Zrobić chleb na zakwasie

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez Christophe » 16/10/22, 10:42

W najbliższą niedzielę, 16 października, obchodzony jest Światowy Dzień Chleba.
A Madame Lesage uwielbia dobry chleb! 1977, spotkanie z nietypową piekarzem, która również lubi wypić drinka ze swoimi klientami. Reportaż Pierre'a Bonte wyemitowany w programie „La lorgnette”.


0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13746
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez izentrop » 02/11/22, 10:12

Nie mam zwyczaju wyłapywać twoich wiecznych bzdur, ale tutaj...
Obamot napisał:
izentrop napisał:
Obamot napisał:Izy upiekła orzechy włoskie — zamienia ich cenne (ratujące życie) niezbędne kwasy tłuszczowe w śmiercionośne kwasy tłuszczowe „TRANS”
Puch puch puch...
Chleb orzechowy wypiekam w 180°, co nie zmienia jakości lipidów
To kolejny dowód na to, że wprowadzasz w błąd i to w kilku postach HS. Dobrze poinformowane środowiska naukowe uważają, że jest odwrotnie: albo olejów zawierających wielonienasycone kwasy tłuszczowe nie należy podgrzewać do temperatury wyższej niż 40°C...
Po pierwsze :
Olej rzepakowy, orzechowy, laskowy, lniany... są w większości bardzo dobre dla zdrowia, ale należy je ograniczać lub nawet unikać do gotowania. Czemu ? Oleje te są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe i mają niski punkt dymienia (około 110°C). Jeśli użyjesz tych olejów w kuchni, nienasycone kwasy tłuszczowe mogą denaturować i tworzyć związki rakotwórcze, ale także kwasy tłuszczowe trans, które są szkodliwe dla zdrowia.
https://www.mgc-prevention.fr/matieres- ... -cuisiner/

Drugi:To nie olej, ale całe orzechy w chlebie...
Temperatura wypieku chleba nie przekracza 100° w środku, zwłaszcza, że ​​mój jest bardzo nawodniony i wciąż jest pod koniec pieczenia. https://www.bloc-notes-culinaire.com/20 ... sucre.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez Obamot » 02/11/22, 14:25

W Twoim przypadku pozbawiasz się tego, czego najbardziej potrzebujesz: tego, co jest niezbędne, aby obniżyć Twój próg zapalny (+ wszystko inne)

Po pierwsze, gdy jesteśmy fair play, nie skracamy głównej części cytatu i umieszczamy na nim link : Arrowd:
bistro/bistro-do-rozmów-nie na temat-t16793-30.html#p515129

Obamot napisał:Po tej desperacji, aby dogonić gałęzie, które nigdy się nie kończą: zapobieganie-skazaniu-zdrowia / zrozumienie-szczepionek-i-opinie-naukowych-cele-t16933-3040.html # p515125
izentrop napisał:
Obamot napisał:Izy upiekła orzechy włoskie — zamienia ich cenne (ratujące życie) niezbędne kwasy tłuszczowe w śmiercionośne kwasy tłuszczowe „TRANS”
Puch puch puch...
Chleb orzechowy wypiekam w 180°, co nie zmienia jakości lipidów

[Źródło tekstu Izy: „Catherine Gendreau, redaktor Canal Vie”]
To kolejny dowód na to, że wprowadzasz w błąd i to w kilku postach HS. Dobrze poinformowane środowiska naukowe uważają, że jest odwrotnie: albo oleje zawierające wielonienasycone kwasy tłuszczowe nie powinny być podgrzewane do temperatury wyższej niż 40°C ryzykując ich zepsucie (dlatego wszyscy upierają się, że muszą być trzymane poniżej tego progu, z doświadczenia: olej pozostawiony poza lodówką w piękne letnie dni jełcze w mniej niż dwa dni...)

Nie możesz powstrzymać się przed kopiowaniem i wklejaniem bzdur, które z powodu Twojej niekompetencji nie pozwalają Ci wykryć ich natury.
Kwasy tłuszczowe „TRANS” znajdują się w olejach uwodornionych, ale nie tylko!

kwasy tłuszczowe trans mogą również powstawać podczas podgrzewania i gotowania olejów roślinnych w wysokich temperaturach czy podczas procesów transformacji przemysłowej lub podczas domowego stosowania tych olejów.
Źródło rządowe: UCHWYTY https://www.anses.fr/fr/content/les-acides-gras-trans
Następnie biorę twój argument tak, jak jest po poprawieniu twojego błędu:
izentrop napisał: podgrzany do bardzo wysokiej temperatury płynny olej [...] zamienia się w tłuszcz półstały
: Arrowd: : Arrowd: : Arrowd:
Wikipedia napisała:I oni [kwasy tłuszczowe „TRANS”] mają inną geometrię przestrzenną: w cząsteczkach kwasów tłuszczowych trans wiązania podwójne między atomami węgla (charakterystyczne dla wszystkich nienasyconych kwasów tłuszczowych) są w konfiguracji trans zamiast w konfiguracji cis, co daje im raczej proste, a nie zakrzywione.

Ta cecha sprawia, że ​​są mniej płynne
i daje im wyższą temperaturę topnienia niż forma cis: dlatego są bardziej stałe w temperaturze pokojowej co jest właściwością poszukiwaną przez przemysł spożywczy, w szczególności do przygotowywania margaryn. Zmniejszają również płynność błony, jeśli są zintegrowane z dwuwarstwą lipidową.
A żeby wiedzieć, w jakiej temperaturze to się dzieje, jest to proste i bardzo mało, wystarczy obserwować oliwę z oliwek, która może zamarzać również zimą w temperaturze pokojowej… A więc „wysoka temperatura” NIE jest kryterium obecności „kwasów tłuszczowych” TRANS”, ale jest tylko wskaźnikiem denaturacji. W każdym razie nie jest to ostateczny dowód na to, że byłoby to szkodliwe dla zdrowia...

Dlatego na butelkach wysokiej jakości olejków jest wyszczególnione:
— że muszą być przechowywane w lodówce po otwarciu butelki, w przeciwnym razie zepsują sięCISczuje...
— czy są (lub nie) ekstrahowane na zimno, co gwarantuje, że nie są one denaturowane.
Dlatego przejście na formę CIS lub denaturację zajmuje bardzo niewiele, jeśli po prostu pozwolenie im na utlenianie denaturuje je, to dowodzi, że są kruche, pokażę ci, czy twój piekarnik w temperaturze 180°C wystarczy, aby zostać sklasyfikowany w „wysokie temperatury” (lub nie), ale jako że jesteś świetnym komikiem, możesz spróbować kąpieli z olejem z orzecha włoskiego doprowadzonym do tej temperatury i powiedzieć nam, w czym byś pozostała przy życiu po takim zabiegu, jak po 30-40 minutach orzechy w piekarniku. Jestem pewien, że zmienisz zdanie.

W rzeczywistości zatem: im więcej gotujesz, tym więcej „jesteś ugotowany”. (a to tylko kolejny epizod twojej dezinformacji:

ponieważ po tym znajdziesz również inny sposób na zaprzeczenie ... nie wątpię w to)
To, co zaskoczyłeś, to podświetlony na czerwono i żółto tekst, po prostu .... Więc (krótko):

1) zaczynasz od 180°C potem 100°C nie wierzę w to i nic nie potwierdza, a nawet przyznasz, że to prawda,

2) temperatura znacznie przekracza 40°C, której nie należy przekraczać... aby następnie pozwolić 'β- utlenianie metaboliczne (lub spirala Lynena...)

3) Higrometria chleba to bla-bla-bla! Nie jest bardziej „izolatorem termicznym” niż suchy chleb, wręcz przeciwnie, najbardziej mnie rozśmieszał: jakie jest dla Ciebie R=0 2cm chleba? Obraz Obraz Obraz i ...

4) fakt, że te wielonienasycone kwasy tłuszczowe znajdują się w orzechach, nie zmienia sprawy, liczy się tylko temperatura.

W szczegółach, kilka badań naukowych eksploduje twoje rozumowanie W ORZECH...

7569D98D-947F-4BAF-8E7A-863386B0CF20.jpeg
0C840AD8-84EC-4E10-9ABB-FDA6369AB554.jpeg
E275D74E-BF3C-4A38-8454-4B7178FA0FAE.jpeg
74ED7F4A-3067-4C01-BF2C-3712604E7413.jpeg
74ED7F4A-3067-4C01-BF2C-3712604E7413.jpeg (404.21 Kio) Consulté 1698 fois
https://pastel.archives-ouvertes.fr/pas ... 6/document

Więc bzdury, są tylko twoje, wzięte z linków "pro-przemysłowych" przejętych całą poważną pracą => Kosz na śmieci

Jak już sugerowałem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby upiec chleb i włożyć orzechy od dołu po ostygnięciu.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9884
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2698

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez sicetaitsimple » 02/11/22, 14:59

Chodź, kopiuję moją wiadomość z 19 w tym wątku:

autor: sicetaitsimple »19/04/21, 15:15

Marzymy ... Podsumowuję:
- na całkiem fajny temat, Izentrop zadaje sobie trud stworzenia prostego i dobrze zrobionego filmu pokazującego, jak robi swój chleb
- po czym pojawia się drugi i po kojącej wiadomości radzi mu z jednej strony jeść 6 razy mniej chleba dziennie, a z drugiej nie wkładać do niego orzechów, które wytworzą „toksyczne” związki i substancje drażniące”.
-A potem idzie na lizaka z brzuchem przeżuwaczy, ...
- Na koniec „myję ręce”.

I dobrze jedz zamrożone orzechy i unikaj zanieczyszczania nielicznych tematów, którymi się dzielisz, nawet jeśli uznamy Twoją wiedzę w dziedzinie „toksycznych i drażniących”.


Myślałem, że myjesz od tego ręce, a teraz dajesz nam prawie 10 ekranów?
Musisz się leczyć!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez Obamot » 02/11/22, 15:24

Masz rację...





TDC
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13746
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez izentrop » 10/10/23, 12:01

Zgodnie z prośbą przerobiłem ten film, który bardziej odpowiada dzisiejszemu „chlebowi powszedniemu”.

Mój chleb prawie codzienny wypiekam co 2-3 dni.

Mąka pełnoziarnista, bogatsza w białka i minerały, wymaga długiej fermentacji na naturalnym zakwasie zawierającym fermenty mlekowe, aby uzyskać dobre trawienie.
Zobacz wyjaśnienie PAULA ROCHETA:



Przygotowanie naturalnego płynnego zakwasu, składającego się wyłącznie z mąki pełnoziarnistej i wody, zajmuje około 5 dni, jak wyjaśnił na początku filmu PAUL ROCHET.

Muzyka:
Rytm Natury
Oleksy
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez Christophe » 10/10/23, 12:42

O tak, jesteś czystym izi, czy zaczynasz w ogóle od nasion?

Gratulacje!

Z drugiej strony, dlaczego pleśń? Często bochenki w foremkach są bardziej zwarte (z Twojego filmu wynika, że ​​są raczej zwarte).

Ładny bochenek nie jest lepszy, oddycha, pęcznieje i lepiej się piecze, prawda?

ps: próbowałeś kiedyś piwa? : Mrgreen:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13746
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez izentrop » 10/10/23, 13:36

Miąższ jest miękki. Brakuje mu po prostu chrupkości... mojej żonie czasem tego brakuje, gdy na śniadanie wkłada tost do tostera.
Podczas długiej fermentacji mlekowej gluten ulega całkowitemu rozkładowi, im częściej będziesz dotykać ciasta, tym mniej będzie rosło.

A przecież wiadomo, że emeryci zawsze są przytłoczeni... forma pozwala mi na przygotowanie ciasta w nie więcej niż 5 minut... pozostaje tylko włożyć je do formy i do piekarnika tuż przed pójściem spać. ..piekarnik zaprogramowany na chleb wypiekany godzinę przed śniadaniem. : Wink:

Musi mieć mąkę bardziej rafinowaną i podejrzewam, że na zakwasie jest więcej drożdży niż bakterii?
Wiele osób dość szybko męczy się tego rodzaju pracą...
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13746
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez izentrop » 15/10/23, 11:30

Teraz, gdy moja kuchnia mi na to pozwala, ale kiedy jest więcej pracy? : Wink:
Zrobiłam bochenek metodą Willa, z tą różnicą, że fermentacja o godz. 10 zamiast 6, 50 g płynnego zakwasu, 525 g świeżo zmielonej mąki pełnoziarnistej, 420 g wody, 50 g zmielonych orzechów włoskich.
Jak zwykle przed miksowaniem uzupełniłem zakwas.
Ciasto pozostawało klejące pomimo 3 serii płatków i dodawania dużej ilości mąki przez sitko, nawet przy ostatnim formowaniu o godz. 10.
W porównaniu do mojego zwykłego chleba bez zagniatania, miękisz jest gęstszy. Skórka nieco bardziej chrupiąca i niezbyt gruba na końcu.
Film Willa

IMG_20231015_104623.jpg
IMG_20231015_104623.jpg (280.95 KB) Oglądane razy 698
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez Christophe » 16/10/23, 09:18

Dlaczego nie przyznasz się, że do ciasta chlebowego dodajesz czekoladę? : Mrgreen:

Nie ma wstydu, eh!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 61