Renault przedstawia mobilność jutra - wideo 5 '

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/07/09, 00:20

Christophe napisał:Czy powiedzieli ci, kiedy zostanie wydany?
Nie, po prostu napomknęli o moim prawie do sprostowania na swojej stronie ipsos.qualité...

Moim zdaniem, biorąc pod uwagę ogrom zadawanych pytań, liczenie będzie wymagało czasu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 07/07/09, 00:21

Tak, czas stworzyć nowe VE… lub nie… : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Frankhy19
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 23/11/05, 14:29




przez Frankhy19 » 07/07/09, 00:39

Dirk Pitt napisał:Uważam to za całkiem rozsądne, bo kto by powiedział w czasach pierwszych telefonów samochodowych i przenośnych pseudonimów Radiocom2000, że zaledwie 15 lat później każdy będzie miał to w kieszeni, a przede wszystkim (mnie, to mnie najbardziej zaskakuje): że rynek ciągle się odnawia, bo ludzie zmieniają telefony komórkowe!!


Cóż za piękny model ekologii: bezużyteczny, odspołeczniający produkt, który cały czas odnawiamy...
Czyste, zrównoważone bzdury!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 07/07/09, 00:56

Uh, nie generalizuj za szybko... to nie jest aż tak "bezużyteczne"... dowód, że "my" nie możemy się bez tego obejść!

Utrzymuję, że porównanie nie jest trafne...choć prawdą jest, że auto jest również:

„odsocjalizowanie i to, co cały czas odnawiamy…”



: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Frankhy19
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 23/11/05, 14:29




przez Frankhy19 » 07/07/09, 01:01

Nie zgadzam się…

1/Nie mam telefonu komórkowego
2/ mój samochód ma ponad 40 lat (więc nie zmieniam go za każdym razem) i jest świetnym generatorem towarzyskości, ponieważ za każdym razem, gdy z niego korzystam, wiele osób przychodzi do mnie, aby „dowiedzieć się więcej” o swoich temat lub po prostu wyślij mi przyjacielskie pozdrowienia (chociaż ich nie znam 8) )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 07/07/09, 01:17

Cóż, jeśli się zgodzimy: jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę... : Chichot:

Czym jeździsz? Jak wykonujesz tomografię komputerową?

ps: Zamieściłem komentarz pod filmem, ale oczywiście nie oczekuję odpowiedzi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/07/09, 13:01

Franckhy19 napisała:1/Nie mam telefonu komórkowego
2/ mój samochód ma ponad 40 lat (więc nie wymieniam go cały czas)
1/ Mam telefon komórkowy, ale nie mam abonamentu, bo nie mam ochoty dzwonić gdziekolwiek i kiedykolwiek... Przydaje się, że jestem osiągalny w określonych godzinach (nie waham się go wyciszyć). Ma już kilka lat i mam nadzieję, że posłuży dłużej...
2/ Nie mam już starych samochodów. Ich codzienne użytkowanie stało się niebezpieczne 20 lat temu (hamowanie, prowadzenie), a zwłaszcza w czasach, gdy ruch uliczny był mniejszy, ludzie jeździli szybciej i jeszcze mniej przestrzegali bezpiecznych odległości.
Dziś prędkość na obwodnicy spadła ze 110 do 90 km/h, ale zagęszczenie ciężarówek stało się znaczne. Wreszcie zanieczyszczenie i konserwacja starego samochodu sprawia, że ​​jego codzienne użytkowanie staje się nieracjonalne.
To jest moje skromne zdanie. :?
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 07/07/09, 22:48

Inne informacje (w tym wideo zeznania żeglarza Ellen MacArthur) są dostępne na tej dedykowanej stronie internetowej:
http://www.renault-ze.com/fr
0 x
Avatar de l'utilisateur
Frankhy19
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 23/11/05, 14:29




przez Frankhy19 » 07/07/09, 23:21

Citro napisał:Dziś prędkość na obwodnicy spadła ze 110 do 90 km/h, ale zagęszczenie ciężarówek stało się znaczne. Wreszcie zanieczyszczenie i konserwacja starego samochodu sprawia, że ​​jego codzienne użytkowanie staje się nieracjonalne.
To jest moje skromne zdanie. :?


Mieszkam na wsi, pokonuję około 4.000 km rocznie, a zanieczyszczenie* i konserwacja mojego Dyane 3cv są nieskończenie niższe niż w przypadku twingo i innych Priusów niektórych moich znajomych.

* Mówiąc o zanieczyszczeniach, mam na myśli „cykl życia” mojego samochodu. 2cv składa się wyłącznie z metali łatwo nadających się do recyklingu (i niewielkiej ilości materiału), a ze względu na jego obecną żywotność wynoszącą 40 lat, którą mam nadzieję przedłużyć na długi czas, ilość energii zużytej do jego budowy (i przyszłego recyklingu ) są rozcieńczone do skali niemal homeopatycznej… Nie powiedziałbym tego samego o metalach ciężkich w akumulatorach „ekologicznych” samochodów (które przy tym samym zastosowaniu ważą 3 razy więcej niż mój)… I nawet nie mówię o aspekt hiperkonsumpcyjny powodowany przez te skomputeryzowane samochody, dla których najmniejsze zapalenie światła oznacza „wizytę w salonie” (ile kilometrów dalej?) i interwencję rozliczaną proporcjonalnie do szybkości procesora, gdy z mojej strony rzadkie przerwy w świadczeniu usług, które mógł na mnie nałożyć, zostały rozwiązane na poboczu drogi w 30 minut za pomocą kawałka sznurka, noża i drutu... : Chichot:,
Nie dodam, że 650 lat temu kosztowało mnie to tylko 10 franków „gotówką”, bo bałbym się urazić tych, którzy płacą więcej, co miesiąc i przez kilka kolejnych lat za swoje „rozsądne” samochody…
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/07/09, 00:03

Franckhy19 napisała:Mieszkam na wsi, pokonuję około 4.000 km rocznie, a zanieczyszczenie* i konserwacja mojego Dyane 3cv są nieskończenie niższe niż w przypadku twingo i innych Priusów niektórych moich znajomych.
Oczywiście, jeśli mieszkasz na wsi, z dala od autostrad ciężarowych. Twoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa nie są takie same jak moje. Gdyby nie został skradziony, nadal miałbym mojego sedana AMI6...
Ale nie używałbym go na co dzień, pokonując rocznie 8000 tys. km dojazdów do pracy obwodnicą.
:?
Jeśli jednak masz dzieci, korzystaj z fotelika Dyane na co dzień, przestrzegając przepisów, czyli przewożąc dzieci w atestowanych fotelikach, których nie można przymocować do pojazdu ze względu na brak pasów...

Jeśli chodzi o konserwację, Citroën flat twin pozostaje punktem odniesienia. 8)

To prawda, że ​​pojazdy od lat 96/98 stały się bestiami, których użytkownicy tacy jak my nie chcą być brani za dojne krowy...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160