Twardy lub czerstwy chleb: fotografie przepis Bedelman (żebrak)

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Twardy lub czerstwy chleb: fotografie przepis Bedelman (żebrak)




przez Christophe » 26/10/11, 16:54

Co zrobić ze swoim twardym chlebem (poza znanym wszystkim francuskim tostem, który nie sprawdza się w przypadku zbyt twardego pieczywa)? Żebrak czy Bedelman! Oryginalna receptura jest słodka, ale możesz bardzo dobrze przygotować słony wariant! Nadaje się do każdego starego chleba (o ile piekarze go nie „wybielają”!) :(

Oto „mój” przepis na Bedelmana (żebrak po francusku) i ilustrowany ilościami, proszę!

Potrzebujesz:

- duża miska, 1 naczynie, drewniana szpachelka lub duży widelec
- suchy chleb (można mieszać różne rodzaje)
- mleko
- cukier
- owoce (unikaj kwaśnych lub źle ugotowanych owoców takich jak truskawki ...)
- opcjonalnie: rodzynki, cynamon, jajka (niektórzy wolą bez) i inne słodkie przyprawy ...

Etapy:

1) Przechowuj wystarczającą ilość (bardzo) suchego chleba, aby zrobić miskę, tam mam chleb, który ma 3 tygodnie! O ile nie jest spleśniały, jest użyteczny!

Obraz

2) Zmiękcz i dobrze ugniataj mlekiem, pokrój chleb zbyt sucho na plasterki, aby ułatwić, w tym przypadku wkładam nieco mniej niż 2 l (zależy od wilgotności chleba). Dodaj mleko, gdy chleb zmięknie

Obraz

3) Gdy melasa będzie dość jednorodna: dodaj cukier (dawka zależy od upodobań), rodzynki, cynamon ... lub inne słodkie przyprawy, które lubisz (kokos, migdały, alkohol). ..). Tym razem włożyłem trochę miodu i 3 jajka.

Odstaw melasę na około 20 minut (aby smaki dobrze się wymieszały). W tym okresie możesz przygotować owoce.

Obraz

Zrobiłam 2 dania z 2 owocami:
- słodkie jabłka i cynamon
- gruszki w puszkach w winie

Sztuką jest dodawanie owoców tylko do naczynia ze wspólną podstawą: w ten sposób możesz zrobić kilku bedelmanów do tego samego podstawowego przygotowania (ponieważ najdłuższym jest ugniatanie twardego chleba).

Możesz posypać naczynie odrobiną cukru i cynamonu, aby było trochę chrupiące.

4) Włóż do piekarnika, który zostanie nagrzany (między 180 a 200 ° C):

Obraz

Gotuj, aż uzyskasz dość zwarte ciasto.

5) Wynik po godzinie gotowania (oczywiście mniej, jeśli tylko 1 danie):

Obraz

Po lewej jabłka, po prawej gruszki.

6) A po 4 dniach pozostaje:

Obraz

Przechowuje dobry tydzień w lodówce (zobacz więcej, że nigdy tak dobrze ze mną nie pasował!)

Jedz zarówno na ciepło, jak i na zimno ...

Osobiście uważam, że to jak quiche: lepiej przeziębić następnego dnia.

Tutaj znasz wszystkie sekrety odnoszącego sukcesy Bedelmana autorstwa Masterchefa Christophe'a : Mrgreen:

I ostatnia rzecz: jest możliwe, już przetestowałem, aby zastąpić wszystkie słodkie składniki słonymi składnikami (bekon, szynka, przyprawy, cukinia, pomidory ...) i otrzymujemy ... słony Bedelman, który wygląda jak pikantne ciasto pod względem smaku!

Przy twoim piecu!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 28/10/11, 10:06

Więc nikt nie jest głodny? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 28/10/11, 14:45

Christophe napisał:Więc nikt nie jest głodny? : Mrgreen:

Gdy tylko zacząłem czytać ten temat, był tak apetyczny, że nie mogłem powstrzymać się przed lizaniem ekranu komputera! slurp.

Obiecuję, jak tylko zacznę chwilę, zacznę. Ponadto, biorąc pod uwagę cały twardy chleb, który otrzymałem dla moich koni, moich kur i królików, będę mógł zrobić żebraków ...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 28/10/11, 16:34

Lol słaby ekran :) Czy to było dobre?

Po konkursie na najlepszego menedżera roku, na najlepszego żebraka? : Mrgreen: : Mrgreen:

Wreszcie przez Internet trudno będzie podjąć decyzję ... ze smakiem! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 17/11/11, 16:39

Oto moja druga partia!

Odmiana: jabłko, cynamon, rodzynki, piernik (około 1/3 w mieszance podstawowej, stąd nieco ciemniejszy kolor) ...

Obraz

Czyja to kolej?
0 x
Projéthée
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 30/10/08, 17:53




przez Projéthée » 17/11/11, 18:46

Nie wiedziałem Czuję, że wyrzucę dużo chleba. Rzucam już bardzo mało, ale potem tam.

Dziękuję, Christopherze.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 21/11/11, 14:29

Ben cieszy, że sprawiłeś, że go odkryłeś.

Zobaczysz, to dodatkowo bardzo dobry deser, pod warunkiem, że nie patrzysz na aspekt eh (a wtedy dobrego nie należy nadużywać pod karą ciężkości ... trawienia) ... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/03/12, 11:32

Co z tego Nadal nie ma econocuistot na econo? : Mrgreen:
0 x
maximilien912
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/07/12, 15:35




przez maximilien912 » 05/07/12, 11:23

Świetnie Nie pomyślałbym, że można przygotować tak dobre dania z twardym chlebem :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
niedźwiedź polarny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 02/04/14, 10:44




przez niedźwiedź polarny » 02/04/14, 16:08

Znałem francuski tost z mlekiem jajecznym i starym chlebem, ale wygląda na to, że uważam, że jest dobry !!!!
0 x
Chroń naturę

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112