Zemsta LPG

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 27/09/08, 10:43

coucou789456 napisał:
Citro napisał:We Francji większość sprzedawców wie tylko, jak sprzedawać pojazdy z silnikiem Diesla z mechaniczną skrzynią biegów...
Ja, który cenię LPG i Autoboxy (tak, mamy XXI wiek, a motorowery są na rynku od lat 21-tych)... :? :x


w XXI wieku, ale nadal obskurantyzm, wydanie prawa jazdy na pudle samochodowym nadal będzie uważane za prawo jazdy niepełnosprawne! i nie rozmawiaj ze sprzedawcami sp21 w ruchu lub acetonu w benzynie: natychmiast ostrzega azyl.

Poprawnie, ale kto odpowiada za automatyczną skrzynię biegów? Samochód z automatyczną skrzynią biegów jest niezwykle trudny do sprzedania z drugiej ręki, nikt go nie chce. Wystarczy spojrzeć na strony bezpłatnych gazet czy nawet zachodniej Francji, używane automaty są klasyfikowane osobno z wózkami i samochodami dla osób niepełnosprawnych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 27/09/08, 12:23

cześć
i 4x4 też, kabriolety itp... Mam taki z automatyczną skrzynią biegów (i sekwencyjną: nie zatrzymujemy postępu), jestem z niego bardzo zadowolony, nie jest na sprzedaż i to już mój 5 z automatem skrzynia biegów. pierwszy, zakupiony 1 miesięcy po mojej licencji, w 6 roku.
Jednak to, ile sprzęgieł do wymiany powoduje nadmierne poślizgi tych, które powodują nadmierne poślizgi i złe przełożenie skrzyni biegów, gdy chcesz wyprzedzić... i korki, ruszanie na wzniesieniach (z automatyczną skrzynią biegów nie ma problemu) powiesz mi, to kwestia przyzwyczajenia, a nawet odruchu! ale kiedy widzimy, że prowadzą starsi ludzie, należy im narzucić automatyczną skrzynię biegów!
tak jak LPG, zawsze to samo oczernianie.

Jeff

ps: ludzie, którzy kupują pojazd z automatyczną skrzynią biegów, nie robią tego, aby od razu go odsprzedać i nie martw się, ci, którzy go szukają, przeglądają ogłoszenia, które niestety przez większość czasu pozostają puste
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 27/09/08, 15:19

Być może coś się zmieni: mój syn robi teraz prawo jazdy, a samochód z automatyczną skrzynią biegów jest tylko jeden (Nissan), ale to on jest najbardziej poszukiwany wśród młodych ludzi. :D

Drugą wadą automatycznego systemu była nieuzasadniona dopłata do CV podatkowych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 27/09/08, 21:00

dobry wieczór
to znalezione na innym forum :
http://forum.aufeminin.com/forum/pratiq ... tique.html

Halo

Chciałbym wyjaśnić kilka kwestii osobom, które spędzają godziny jeżdżąc samochodem z automatyczną skrzynią biegów.
Sam zapisałem się do szkoły nauki jazdy i mam zamiar zdawać prawo jazdy na samochód z automatyczną skrzynią biegów, co prawda, kiedy uzyskam prawo jazdy, będzie to wzmianka na prawie jazdy, ale to nie przeszkodzi mi później jeździć samochodem mechanicznym i nadal będę szczęśliwy !!! Aby to zrobić, wystarczy odczekać 4 miesiące od uzyskania prawa jazdy zwróconego do szkoły nauki jazdy i przeprowadzić walidację na samochodzie mechanicznym. Mój instruktor przekazał mi wszystkie te informacje, gdy zasugerował, żebym jeździł samochodem z automatyczną skrzynią biegów.
Powodzenia wszystkim.

Jeff
0 x
m_you49
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 04/09/06, 08:42
Lokalizacja: Loary




przez m_you49 » 28/09/08, 11:54

Halo
Do wolnego czasu posiadam samochód terenowy Jeep Cherokee 2.5 LPG. nie ma problemu,

W wolnym czasie jeżdżę na rowerze. Przy dobrej diecie opartej na produktach skrobiowych działa również na gazy.
Koniec z żartami, ale 2.5-cylindrowy silnik 6 l bez wątpienia, jaki rodzaj wolnego czasu oferuje?
Od kilku lat mamy pojazdy zasilane LPG: Fiat Punto, który szczęśliwie przekracza 200 000 km przy standardowych, regularnych przeglądach związanych z pracą mojej żony. Logan wyposażony w LPG od 18 miesięcy jeździ bezawaryjnie i ma przebieg ponad 20 000 km, zastępując 306 LPG sprzedanego bez większych problemów z przebiegiem ponad 200 000 km, przy standardowym serwisie.
Prawdą jest, że trzeba znaleźć prawdziwego fachowca od LPG, a nie oportunistycznego mechanika do montażu i monitorowania.
Mimo wszystko konsumujemy trochę więcej. W rezultacie emitowany CO² jest w przybliżeniu taki sam jak w przypadku napędu benzynowego, ale emitujemy mniej szkodliwych cząstek niż benzyna, a zwłaszcza olej napędowy.
Filtry cząstek stałych nie blokują wszystkiego i przepuszczają najdrobniejsze cząstki, które łatwo wdychają się. Zapytaj mechaników, którzy ich wymieniają, czym oddychają. Zapytaj otohinos, co widzą.
Stoimy w obliczu problemów tak poważnych jak azbest, ponieważ nie dotykamy producentów samochodów.
Tutaj także biznes jest biznesem, powodujemy, że chorujesz, ale leczymy cię, co tworzy miejsca pracy.
No dalej, życie jest piękne i to dobrze!
Dobry niedzielę.
0 x
Mil'd49
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 03/10/08, 23:27

dobry wieczór

to 2.5l 4-cylindrowy lpg

dlaczego nabyłeś taki pojazd: z 3 powodów.
lpg, terenowy, w kolorze białym
kolor biały, ponieważ w mojej okolicy jest słońce, to albo klimatyzacja działa na pełnych obrotach. w terenie jest lepiej, ponieważ ścieżki są często bardzo chaotyczne, przez większość czasu tylko kamieniste i trudno dostępne dla klasycznych samochodów lub pieszo i w dobrych butach. gpl do użytku, oczywiście.
Szkoda, bo prawie nigdy nie korzystam z napędu na 4 koła ani nawet z małej prędkości skrzyni rozdzielczej. szkoda, bo najwyraźniej istnieje pojazd tego samego typu tylko z napędem na 2 koła, ale nie importowany do Francji! (mniej energochłonne: znaczne straty w mechanice).

Jeff
0 x
walucjusz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 24/09/08, 21:28
Lokalizacja: rumilnie.74

zemsta lpg




przez walucjusz » 04/10/08, 21:56

Dobry wieczór wszystkim
Po przeczytaniu wszystkich Waszych wiadomości widzę, że LPG nie jest całkiem martwy.
Z mojej strony posiadamy 2 samochody Xantia 1.8 i LPG (276000 1.8 km) i Zafirę 96000 i (1998 10 km) do sprzedania, a Zafira od 2005 roku jest wyposażona w wydech holenderski również bez problemu i z Zaletą jest to, że nie ma różnicy w prowadzeniu pomiędzy benzyną a LPG, co nie ma miejsca w przypadku włoskiego układu wydechowego, konieczne jest również określenie różnicy generacji, pierwszego wtrysku jednopunktowego i drugiego wielopunktowego.
Jeszcze jedno doprecyzowanie dodam, że silnik Xantii był na wyposażeniu przy przebiegu 72000 100000 km i po tym czasie zdarzały się osoby, które zgłaszały mi, że silnik nie przejedzie 300000 XNUMX km, część w ten sposób myślę, że z radością przekroczę XNUMX XNUMX km , podążać.
Mam zamiar sprzedać Zafirę (bardziej użyteczna wersja 7-osobowa) do mniejszego samochodu, jeśli ktoś miałby pomysł, byłbym bardzo mile widziany.

Cenny
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 04/10/08, 22:35

dobry wieczór

choć to nie miejsce na ten temat, to z jakiego roku jest Twoja Zafira i za ile ją sprzedajesz, precyzja nie mniej znikoma.

Jeff
0 x
walucjusz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 24/09/08, 21:28
Lokalizacja: rumilnie.74

zemsta lpg




przez walucjusz » 05/10/08, 09:40

Halo
Odpowiadając na pytanie wiedząc dobrze, że to nie jest część tematu: Xantia jest z 1995 r., a Zafira z 2003 r., w celu uzyskania większej precyzji pożądany byłby kontakt e-mailowy lub telefoniczny, z góry dziękuję.
Kontynuując temat chciałbym poinformować wszystkich sprzedawców samochodów (ci z którymi udało mi się skontaktować są bardziej niż lodowato zmarznięci, gdy podchodzimy do tematu LPG „niebezpieczeństwo eksplozji, koniec gwarancji producenta, brak pompy itp.) „wystarczająco, aby zniechęcić zwykłych śmiertelników. Jest wiele pojazdów wyposażonych przez producentów w NGV, ale z mojej strony problemem jest Korsyka, ponieważ w dorzeczu Annecien są tylko „stacje zarezerwowane dla profesjonalistów, dziwię się więc, że robię tyle ekologicznego hałasu?”, ponieważ nie jest tak dawno, że producenci oferowali pojazdy zasilane LPG w standardzie
walucjusz
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 05/10/08, 10:22

: Arrow: jeśli chcesz mniejszy samochód na lpg, jedną z opcji, która wydaje mi się najbardziej rozsądna, jest chevrolet/daewwo kalos.
Zderzaki są delikatne, ale pojazd wydaje się dobrze zaprojektowany, niezawodność i dostępność mechaniczna bardzo zadowalająca. Pojazdy te, zasilane LPG, są zazwyczaj wyposażone w Nécam, doskonałą holenderską markę.
W porównaniu do Renault wymiana świec zapłonowych, filtrów i żarówek jest dziecinnie prosta i zajmuje tylko kilka minut, podczas gdy we francuskim... : Evil:

Dla LPG, 2 forums odniesienie:
Pierwsza za archiwa i wyjątkowe bogactwo informacji.
Forum Gorączka
I nowy, lpg.forumowers
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130