÓRA WE FRANCJI NIE ISTNIEJE.
Czy francuscy specjaliści od paliw byliby lepsi od tych z Holandii?
Musimy przestać patrzeć w pępek we Francji!!!
Najbardziej udane zestawy dwupaliwowe LPG są holenderskie, powszechnie wiadomo, tak.
Czy ktoś twierdził inaczej?

Z resztą nie widzę związku... Roll:
Topnienie lodu związane z globalnym ociepleniem wynika z produkcji CO2!
Tak więc, gdyby Holendrzy mieli, jak mówisz, „świadomość zbiorowa„ skłaniając ich do walki z tym faktem w celu ochrony swojego kraju przed zanurzeniem, nie faworyzowaliby LPG, który wytwarza więcej CO2 niż benzyna lub olej napędowy o porównywalnych parametrach ::

Paldeolien napisał:A co by pomyśleli o ładnych tabelach liczbowych, których źródeł nie da się zweryfikować, i towarzyszących im danych…
Myślę, że w przypadku producentów, którzy podali te dane, można to bardzo łatwo zweryfikować, nawet jeśli nie próbowałem.

Paldeolien napisał:Tak łatwo na tym świecie dyskredytować to, co dobre, bo nie zarabia na tym wystarczająco dużo pieniędzy...
Najwyraźniej zdaniem autora we Francji koncerny naftowe zarabiają na tym paliwie trochę za dużo... (ale z drugiej strony nie państwo, bo podatki są niskie w porównaniu do innych paliw).

Paldeolien napisał:Jeśli jesteś zwolennikiem bezstronności Drwala, trzymaj się swoich przekonań.
Twoja wypowiedź jest niespójna, promujesz bezstronność za pomocą informacji, które nie są certyfikowane jako bezstronne. Przepraszam, błądzę!
Prawdziwa bezstronność nie istnieje i to, co przede wszystkim popieram, nią jest weryfikowalne informacje a nie zdania typu:
- "Przypominam, że w CM2, w szkole podstawowej, uczymy się, że im bardziej niebieski i przejrzysty płomień, tym pełniejsze spalanie.
-"Co więcej, nigdy nie widziałem moich pojazdów zasilanych LPG... […]”
-"Jeśli chodzi o mnie, wierzę w to, czego nauczyłem się w szkole."
-"Hej, obliczenia tak, ale czasem nawet zdrowy rozsądek..."


Paldeolien napisał:Ja też umiem powiedzieć, że to a to jest dobre, bo coś powiedziało, że jest dobre, bo coś miało swoje liczby z czegoś.
Naucz się czytać swoich rozmówców! :x

Mówię, że ten artykuł jest interesujący, ponieważ jest udokumentowany.
Absolutnie nie dotyczy to Twoich komentarzy, które nie są ani skonstruowane (powtarzasz to samo kilka razy), ani nieuargumentowane, ani poparte odniesieniami zewnętrznymi.

Myślę, że tym, czego najbardziej brakuje Ci w sposobie rozumowania, jest minimum dyscypliny naukowej, a przede wszystkim mnóstwo umiejętności analitycznych... Roll:

Paldeolien napisał:Pokaż mi certyfikaty kalibracji, skład paliwa, procent błędu pomiaru.
Kto kontrolował? dla kogo on pracuje? w jakich warunkach? Gdzie? Gdy? z jakim typem maszyny? według jakich standardów?
Ile on ma lat? Jak jego wzrok? W jakim języku się komunikuje?
Czy do każdego testu używamy tej samej maszyny? czy porównujemy te same paliwa w tej samej maszynie? i wiele więcej!!!
Sprawdzamy to wszystko pod komornikiem, wtedy możemy mówić o bezstronności, tymczasem z tego co widzimy nic nie jest weryfikowalne.
Wszystko to jest pracą związaną z jakością i certyfikacją, co!
Trzymać ? Oto druga warstwa...
Dokładnie to samo napisałeś trochę wyżej w swoim poście. To skończy się obsesją!

Czy zdajesz sobie sprawę, jak absurdalna jest chęć całkowitego kwestionowania danych dostarczonych przez osoby, które tak naprawdę nie są zainteresowane tworzeniem danych, które nie są dla nich korzystne, a z drugiej strony proszenie o uwierzenie w Twój punkt widzenia BEZ ŻADNYCH ODNIESIeń?




Paldeolien napisał:To nie jest strona, która będzie podawać prawdę o paliwach, czymkolwiek by nie były, stawka jest zdecydowanie zbyt wysoka!
Prawdę poznasz tylko wtedy, gdy wykonasz badania samodzielnie i metodą BEZPARTNĄ.
Jeśli to zrobisz, daj mi znać, uwierzę ci bardziej niż samej witrynie!
Poza tym bardzo chciałbym poznać prawdę, bo oczywiste jest, że za tym wszystkim stoi wataha wilków!!!
Prosty fakt, że nasi europejscy sąsiedzi w ogóle nie prowadzą tej samej polityki energetycznej, jest sygnałem alarmowym.
Pamiętajcie, że żyją równie dobrze jak my, jeśli nie lepiej...
Strona, o której mówisz, w żadnym momencie nie twierdzi, że zawiera prawdę (albo przeoczyłem ten istotny fragment :zaszokować:) ...
Jeśli zaczniesz wierzyć, że wszystko, co czytasz lub widzisz, jest "PRAWDA, jesteś w złym stanie...

Co więcej, nie możesz uwierzyć, że możesz wszystko sprawdzić sam, to egocentryczna i niekonstruktywna moda.

Ze swojej strony uważam, że artykuł skłania nas do zastanowienia się nad pewnymi faktami, które nie są zbyt jasne, poprzez przedstawienie liczb, co do których w rzeczywistości nie ma obiektywnych podstaw do wątpliwości, a to jest najważniejsze.

Konstruowanie punktu widzenia na dany temat to praca długoterminowa, którą należy wykonywać w sposób krytyczny i konstruktywny, poprzez ANALIZĘ tego, co czytamy, kwestionowanie antagonistycznych punktów widzenia, POWIELANIE źródeł informacji i SYNTETYKĘ informacji, które zdobywamy. łykać.

Ale na pewno nie w sposób namiętny i impulsywny...
0 x
Avatar de l'utilisateur
professeur31
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 113
Rejestracja: 20/12/04, 20:28




przez professeur31 » 06/07/06, 12:56

Paldeolien napisał:Pokaż mi certyfikaty kalibracji, skład paliwa, procent błędu pomiaru.
Kto kontrolował? dla kogo on pracuje? w jakich warunkach? Gdzie? Gdy? z jakim typem maszyny? według jakich standardów?
Ile on ma lat? Jak jego wzrok? W jakim języku się komunikuje?
Czy do każdego testu używamy tej samej maszyny? czy porównujemy te same paliwa w tej samej maszynie? i wiele więcej!!!
Sprawdzamy to wszystko pod komornikiem, wtedy możemy mówić o bezstronności, tymczasem z tego co widzimy nic nie jest weryfikowalne.
Wszystko to jest pracą związaną z jakością i certyfikacją, co!


Ale czy w końcu zdajesz sobie sprawę, co piszesz?
Kwestionujesz wszystko, łącznie z własnymi pomiarami!!!
Czy Twój wzrok jest dobry?
Czy jesteś w odpowiednim wieku?
W jakim języku mówisz?
Zatwierdzone procedury pomiarów i kontroli są rygorystyczne i bardzo istotne, niezależnie od tego, co powiesz.
Są one przeprowadzane z pełnym obiektywizmem, bez żadnych uprzedzeń, przez upoważnione organizacje, takie jak UTAC.
Z pewnością LPG ma swoje zalety, ale w żadnym wypadku nie ma TYLKO zalet; ma też niestety sporo wad, o których wspomniałem w innym poście.
Uwierz mi, LPG nie jest paliwem „cudownym”!
Poza tym, czy istnieje cudowne paliwo, które nie powoduje zanieczyszczeń i niewiele kosztuje?
Wątpię! : Chichot:
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 06/07/06, 14:56

Zdaję sobie sprawę z tego, co mówię, ponieważ to, co mówię, dotyczy dokładnie tego, co dzieje się w przypadku dużej produkcji i jakości.

Zrób trochę jakości w certyfikowanej firmie, zobaczysz!
Zrobiłem to, a w przypadku aeronautyki zrobiło się bladozielono, gdy zobaczyłem stos dokumentów wysokiej jakości towarzyszących części gotowej do dostarczenia do klienta.
Nawet materiał jest kontrolowany! pochodzenie musi być znane!

Myślę, że to Ty nie zdajesz sobie sprawy, że za bardzo ufasz pewnym źródłom.
Drwal, który nawiązuje do ademe, lol, to organizacja państwowa!!!

A potem mów, nie widzę żadnych argumentów, żadnych przykładów.
Więc mówisz tam na wietrze!
Weźcie mnie wreszcie za idiotę albo szaleńca, albo chorego, albo kogoś nie wiem za co!
Jestem jak św. Tomasz, wierzę w to, co widzę.
A my jesteśmy idiotami...
Wiem doskonale, że nie mam takiego samego sposobu rozumowania jak wiele osób, ale to nie znaczy, że myślę jak dzwon!!!

To nie dlatego, że twierdzą, że mają rację, że się mylą, mniejszości się mylą.
refleksja „zdajesz sobie sprawę z tego, co mówisz”
Um, próbujesz sprawić, żebym wyglądał, jakbym był chory, bo nie idę twoją drogą?
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 06/07/06, 15:01

professeur31 napisał:
Paldeolien napisał:Pokaż mi certyfikaty kalibracji, skład paliwa, procent błędu pomiaru.
Kto kontrolował? dla kogo on pracuje? w jakich warunkach? Gdzie? Gdy? z jakim typem maszyny? według jakich standardów?
Ile on ma lat? Jak jego wzrok? W jakim języku się komunikuje?
Czy do każdego testu używamy tej samej maszyny? czy porównujemy te same paliwa w tej samej maszynie? i wiele więcej!!!
Sprawdzamy to wszystko pod komornikiem, wtedy możemy mówić o bezstronności, tymczasem z tego co widzimy nic nie jest weryfikowalne.
Wszystko to jest pracą związaną z jakością i certyfikacją, co!


Ale czy w końcu zdajesz sobie sprawę, co piszesz?
Kwestionujesz wszystko, łącznie z własnymi pomiarami!!!
Czy Twój wzrok jest dobry?
Czy jesteś w odpowiednim wieku?
W jakim języku mówisz?
Zatwierdzone procedury pomiarów i kontroli są rygorystyczne i bardzo istotne, niezależnie od tego, co powiesz.
Są one przeprowadzane z pełnym obiektywizmem, bez żadnych uprzedzeń, przez upoważnione organizacje, takie jak UTAC.
: Chichot:


*W przypadku skażonej krwi również procedury zostały certyfikowane, eh!
Ile przypadków tego typu we Francji?
Najnowsza nowość Clearstream, czy również posiada certyfikat całkowitej czystości?

Dlaczego kłamstwa mają dotyczyć zdrowia, a nie paliwa?
Myślę, że ty też jesteś naiwny!
Jak możemy ufać państwu i wszystkim jego organizacjom, skoro wiemy, że to właśnie państwo pozwoliło ludziom zarazić się AIDS, a nawet nie kochając się, biedni ludzie nawet tego nie mieli?
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 06/07/06, 15:21

Drwal, „nie myślisz, że państwo może cię oszukać, okłamując cię”
Pomoże ci to zrozumieć, co powiedziałem.
przepraszam, jeśli nie użyłem tego słowa w tym samym znaczeniu co ty, lol

Lubisz problemy z komunikacją, co!
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 06/07/06, 16:02

LPG z Syberii ma taki sam skład jak LPG z Kanady?
hipoteza wstępna, moja.
Czy stosowane jest to samo paliwo?
Już teraz, gdy gdzieś to zobaczymy, będzie to dobry początek badań nad zanieczyszczeniami.
Na razie widzę tylko tabele liczbowe.
W zasadzie kocie siki. Nic konkretnego.
Nie widzę wielu konkretnych argumentów!

W przypadku dużej produkcji przemysłowej musimy znać pochodzenie, a nawet numer odlewu materiału. Różnice w wytrzymałości materiałów są czasami ogromne, ponieważ odlewy nie odbywały się dokładnie w ten sam sposób.
Odchylenie kilku stopni Celsjusza powoduje zmiany w strukturze materiału.

Na miliardach litrów LPG, na miliardach litrów benzyny, oleju napędowego, czegokolwiek chcesz, nie możesz twierdzić, niemożliwe, aby jakiekolwiek testy mogły być oparte.
Zwłaszcza w przypadku zasobów o różnym pochodzeniu geograficznym, o różnych procesach transformacji.
Zdecydowanie otrzymujesz różne produkty.

Wystarczy spojrzeć, jak zbudowane są procesory.
Są produkowane masowo i sortowane, łożyska kulkowe są takie same!
Na przykład procesor Duron jest wytwarzany z tych samych materiałów co Athlon, na tej samej linii produkcyjnej, a mimo to jeden jest Duronem, a drugi Athlonem.
różnica?
Athlon ma 256 pamięci podręcznych, a Duron tylko 64, ponieważ pamięć podręczna jest niezgodna lub niestabilna, krótko mówiąc, nie jest identyczna!!!
Dlatego nie ma takich samych właściwości.
I nawet dwa Durony nadal nie będą dokładnie identyczne, jednego będziesz w stanie podkręcić więcej niż drugiego.
zależy to od stopnia, momentu wyprodukowania łańcucha, zależy to również od wielu innych rzeczy, np. rdzenia!
Krótko mówiąc, zależy to od wielu rzeczy!

W przeciwnym razie wszystkie benzyny na świecie są takie same, wszystkie LPG na świecie są takie same, a olej napędowy jest taki sam?
musimy poprzestać na liczbach i chcemy na wszystko ustanowić prawa, niczego doskonale nie jesteśmy w stanie ustabilizować, ewoluujemy wraz z tolerancjami!

Jeśli weźmiemy przykład procesora, ocena wydajności jest już wystarczająco trudna, a mimo to w przypadku oprogramowania komputerowego.

Drwal, chyba na przegrodę nosową LPG był mniej skuteczny niż olej napędowy i benzyna.
Mój nos jest znacznie bardziej zaawansowany niż wszystkie urządzenia pomiarowe wszystkich naukowców na świecie.
A ten nos drwala przekazuje informację do mojego mózgu, jeśli ten uzna zapach za niewłaściwy i wywoła reakcje fizyczne, na przykład nudności, blokadę oddechu na kilka sekund, ponieważ zapach jest nie do zniesienia.
Czy kiedykolwiek miałeś takie reakcje fizyczne na ulicy z silnikami wysokoprężnymi lub benzynowymi?
Wdychałem już powietrze wydobywające się ze zbiornika paliwa, ale nigdy nie doświadczyłem reakcji fizycznej podobnej do tej, jaką może wywołać olej napędowy i benzyna!
Spróbuj, nie umrzesz, robiąc to małe porównanie, a na pewno będzie ono bardziej wzbogacające niż czytanie małych stolików!
Możesz nawet zacząć wyciągać wnioski.

Wino obrzydliwe. Nie jadam go, no cóż, nie jest dobre, a nie mam tabel z wynikami badań.
Mimo to wino mogłoby być na początku bardzo dobrej jakości, ale z biegiem czasu stałoby się nieświeże i stało się octowe.

Święty Drwal idzie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/07/06, 16:06

Paldeolien napisał:[..]Drwal, który nawiązuje do ademe, lol, to organizacja państwowa!!!
A potem? Roll:
Wydaje mi się, że w tym artykule ADEME podaje informacje na temat cen i kosztów porównawczych paliw.
Rzeczy, które powinny być dość łatwe do sprawdzenia poprzez odniesienie do innych źródeł...

Paldeolien napisał:A potem mów, nie widzę żadnych argumentów, żadnych przykładów.
Więc mówisz tam na wietrze!
Żadnych argumentów? Brak przykładów? Po co ? :zaszokować:
Od początku nawiązywałem do UN artykuł.
To Ty przychodzisz i mówisz mi, że ten artykuł jest nieprawdziwy... To Ty masz powoływać się na wiarygodne źródła dokumentalne, a nie odwrotnie.
Jeśli nie rozumiesz, to wielka szkoda, niewiele więcej mogę zrobić...

Paldeolien napisał:Weźcie mnie wreszcie za idiotę albo szaleńca, albo chorego, albo kogoś nie wiem za co!
Po prostu uważam cię za kogoś, kto jest trochę zbyt ograniczony intelektualnie, aby być w stanie zaproponować skonstruowane rozumowanie, to wszystko.

Paldeolien napisał:Wiem doskonale, że nie mam takiego samego sposobu rozumowania jak wiele osób, ale to nie znaczy, że myślę jak dzwon!!!
W tym przypadku powinniśmy raczej użyć słowa „dzwonić jak dzwon”…: Mrgreen:

Paldeolien napisał:To nie dlatego, że twierdzą, że mają rację, że się mylą, mniejszości się mylą.
Całkiem ! Czy powiedziałem coś przeciwnego?

Paldeolien napisał:refleksja „zdajesz sobie sprawę z tego, co mówisz”
Um, próbujesz sprawić, żebym wyglądał, jakbym był chory, bo nie idę twoją drogą?
Mnie to nie dotyczy, bo to nie moje słowa, ale myślę, że dzieje się tak głównie dlatego, że wydobywasz absurdalne absurdy i to bez ich żadnego poparcia... Roll:

Gdybyś przyszedł porozmawiać i powiedzieć: „Więc chłopaki, liczby przedstawione przez Motor-Nature są dziwne, spójrzcie na to, co znalazłem gdzie indziej, co pokazuje, że patati-patata...„cóż, mogliśmy przeprowadzić interesującą i konstruktywną wymianę zdań…

Twój sposób podejścia do problemu ogranicza nasze sprzeczności do pisemnych konfrontacji, ale to tylko Twoja wina, masz tego świadomość?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/07/06, 16:19

Paldeolien napisał:[...] Drwal, chyba na moją przegrodę nosową LPG był mniej skuteczny niż olej napędowy i benzyna.
Mój nos jest znacznie bardziej zaawansowany niż wszystkie urządzenia pomiarowe wszystkich naukowców na świecie.
A ten nos drwala przekazuje informację do mojego mózgu, jeśli ten uzna zapach za niewłaściwy i wywoła reakcje fizyczne, na przykład nudności, blokadę oddechu na kilka sekund, ponieważ zapach jest nie do zniesienia.
Czy kiedykolwiek miałeś takie reakcje fizyczne na ulicy z silnikami wysokoprężnymi lub benzynowymi?
Wdychałem już powietrze wydobywające się ze zbiornika paliwa, ale nigdy nie doświadczyłem reakcji fizycznej podobnej do tej, jaką może wywołać olej napędowy i benzyna!
Spróbuj, nie umrzesz, robiąc to małe porównanie, a na pewno będzie ono bardziej wzbogacające niż czytanie małych stolików!
Możesz nawet zacząć wyciągać wnioski.
Inny pomysł dla Ciebie: idź wdychać produkty spalania bardzo słabo wyregulowanego grzejnika gazowego, który wytwarza dużą ilość CO...
Nie poczujesz NIC, absolutnie nic... Twój mały nosek będzie szczęśliwy, będzie w stanie powiedzieć Twojemu małemu mózgowi, że to nie jest niebezpieczne! : Lol:

A za kilka minut będziesz martwy... 8)

Paldeolien napisał:Wino obrzydliwe. Nie jadam go, no cóż, nie jest dobre, a nie mam tabel z wynikami badań.
Mimo to wino mogłoby być na początku bardzo dobrej jakości, ale z biegiem czasu stałoby się nieświeże i stało się octowe.

Święty Drwal idzie!
Świetne porównania.... Roll: I naprawdę adekwatne do zilustrowania tematu, o którym mówimy. Swoją drogą, czy znacie urządzenie, które mierzy smak wina? W jakich jednostkach się to wyraża? : Twisted:

Materiały odlewnicze, mikroprocesory, wina... Co jeszcze masz na stanie?

Małe wyjaśnienie: uważam, że pomiary substancji zanieczyszczających podawane przez producentów są wartościami średnimi (czy rozumiesz, co to jest?), wartościami statystyka z kilku pomiarów, aby dokładnie zmniejszyć zmienność między pomiarami, którą można ewentualnie przypisać możliwym różnicom w składzie paliw, chociaż naprawdę zastanawiam się, czy to może wiele zmienić... :?
Ale to pozostaje domysłem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
professeur31
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 113
Rejestracja: 20/12/04, 20:28




przez professeur31 » 06/07/06, 16:56

A CO nie jest dobre!!!
bezbarwny, bezwonny; prawdziwy zabójca!!! 8)
No cóż, nie mogę nie podać przykładu:
Samochód spalający benzynę (lub LPG) wytwarzający 3.5% CO na biegu jałowym pracuje w zamkniętym garażu o pojemności 100 m3.
Jesteś w tym garażu: zostało ci 1.5 godziny, zanim stracisz przytomność, a 2 godziny później jesteś w raju :|

Bądź teraz poważniejszy:
samochód benzynowy najnowszej generacji (1992) na biegu jałowym emituje średnio 1.2% COXNUMX.
Samochód zasilany LPG gaśnie na poziomie 1.2% lub w najlepszym przypadku silnik gaśnie!
Aby uzyskać dobrą wydajność LPG, zazwyczaj potrzeba 2.5% CO.
Bądźcie pewni, przechodzi bardzo dobrze w CT; To wciąż odkrywcze, prawda?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128