Dlaczego różne napięcia wyjściowe transformatorów LED?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
corvus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 06/05/15, 15:30

Dlaczego różne napięcia wyjściowe transformatorów LED?




przez corvus » 06/05/15, 15:41

Witam wszystkich,

Chcę kupić małe transformatory 220AC na 12V DC do diod LED mocy.
Kiedy sprawdzam specyfikacje, zawsze znajduję zakres napięcia wyjściowego, taki jak 6-12 V lub 12-18 V, ale nigdy nie ma jednego napięcia.
Przetestowałem także jeden z tych, które niedawno otrzymałem, i pochodzi on z 8.5 V, nieco słabego jak na to, czego się spodziewałem.

Czy ktoś ma wyjaśnienie?

Dzięki,

Juliański
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 07/05/15, 10:45

Diody LED są zasilane stałym prądem, a nie napięciem.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/05/15, 22:16

12V, dotyczy lamp ledowych, które mają regulator prądu w podstawie

do zasilania diod LED tylko skrzynka zasilająca zwana „transformatorem” musi przede wszystkim zapewniać prąd znamionowy, jakiego potrzebuje dioda ... i to ona będzie wytwarzała napięcie

jest to przeciwieństwo zwykłego zasilacza, w którym generator włącza zasilanie, a urządzenia pobierają żądany prąd

zasilacz stałoprądowy przy maksymalnym napięciu: gdy szereg diod LED jest połączony szeregowo, napięcie robocze diod LED musi mieścić się w oczekiwanym zakresie zasilacza

są chipy led z kilkoma diodami szeregowymi

biała dioda LED ma około 3 V.

układ z 3 diodami LED połączonymi szeregowo ma około 9V: często jest to 9 układów w zestawie 3 równolegle i 3 szeregowo

widzimy również diody LED z 9 układami scalonymi w szeregu: jest to około 27 V.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102