transformator do żarówki LED

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Corben Dallas
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/12/06, 17:11

transformator do żarówki LED




przez Corben Dallas » 14/12/06, 10:04

Witam i dziękuję za odpowiedzi w moim poprzednim poście.
Mam trzy pytania dotyczące transformatorów.

1 - co oznacza (20-60VA) wskazane na moim transformatorze?
2- Jaka jest różnica między 12 V AC a 12 V DC?
3- dla 3 żarówek 1,5 W z 18 diodami LED każda, jaki typ transformatora powinienem zastosować, ponieważ mój transformator halogenowy (220 V/12 V AC (20-60 VA cos = 0.99) nie może sprawić, że będą działać?

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi .
0 x
Denys
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 02/03/07, 11:23

oni idą




przez Denys » 06/03/07, 21:54

aby odpowiedzieć na twoje pierwsze pytanie, VA oznacza wzmacniacz woltowy, w zasadzie transformator o napięciu wyjściowym 12 V i 10 VA będzie w stanie dostarczyć tylko 0.8 A, a zatem +-10 W (należy wziąć pod uwagę cos, tutaj jest to dla cos = 1, więc ty trzeba to pomnożyć przez cos0,99).
tfo w trybie prądu przemiennego to transformator dostarczający prąd przemienny; w przypadku prądu stałego jest to prąd ciągły.
W przypadku 3 żarówek musisz wiedzieć, na jakie napięcie zostały pierwotnie zaprojektowane (liczba akumulatorów i rodzaj akumulatorów).
Bo nie wiem jak podłączone są diody w Twoich żarówkach.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155