12V Transformator i żarówka LED 12V (informacja Velleman)

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79354
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

12V Transformator i żarówka LED 12V (informacja Velleman)




przez Christophe » 15/03/11, 17:39

Informacje firmy Velleman, producenta żarówek led dot Żarówki led 12V:

Uwagi dotyczące stosowania żarówek LED jako zamienników systemu halogenowego 12 V.

1) Zamienne żarówki LED nie mogą być używane ze statecznikami elektronicznymi do oświetlenia halogenowego!
Wewnętrzny obwód żarówek LED nie może wytrzymać napięcia wyjściowego o wysokiej częstotliwości stateczników elektronicznych. Żarówek LED należy używać tylko z konwencjonalnymi transformatorami lub statecznikami elektronicznymi zaprojektowanymi specjalnie do oświetlenia LED.
2) Żarówki LED pracują pod napięciem 12 V. Wyższe napięcie może spowodować wczesne uszkodzenie żarówki.


Sprawdź więc napięcie wyjściowe statecznika!

Instalacje wykorzystujące żarówki halogenowe 20 W, 35 W lub 50 W wyposażone są w potężne transformatory o napięciu wyjściowym od 100 VA do 600 VA. Aby móc zasilać napięcie 12 V, transformatory te mają napięcie w obwodzie otwartym do 30 V.

Poprzez wymianę żarówek halogenowych na żarówki LED, obciążenie tych transformatorów staje się pomijalne, a napięcie wyjściowe przekracza 12 V (między 15 a 18 V).
Przykład:
- System z 5 żarówkami halogenowymi o mocy 35 W = 175 VA.
- Zastosowany transformator: 200 VA <transformator dostarcza 12 V @ 200 VA.
- Napięcie wyjściowe obwodu otwartego tego transformatora wynosi około 18 V.
- Prąd pobierany przez żarówki halogenowe wynosi 175 VA / 12 V = 14,5 A.
- Wymień żarówki halogenowe na żarówki LED 1 W o poborze 1,25 W przy 12 V. Pobór prądu wynosi więc tylko 520 mA.
- Transformator zaprojektowany do zasilania 12 V przy 16 A będzie miał napięcie wyjściowe prawie równe napięciu w obwodzie otwartym!
- Żarówki LED otrzymają napięcie około 18 V zamiast 12 V, co oznacza wzrost o 150%!

Wnioski

Wymieniając żarówki halogenowe na żarówki LED:
- używać tylko zwykłego transformatora lub statecznik elektroniczny do LED a nie transformatorem elektronicznym;
- używając konwencjonalnego transformatora, zmierzyć napięcie wyjściowe otwartego obwodu transformatora; w razie potrzeby wymienić transformator lub użyć rezystora szeregowego.


Wielojęzyczna wersja .pdf: https://www.econologie.info/share/partag ... 0iXncV.pdf

Przykład zasilaczy kompatybilnych z diodami LED:
https://www.econologie.com/shop/alimenta ... p-363.html

Inne modele: https://www.econologie.com/shop/rubans-d ... -led-c-104

Czytaj także:
https://www.econologie.com/forums/ampoule-le ... t8772.html
https://www.econologie.com/forums/quel-trans ... t2719.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 11 / 15, 00: 40, 3 edytowany raz.
0 x
maximilien912
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/07/12, 15:35




przez maximilien912 » 05/07/12, 11:15

Zdecydowałem się również na żarówki LED GU10 w domu i jestem bardzo zadowolony.
0 x
skabill2000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 21/07/13, 12:06

Pytanie o transformator 12V do żarówek LED?




przez skabill2000 » 21/07/13, 12:53

Witam,

temat ten przykuwa moją uwagę, ponieważ kupiłem listwę reflektorów halogenowych z transformatorem 12 V z zamiarem wyposażenia jej w żarówki LED.

Oryginalny materiał jest następujący:

- 6 reflektorów halogenowych o mocy 20 W + 2 żarówki halogenowe o mocy 10 W = 140 W.

- transformator jest zupełnie Paulmann z N150 odniesienia: 11,5 V ~ - (35 -150 wagowo). Hej nawiasem mówiąc, można potwierdzić, że jest to transformator AC, DC nie ... Myślę, że jest mały ~ całkiem jasne, ale hej, chcę mieć pewność : Wink:

Obraz


Co chciałem wymienić halogeny zachowując ten sam transformator:

- 6 spotów LED 12V AC o mocy 1,5 W + 2 żarówki LED 12V AC o mocy 3 W = 15 W.

Nagle zastanawiam się, jakie ryzyko ponoszę, zachowując oryginalny transformator? :?


Gdyby konieczna była zmiana transformatora, ten (Zasilacz 12V DC 45W), który polecacie, czy byłby odpowiedni? .. Wątpię w to, że jest to napięcie stałe i że jest podane na 45 W, podczas gdy moje diody LED są na prąd zmienny i łącznie 15 W.


Albo ten transformator ICI (12 V od 20 do 60 W dla żarówek halogenowych lub diod LED 12 V AC) czy nie byłoby bardziej odpowiednie? ... jest na prąd przemienny iz 20 W mini bliżej mojego teoretycznego 15 W.

Dziękuję za mądre rady.

Skabil.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/07/13, 14:09

na tym polega problem z tymi wszystkimi niezidentyfikowanymi elektronicznymi bazarami! potrzebujesz oscyloskopu, aby wiedzieć, co z niego wyjdzie!

dla halogenu działa bardzo dobrze przy skutecznej regulacji napięcia, niezależnie od tego, czy występują impulsy o wyższym napięciu

w przypadku diod LED dziwne tętnienia są destrukcyjne!

Jeśli nie ma oscyloskopu, podłącz mierzone napięcie do gniazda mikrofonowego komputera PC z dzielnikiem rezystancji i rejestruj ze słyszalnością

to darmowe oprogramowanie do nagrywania muzyki wyświetla kształt sygnału jak oscyloskop!

jeśli jest to prąd stały, karta dźwiękowa nie mierzy ciągłego: widzimy tylko tętnienie: jeśli widzimy zbyt duże tętnienie na napięciu stałym, może być również złe: jeśli jest to zwykłe tętnienie przy 100 Hz, jak wyprostowane 50 Hz, to jest do zaakceptowania, jeśli jest to dziwny impuls przy wyższej częstotliwości to źle
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79354
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Odp: Pytanie transformator 12V dla żarówek LED?




przez Christophe » 21/07/13, 14:25

skabill2000 napisał:Witam,

temat ten przykuwa moją uwagę, ponieważ kupiłem listwę reflektorów halogenowych z transformatorem 12 V z zamiarem wyposażenia jej w żarówki LED.



cześć i witam tutaj

aby zakończyć chatelot tak
Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest zasilać żarówki led w sposób ciągły 12 V, ponieważ wewnętrzny transformator każdej żarówki będzie działał mniej, a tym samym lepszą żywotność.
Oto specjalny zasilacz ledowy 20W DC https://www.econologie.com/shop/alimenta ... p-429.html który powinien idealnie odpowiadać Twoim potrzebom. jeśli planujesz później dodać żarówki, lepiej wziąć mocniejszą.
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 11 / 15, 00: 41, 1 edytowany raz.
0 x
bob737
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/07/13, 17:00

Odp: Pytanie transformator 12V dla żarówek LED?




przez bob737 » 21/07/13, 17:30

skabill2000 napisał:Witam,

temat ten przykuwa moją uwagę, ponieważ kupiłem listwę reflektorów halogenowych z transformatorem 12 V z zamiarem wyposażenia jej w żarówki LED.



Witam,

Jestem w takiej samej sytuacji. Rozważam zakup równoważnego systemu typu Paulmann:

A potem chcę wymienić żarówki halogenowe na diody LED.

Widzę, że od czasu dyskusji w 2009 roku niewiele się zmieniło ... :płakać:

Zaskakujące jest, że nie ma jeszcze w pełni LEDowego reflektora kablowego!

8)
0 x
skabill2000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 21/07/13, 12:06

Odp: Pytanie transformator 12V dla żarówek LED?




przez skabill2000 » 21/07/13, 18:27

bob737 napisał:(...) Rozważam zakup równoważnego systemu typu Paulmanna: (...)

(...) Zaskakujące jest, że nie ma jeszcze w pełni diodowego reflektora kablowego! (...)


Z mojej strony jest mój zestaw Paulmanna TEN ... na których spoty są montowane na szynach ... Mam nadzieję, że element "Szyny" nie dojdzie do jeszcze delikatniejszego zasilania żarówek LED, które wydają mi się dużo wrażliwsze niż żarówki halogenowe.

W każdym razie zamówienia na żarówki LED są teraz uruchamiane u mnie i po otrzymaniu szybko sprawdzę, czy działa : Wink:.

Czy ktoś miałby szczęśliwe doświadczenie w warunkach podobnych do naszego bob737 i mnie?

Dziękujemy za opinię.
0 x
bob737
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/07/13, 17:00

Odp: Pytanie transformator 12V dla żarówek LED?




przez bob737 » 21/07/13, 20:50

Dobry wieczór,

Czy zmieniłeś transformator?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 22/07/13, 05:07

Wystarczy wziąć dowolny regulowany zasilacz 12 V DC, a ilość podłączonych diod LED nie będzie miała żadnego wpływu, o ile suma nie przekracza pojemności zasilacza.

Te zasilacze można znaleźć u dowolnego dostawcy elektroniki lub producenta sterowania, firmy Omron, Panasonic itp.

Oczywiście Christophe i Éconologie mogą również i często oferują lepszą cenę!
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
bob737
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/07/13, 17:00




przez bob737 » 22/07/13, 07:28

Alain G napisał:Wystarczy wziąć dowolny regulowany zasilacz 12 V DC, a ilość podłączonych diod LED nie będzie miała żadnego wpływu, o ile suma nie przekracza pojemności zasilacza.

Te zasilacze można znaleźć u dowolnego dostawcy elektroniki lub producenta sterowania, firmy Omron, Panasonic itp.

Oczywiście Christophe i Éconologie mogą również i często oferują lepszą cenę!
:D


Nie widziałem, że tam był sklep

ok dla transformatora. :?
Jaki wybór diod LED? Jaki kąt? Jaki kolor? Jaka moc?

: Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 271