Gaz bagienny

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Lounet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 21/12/05, 08:22
Lokalizacja: Centrum Francji

Gaz bagienny




przez Lounet » 21/12/05, 08:29

Halo
Chciałbym podzielić się z wami ciekawym doświadczeniem, które miałem dawno temu, kiedy byłem młody.
Wyobraź sobie zbiornik cementu o średnicy 1 metra, zakopany na poziomie gruntu. Jest pełna wody, która tam płynęła na zawsze, w której stagnuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia organiczne, w szczególności gruszki spadające bezpośrednio z pobliskiej gruszy. A także trochę piasku z Fontainebleau.
Pewnego dnia, zauważywszy, że wydostają się bąbelki, poruszyłem dno wazy po zanurzeniu pralki odwróconej jako gazometr.
Cóż, zebrałem dobre dwadzieścia litrów gazu, który łatwo zapaliłem.
Jestem przekonany, że niesławna mieszanina przypadkowo zawierała składniki, a być może także katalizatory sprzyjające tworzeniu metanu.
Informacja dla badaczy amatorów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 26/12/05, 12:24

Pewne jest, że mieszanina gazów zawierała metan.

Jest to bardzo powszechne właśnie na bagnach lub szczątkach roślinnych, które zwiędną na dnie wody rozkładają się w metan, który znajduje się „uwięziony” w wazonach i osadach.

Gdy tylko poruszysz dnem, gaz jest uwalniany ... Uważaj na papierosy ...
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 26/12/05, 17:09

W tym samym gatunku, ale bardziej ponurym, legenda o pożarach cmentarzy pochodziłaby z emisji metanu z ciał w rozkładzie i spontanicznie w stanie zapalnym.

Kolejną legendę można wyjaśnić za pomocą metanu: trójkąt Bermudy, którego liczne nieprawdopodobieństwa można wytłumaczyć intensywnymi, zlokalizowanymi i punktualnymi uwalnianiami hydratów metanu.

W przypadku łodzi bąbelki powodują utratę pływalności, aw przypadku samolotów znaczna część metanu w powietrzu uniemożliwia dobre spalanie w silnikach, patrz powietrze, które staje się łatwopalne zgodnie z proporcją metan i który zapala się w kontakcie z gorącymi częściami silnika (szczególnie garnkiem) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
JKG
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 26/02/05, 21:22
Lokalizacja: Rodez




przez JKG » 26/12/05, 19:04

Witam,
W tym samym gatunku: jak wydobyć metan z viaur przez 2 starych dziadków:
1. Idź do viaur (rzeki) ołówkiem i pudełkiem zapałek.
2. Mieszaj spód prętem
3. Podpal metan zapałkami.

Moim marzeniem jest przyniesienie starego silnika z wężem ogrodowym zamiast filtra powietrza, aby zaczął mieszać i sprawdzić, czy nie działa prawidłowo

@+
0 x
Ziemia nie jest nasz pożyczamy ją naszym dzieciom
Rpkx
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/12/05, 08:28
Lokalizacja: Belgique




przez Rpkx » 26/12/05, 19:07

Witam,

Bardzo ciekawy plik dotyczący hydratów metanu (klatratów) znajdziesz na poniższej stronie
Hydrat metanu: ogromna rezerwa energii, ale potencjalna bomba ekologiczna
http://www.ggl.ulaval.ca/personnel/bour ... ethane.htm
Uwaga: Żaden z linków cytowanych na dole tej strony nie działa!

O katastrofach w Trójkącie Bermudzkim:
http://www.dinosoria.com/triangle_bermudes.htm

@+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 26/12/05, 19:54

W przypadku hydratów, które nie są jeszcze warte odwiedzenia, znajduje się mały artykuł na ich temat: https://www.econologie.com/les-hydrates- ... -1642.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 12: 58, 2 edytowany raz.
0 x
Lounet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 21/12/05, 08:22
Lokalizacja: Centrum Francji




przez Lounet » 28/12/05, 16:32

econology napisał: uważa się, że legenda pożarów cmentarzy pochodzi z emisji metanu z ciał rozkładających się i spontanicznie zapalnych.

Mała precyzja: Metan nie ulega samozapłonowi. Przyczyną tkanek jest fosforowodór PH3, gaz uwalniany z rozkładających się kości, który jest niestabilny.

econology napisał:trójkąt bermudzki, którego wiele nieprawdopodobieństw można wytłumaczyć intensywnym, zlokalizowanym i punktualnym uwalnianiem hydratów metanu.
... w przypadku samolotów znaczna część metanu w powietrzu uniemożliwia dobre spalanie w silnikach, patrz powietrze, które staje się łatwopalne zgodnie z proporcją metanu i które zapala się w kontakcie z gorącymi częściami silnik (w tym garnek

Tam jestem bardziej sceptyczny ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 23/01/07, 23:49

Kolejna informacja o metanie ==> dotyczy biometanu !!!

przeczytaj artykuł
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
biometan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 04/03/06, 14:07
Lokalizacja: france

Odp: Marsh gas




przez biometan » 24/01/07, 10:48

Lounet napisał:Halo
Chciałbym podzielić się z wami ciekawym doświadczeniem, które miałem dawno temu, kiedy byłem młody.
Wyobraź sobie zbiornik cementu o średnicy 1 metra, zakopany na poziomie gruntu. Jest pełna wody, która tam płynęła na zawsze, w której stagnuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia organiczne, w szczególności gruszki spadające bezpośrednio z pobliskiej gruszy. A także trochę piasku z Fontainebleau.
Pewnego dnia, zauważywszy, że wydostają się bąbelki, poruszyłem dno wazy po zanurzeniu pralki odwróconej jako gazometr.
Cóż, zebrałem dobre dwadzieścia litrów gazu, który łatwo zapaliłem.
Jestem przekonany, że niesławna mieszanina przypadkowo zawierała składniki, a być może także katalizatory sprzyjające tworzeniu metanu.
Informacja dla badaczy amatorów.


Możesz również tworzyć własnych mężów w domu :-)

http://biomethane.free.fr

Szambo jest także metanizatorem, który uwalnia metan do atmosfery.
Łatwo byłoby go zmodyfikować, aby przyspieszyć jego wydajność i odzyskać gaz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 24/01/07, 14:04

biometanie, jestem bardzo zainteresowany stworzeniem elastycznego warnika, ale jak radzisz sobie z transformowaniem szamba? odzysk gazu, ogrzewanie, wyrzucanie nadmiaru wody, mieszanie?

Salut.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 109