Dacia Sandero LPG w 8700, 6700 nie 5700 euro!

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 12/07/09, 18:47

coucou789456 napisał:
ale mam też benzynę C5 V6, od razu widzę zainteresowanie Twoim postem.
Jeff


Typowy przykład auta do wyposażenia!!!

Mam 2.0l. Mieszane zużycie producenta: 8,5 l / 100, jak sądzę.

Wytwarzam około 8 litrów benzyny (w przeliczeniu na mój komputer pokładowy).

Zużywam około 10 litrów LPG, co stanowi nadwyżkę o 20%. Jest to zwykle podawany „wysoki” standard. Mówimy o +10 do +20%... LPG jest mniej „gęsty” energetycznie niż benzyna. Jest więcej wodoru i mniej C. Zatem 1 litr LPG „zawiera” mniej energii niż 1 litr benzyny (sama jest mniej energetyczna niż litr oleju napędowego).

Jak zauważono w dyskusji w innym miejscu, nie jest to zerwanie umowy! Pozostajemy na skamieniałościach. W dalszym ciągu emitujemy CO² w bałaganie. Ale znacznie mniej CO (10 razy mniej), prawie więcej cząstek (w porównaniu do Diesela, ale DPF!), mniej NOx...

Jak wskazano w wymianie z Citro, wyposażając C1, osiągam emisję niższą niż Prius za cenę 3 razy niższą!

Musimy zatem połączyć „downsizing” (życie z mniejszymi i mniej wymagającymi rzeczami – nie krytykując Cię, źle zaczynasz ze swoim V6!!! Ja też dałem się złapać „doskonałej okazji”: świetnemu C5 – wyposażony - wszystkie opcje - sprzedawany przez dziadka przy 23 000 km za 12 000 euro) i LPG i możemy dojść do akceptowalnego (lub „mniej gorszego”) rozwiązania w przystępnej cenie... Taki jest sens mojego przesłania...
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 12/07/09, 20:09

re

co prawda benzynowe V6 nie można nazwać ekonomicznym samochodem... ale ja go nie kupiłem, odziedziczyłem go po nieżyjącym już ojcu. wybrał ten model, również super wyposażony, wszystkie dostępne wówczas opcje, w tym pneumatyczne wykrywanie ciśnienia, które odkryłem przez przypadek po utracie ciśnienia w oponie.
moje auto ma 105000 lat przebiegu 7 97 km i zastanawiam się czy warto czy nie, biorąc pod uwagę, że mam już profesjonalny samochód z silnikiem Diesla (skoda felicia kombi rok 230000 XNUMX XNUMX km) i Cherokee LPG do podróży po wsi i górach. mieszkam w Narbonne, jestem tylko 60 km od Perpignan i drogą około 140 km od Odeillo (piekarnik solarny dla zainteresowanych), położonego dokładnie na dole miasta Fon Romeu...

W każdym razie dziękuję bardzo za informację.

z kolei odbiór samochodu wyposażonego w instalację LPG wiąże się z koniecznością przedstawienia nowego dowodu rejestracyjnego (sic!). Langwedocja Roussillon nie należy do regionów, które udzielają zniżki na cenę dowodu rejestracyjnego, która i tak będzie mnie kosztować około 450 euro więcej.

tj. 3500 € + 450 €

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
yannko
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 286
Rejestracja: 24/11/08, 22:44
Lokalizacja: Praga, Republika Czeska
x 2




przez yannko » 12/07/09, 20:59

Poruszam ten bardzo interesujący temat, aby przedstawić to, co odkryłem w ostatnich dniach, skupiając się na rozwoju LPG.

Hyundai skupił swoje badania na silniku LPI, w całości dedykowanym na LPG, a nie dwupaliwowym. Moim zdaniem jest to o wiele ciekawsze niż kombinacja benzyna/LPG, z oczywistych względów wydajności i optymalizacji.
Dla Twojej informacji, Hyundai wydaje się być, według najnowszych doniesień, w znacznie lepszej kondycji niż wielu producentów europejskich i francuskich, w szczególności (patrz wiadomości motoryzacyjne).
Z drugiej strony, co staje się znacznie bardziej interesujące, silnik ten jest hybrydowy z Elantrą LPI (najwyraźniej zamierzają rozwijać swoją gamę pojazdów w tym kierunku, co jest dobrą uwagą).

Dla mnie to doskonała wiadomość, w końcu producent, który trochę zmienia sytuację i unowocześnia trochę swoją technologiczną księgę sprzedaży.
Dzięki tym optymalizacjom główny problem nadmiernego zużycia LPG został częściowo rozwiązany, znajdujemy się w przedziale od 5 do 6 l / 100 km, moim zdaniem staje się to znacznie ciekawsze niż wartości obserwowane w nowszych pojazdach (Golf LPG itp.). ...).

Biorąc pod uwagę, że jest on oferowany w Korei Południowej w cenie od 11 000 do 13 000 euro, ale niestety nie jest jeszcze sprzedawany w Europie :płakać:mogłoby to być niezwykle interesujące zarówno z ekologicznego, jak i ekonomicznego punktu widzenia, a zatem oczywiście mówiąc ekologicznie : Mrgreen:.

Wiem, że ulga podatkowa jest przedmiotem dyskusji, ale w porównaniu z C1 na licencji GPL, o którym mówił Did67, ta Elantra dawałaby prawo do ulgi podatkowej w wysokości 4000 euro (z premią za złomowanie), gdyby była sprzedawana we Francji (ze względu na emisji CO2 i LPG).

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w przyszłości modele będą ewoluować, aby móc je podłączyć do sieci, aby naładować akumulatory, i wszystko będzie dobrze. Moim zdaniem jest o wiele ciekawszy od Sandero, pomimo różnicy w cenie.

Osobiście uważam, że zawsze ciekawiej jest zastosować LPG w pojazdach, urządzeniach grzewczych czy kuchennych, niż pozwolić mu się spalić bez skutku (jak stwierdził Christophe w innym poście, jest to w pewnym sensie „pseudoneutralny” bilans , ponieważ i tak będziemy wydobywać ropę, cokolwiek się stanie). Po rozmowach, które miałem okazję odbyć z osobą zajmującą się wydobyciem i transportem ropy naftowej, udało mi się nieco zweryfikować moją opinię na temat tego paliwa (w sposób bardziej realistyczny niż idealistyczny). Napiszę o tym, bo ciekawie byłoby przedyskutować to z ekologami :).

Edycja: tutaj jest link do ogłoszenia pojazdu i jego parametrów technicznych.

http://hybridreview.blogspot.com/2009/0 ... aunch.html

Czy ktoś posiada dodatkowe informacje na temat silników LPI lub dedykowanych silników LPG/CNG? Jakie są ich główne różnice w stosunku do klasycznego silnika benzynowego z wtryskiem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/07/09, 23:09

Did67 napisał:Do Citro, kontynuując naszą debatę rozpoczętą na inny temat:
Mój zestaw to płynny wtrysk firmy Borel (system VIALLE - system holenderski jak sama nazwa nie wskazuje).

Myślę, ale trzeba by sprawdzić, czy mój komputer pokładowy "sumuje" impulsy otwarcia wtrysku paliwa, przejęte przez komputer LPG.
Dziękuję, otrzymałem PW. 8)

Również dziękuje yannko za informacje na temat zoptymalizowanych silników Hyundai LPG.
To oczywiste i po raz kolejny nasze administracje zrobiły wszystko wbrew zdrowemu rozsądkowi. Najlepszym silnikiem do żelowania jest silnik wysokoprężny. Ale wybrali benzynę, łatwiejszą, tańszą, ale znacznie mniej wydajną.
Dlaczego diesel? Ponieważ LPG pali się wolniej, jego wydajność spada przy wysokich obrotach, ale w zamian zapewnia większy moment obrotowy i jest cichszy...

Odnośnie mojego steru LPG 2.2si. Ogłosiłem budżet w wysokości 10.00 euro/100 km. To było zanim kupiliśmy nasze elektryczne 106-tki. Od tego czasu korzystaliśmy z niego tylko w weekendy, a nasze zużycie, głównie poza miastem, znacznie spadło (10 litrów/100 km w porównaniu z ponad 12 litrami poprzednio).
Ponieważ cena LPG również powróciła do bardziej umiarkowanej ceny, mój budżet na paliwo spadł do 5.90 euro/100 km, co stanowi równowartość 1.00 euro za litr oleju napędowego. Być może uda mi się to przetrwać pomimo różnych drobnych irytujących awarii. (dzisiaj wieczorem pękł przewód paliwowy).

Ach, jeśli chodzi o zbiorniki LPG. Mój ster jest wyposażony w toroidalny zbiornik icom o pojemności 72 litrów, w którym zmieści się 66 litrów 8)
Zbiorniki wtrysku cieczy wyposażone są w pompę zanurzeniową, co dodatkowo zmniejsza ich pojemność użyteczną...

Gdybym miał to zrobić jeszcze raz, myślę, że nadal byłby to wtrysk gazu z „PEŁNYM” zbiornikiem toroidalnym, to znaczy ze środkiem torusa używanym jako zbiornik. W ten sposób uzyskujemy pojemność 77 litrów w klasycznym rozmiarze torycznym 72 litry.

Ostatni punkt, na punkcie którego mam obsesję; moje stery posiadają otwór wlewu LPG umiejscowiony w klapce wlewu paliwa, dzięki czemu jest on całkowicie niewidoczny z zewnątrz. Jest kilka powodów takiego wymogu: jest bardziej ergonomiczny, czystszy i bardziej profesjonalny.
W C5 jest zapewnione miejsce. Mam nadzieję, że instalator nie popełnił błędu i nie zrobił dziury w błotniku lub zderzaku...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 13/07/09, 10:28

Niestety tak!!!

Ale nie jestem maniakiem. Nie usuną mi LPG, bo inaczej facet będzie musiał rzucić palenie!

Być może istnieje ryzyko pojawienia się rdzy???

Nie zależy mi na wyglądzie. Samochód to po prostu „maszyna prowadząca”. Zwracam również szczególną uwagę na drobne problemy mechaniczne, hałasy, nieszczelności itp. Ale karoseria to moje ostatnie zmartwienie!

Dokładnie to samo mówisz o tej parze. Dlatego kierowcy benzynowi muszą przyzwyczaić się do jazdy samochodem zasilanym LPG jak Dieselem! Przy dużo niższych obrotach. Problem w moim C5: skrzynia biegów jest zdecydowanie za krótka - na autostradzie muszę „szlifować” na 5 biegu. Bardzo tęsknię za 6 klasą!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 13/07/09, 10:58

coucou789456 napisał:
z kolei odbiór samochodu wyposażonego w instalację LPG wiąże się z koniecznością przedstawienia nowego dowodu rejestracyjnego (sic!). Langwedocja Roussillon nie należy do regionów, które udzielają zniżki na cenę dowodu rejestracyjnego, która i tak będzie mnie kosztować około 450 euro więcej.

tj. 3500 € + 450 €

Jeff


Aby to sprawdzić: wymaga to przejścia do DRIRE (86 €) + „odnowienie dokumentu rejestracyjnego” (jak w przypadku utraty, wydaje mi się, że 36 € lub coś takiego). W Alzacji. Aby sprawdzić w swoich regionach. Podatek jest należny dopiero przy pierwszej rejestracji w oddziale.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 13/07/09, 11:18

Citro napisał:
mój budżet na paliwo spadł do 5.90 euro/100 km, co stanowi równowartość 1.00 euro za litr oleju napędowego. Być może uda mi się to przetrwać pomimo różnych drobnych irytujących awarii. (dzisiaj wieczorem pękł przewód paliwowy).


Zbiorniki wtrysku cieczy wyposażone są w pompę zanurzeniową, co dodatkowo zmniejsza ich pojemność użyteczną...


1) Czy myślisz, że Twój Safrane będzie jeździł na 6 litrach oleju napędowego na 100??? W tej generacji byłby to TurboDiesel. Mam Xantię Turbodiesel, której żywotność dobiega końca. Przy mojej jeździe, która daje 10 l / 100 LPG w C5, mam 7,2 l oleju napędowego / 100 w Xantii TD.

Wierzę więc, że „wygrywam” jeżdżąc na LPG pod względem finansowym. I nieźle pod względem zanieczyszczeń (CO, cząsteczki).

2) Jeśli porównasz z HDI / TDI i Co, tak, musi się to zrównoważyć pod względem kosztów paliwa.

Ale mój C5 został podcięty w porównaniu do HDI dokładnie o koszt konwersji. Najlepsza oferta na ten sam model, te same opcje, ten sam wiek i nieco większy przebieg, jaką znalazłem w Internecie, to 15 500 euro (moja benzyna C5 kosztowała 12 000 euro). Było to w czasach, gdy olej napędowy flirtował z ceną 1,5 euro/l; model benzynowy był ściśle rzecz biorąc nienadający się do sprzedaży...

Wierzę więc, że mój sprzęt LPG został od razu zamortyzowany.

Zatem dzisiaj po prostu zyskałem na zanieczyszczeniu (CO, NOx i cząstki stałe – pomimo oryginalnego filtra DPF w tej gamie pojazdów).

Punkt 2: tak, w przypadku pompy zanurzeniowej...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/07/09, 18:28

Did67 napisał:1) Czy myślisz, że Twój Safrane będzie jeździł na 6 litrach oleju napędowego na 100??? W tej generacji byłby to TurboDiesel. Mam Xantię Turbodiesel, której żywotność dobiega końca. Przy mojej jeździe, która daje 10 l / 100 LPG w C5, mam 7,2 l oleju napędowego / 100 w Xantii TD.

Wierzę więc, że „wygrywam” jeżdżąc na LPG pod względem finansowym. I nieźle pod względem zanieczyszczeń (CO, cząsteczki).

2) Jeśli porównasz z HDI / TDI i Co, tak, musi się to zrównoważyć pod względem kosztów paliwa.

Ale mój C5 został podcięty w porównaniu do HDI dokładnie o koszt konwersji. Najlepsza oferta na ten sam model, te same opcje, ten sam wiek i nieco większy przebieg, jaką znalazłem w Internecie, to 15 500 euro (moja benzyna C5 kosztowała 12 000 euro). Było to w czasach, gdy olej napędowy flirtował z ceną 1,5 euro/l; model benzynowy był ściśle rzecz biorąc nienadający się do sprzedaży...

Wierzę więc, że mój sprzęt LPG został od razu zamortyzowany.
Zrobiłem to samo co Ty po przejściu na LPG, z tą różnicą, że sprzedałem swoje AUDI A4 TDI za 9.000 6.000 euro, aby kupić ster BVA w pełnej opcji za XNUMX XNUMX euro i różnica sfinansowała instalację LPG. Nawiasem mówiąc, ster automatycznej skrzyni biegów zużywał mniej niż moja obecna mechaniczna skrzynia biegów...
Przy rzeczywistym zużyciu diesli moje BX atmo spalało 6.2 l/100 km, a moje Audi A4 7.0 l/100 km (masa, klimatyzacja i... osiągi). Sprzedałem, bo byłem wiecznym banitą. Chciałem, żeby salonik na kółkach jechał spokojnie.
Co więcej, zdumiewa mnie, że w naszych samochodach nadal mamy dźwignie zmiany biegów i pedały sprzęgła. Mam 2 automatyczne skrzynie biegów, to przyjemność, ale i tak jest bardzo miernie w porównaniu z przyjemnością, jaką czerpiemy z naszych samochodów elektrycznych, w których 95% z nas nie musi używać pedału hamulca.
8) 8) 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
yannko
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 286
Rejestracja: 24/11/08, 22:44
Lokalizacja: Praga, Republika Czeska
x 2




przez yannko » 13/07/09, 20:53

Dobry wieczór Citro i Did67 :D ,

Prawdą jest, że silniki Diesla wydają się lepiej przystosowane do zasilania LPG ze względu na ich właściwości mechaniczne. Czy jednak możliwe jest spalanie gazu po prostu przez bardzo mocne sprężanie mieszanki powietrze/LPG (samozapłon jak w dieslu)?
Poza tym zastanawiałem się, czy tak samo jest w autobusach wyposażonych w CNG? Przy różnych okazjach jeździłem tu autobusem SOR BN12 wyposażonym w CNG i regularnie jeżdżę tym samym podwoziem, ale z silnikiem Diesla. Wiadomo, że na wydechu różnicę, że tak się wyrażę, czuć. : Mrgreen: . Z drugiej strony zastanawiałem się, jakie są główne różnice między tymi 2 silnikami, bo przynajmniej dźwiękowo są podobne. Jakie modyfikacje należałoby wprowadzić w dieslu, aby spalał LPG lub CNG?

Wracając do automatycznych skrzyń biegów, nigdy nie miałem okazji jeździć taką, ale pomysł przypadł mi do gustu. : Chichot: , ponieważ mogłem odbyć demonstrację techniczną, będąc stałym pasażerem A6 Avant multitronic.
Oczywiście, moim zdaniem, ma to wiele zalet, jeśli jest odpowiednio zaprojektowane i używane.
Wyobrażam sobie, że w pojeździe elektrycznym musi być naprawdę świetnie pod względem homologacji, koniec ze stresem przy ręcznej skrzyni biegów, koniec z problemami mechanicznymi, świetna sprawa! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/07/09, 22:49

: Arrow: Aby uruchomić silnik Diesla na LPG lub CNG, najprościej jest pozostawić pompę wtryskową Diesel działającą, ale bez włączania przepustnicy.
W ten sposób pompa wtryskowa oleju napędowego pracuje na biegu jałowym i zapewnia wtrysk pilotujący, który powoduje zapalenie paliwa.
Dozowanie LPG lub CNG zapewnia dedykowany kalkulator.

LPG jest najmniej palnym dostępnym paliwem (>400°C w porównaniu do 250°C dla oleju napędowego i 300°C dla benzyny). Dlatego wymaga układu zapłonowego w idealnym stanie.

Skrzynia multitoniczna mi się marzyła, ale Audi nie mam już i nie planuję kupować. Nie odpowiadają już mojemu samochodowemu ideałowi.
:?

Wyobrażam sobie, że w pojeździe elektrycznym musi być naprawdę świetnie pod względem homologacji, koniec ze stresem przy ręcznej skrzyni biegów, koniec z problemami mechanicznymi, świetna sprawa!
Na chwilę obecną 14.000 7 km w XNUMX miesięcy, takie jest moje odczucie i moja żona uważa tak samo.
: Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131