Trawa jako paliwo

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Trawa jako paliwo




przez Urok » 02/05/18, 07:06

Witam,
wiedząc, że istnieją kotły na biomasę lub piece wielopaliwowe, chcę wiedzieć, czy byłoby możliwe wykorzystanie trawy odzyskanej po koszeniu jako paliwa w tego typu grzejniku. Nie mam na myśli używania biogazu przez fermentację, ale bezpośrednio do spalania, jak na przykład torf. Jeśli tak, czy jest gdzieś prasa, która tworzy kompaktowe brykiety z ciętej darni? Widziałem, że istnieje dla papieru (aby spalić wiele ulotek, które otrzymujemy w skrzynce pocztowej).
Dziękuję za pomoc. Z poważaniem
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15940
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5162

Re: trawa jako paliwo




przez Remundo » 02/05/18, 07:40

Nigdy nie próbowałem, ale musi być wysuszony.

Suche siano bardzo dobrze się pali. Ale gęstość jest niska w porównaniu z drewnem.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: trawa jako paliwo




przez Grelinette » 02/05/18, 09:56

Witam,

Jak mówi Remundo, dobrze wysuszone kawałki trawy muszą być w stanie się palić. Aby zagęścić trawnik świeżo pocięty na brykiety, gdy murawa jest nadal bardzo zielona, ​​plastyczna i ściśliwa, musi być całkiem łatwa, pod warunkiem, że masz oczywiście prasę.

Zadałem to samo pytanie o wióry drzewne z krojenia, a na tej stronie jest dyskusja na ten temat. Spróbuję ją znaleźć.

Ze swojej strony wyobrażałem sobie, że mogę zrobić prasę za pomocą długiej dźwigni, która ściska tłok w dużej metalowej rurze, ale myślę, że pamiętam, że Ahmed wyjaśnił, że potrzeba kompresji kilku ton niemożliwej do uzyskania ręcznie i że konieczne było również bardzo wysokie temperatury do aglomeracji sprasowanego materiału.
Ktoś opublikował także zdjęcia na temat ekologii prasy do majsterkowania z pęknięciem hydraulicznym zamocowanym w ramce, które wydawało się bardzo proste i skuteczne.

Dużo odpadów powstaje w bardzo dużych ilościach, są to kawałki trawy, zwłaszcza w tym sezonie, i kończą się na wysypisku, podczas gdy można je łatwo odzyskać.

Aby powrócić do produkcji palnych kłód, widzimy, że istnieją różne źródła materiałów, które są zwykłymi odpadami i które można przekształcić w paliwo.

Oto lista śmieci, które już słyszałem o projektach transformacji dziennika:

- więc trawa, a ściślej kawałki trawy
- wióry drzewne
- trociny
- liście drzew
- kory drzewnej, z której wykonuje się sprasowane polana zwane „polanami nocnymi”, ponieważ palą się one bardzo wolno.
- papier gazetowy lub reklamy wypełniające nasze skrzynki pocztowe
- Obornik koński i ogólnie wszystkie rodzaje odchodów pochodzenia zwierzęcego (obornik, łajno Yach, owce, kozy itp.).
- (według Chatelot16, tworzywo PE bardzo by się paliło, nie zanieczyszczając ...)
- Itp

Bardzo interesujące byłoby poznanie właściwości spalania każdego z tych odpadów, a także zalet i wad każdego z nich oraz posiadanie prostych technik kompresji w celu uzyskania końcówek.
Jeśli ktoś ma pod ręką tabelę podsumowań ...

Aby zakończyć mój komentarz na ten temat, wykonując wyszukiwanie w sieci, znajdziemy sporo eksperymentalnych opinii na ten temat.

Znalazłem ten, który wydaje mi się interesujący i może zostać ponownie wykorzystany z wycinkami z trawy:
Mam rozwiązanie, którego używam od dłuższego czasu. Jest długi (suszenie 1 lat), ale działa.
Nie należy używać trocin, liści i rozmiarów drzew
Potrzebujesz szlifierki do roślin. Wkładam też papier (nie papier błyszczący, ale gazetę, zapowiedzi i niewypały drukarki).
A dla spoiwa używam skrobi. (ok. 2%). Albo przerwa ryżowa (50 kg tania karma dla zwierząt, pomysł przyszedł mi do głowy, patrząc na konsystencję sushi)
Albo skrobia ziemniaczana albo pozostałości skrobiowe (ziemniaki z dna skrzyni ziemniaczanej, które mają gałęzie, które rosną i są miękkie)
Łącząc celulozę pokruszonego i zwilżonego papieru ze skrobią zmieszaną z gorącą wodą i mieszając z pokruszonymi warzywami, otrzymuję rodzaj puree ziemniaczanego, które wlewam do form recyklingu (plastikowa taca chata z frytki)
W rzeczywistości, kiedy to robię, biorę dzień i do miksowania używam małej betoniarki
I pozwoliłem im wyschnąć przez rok w osłoniętym i wentylowanym miejscu.
Po zdjęciu brykietu w postaci spieku na tacę. I tu jesteś.
I zaczynam co roku za każdym razem, gdy podnoszę liście mojego ogrodu i mierzę rośliny.
W domu zielone odpady nie są odbierane, muszę je zawieźć do śmieci.
Energia, której używam, aby zrobić moje łuki (elektryczna maszynka do mielenia warzyw + betoniarka do mieszania + gorąca woda do produktów skrobiowych) i mniej więcej tyle, ile zużywa moje paliwo, aby przejść do usuwania odpadów.
Sprawdź, czy moje dzienniki są dobre.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: trawa jako paliwo




przez Ahmed » 02/05/18, 12:35

Używanie trawy jako paliwa jest szczególnie absurdalnym pomysłem, z jakiejkolwiek strony ta hipoteza jest badana. Murawa jest doskonałym nawozem, a jej usunięcie w celu zniszczenia doprowadziłoby ostatecznie do rozprzestrzeniania się nawozu z gazu lub oleju ... Roll:
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: trawa jako paliwo




przez Grelinette » 02/05/18, 14:19

Ahmed napisał:Używanie trawy jako paliwa jest szczególnie absurdalnym pomysłem, z jakiejkolwiek strony ta hipoteza jest badana. Murawa jest doskonałym nawozem, a jej usunięcie w celu zniszczenia doprowadziłoby ostatecznie do rozprzestrzeniania się nawozu z gazu lub oleju ... Roll:

Fakt, że skoszona trawa jest doskonałym nawozem to jedno, ale faktem jest, że ten nawóz nie jest używany i że ogromne ilości koszenia trafiają na wysypisko.

Z drugiej strony jest prawdopodobne, że ścinki trawy mają inne cechy (choć nie najciekawsze) niż nawożenie i są bardziej przydatne do wykorzystania w danym kontekście.
Ponowne wykorzystanie skoszonej trawy do ogrzewania może być dobre, a do nawożenia jest z pewnością lepsze… ale „Najlepsze jest wrogiem dobrego”; Wszyscy widzą południe pod jego drzwiami!

Czy nie sądzisz, że lepiej jest rozważyć recykling materiału, biorąc pod uwagę kontekst i zewnętrzne parametry, które powodują lub nie recykling, nawet jeśli nie jest to panaceum?

Powiedziawszy, może wycinki nie mają żadnego zainteresowania jako paliwo!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15940
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5162

Re: trawa jako paliwo




przez Remundo » 02/05/18, 17:01

drzewa, które gniją na ziemi, są również doskonałymi nawozami, więc niech nasze kominy zgasną.

Co ważniejsze, możemy odzyskać biomasę do waloryzacji. Osobiście, pozostawiam koszenie w miejscu cięcia, zmniejsza to moją pracę i pozostawia biomasę na ziemi.
0 x
Obraz
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: trawa jako paliwo




przez Ahmed » 02/05/18, 20:25

Bądźmy trochę poważni: jak rozważyć spalenie czegoś nadziewanego wodą i trudniej go wysuszyć? Po zakończeniu suszenia pozostanie sucha masa? :(
Fakt, że „recykling” w punktach odbioru odpadów jest uogólniony, w żaden sposób nie czyni palącego rozwiązania mniej absurdalnym: „mokry pies nie suszy drugiego!”. : Lol:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: trawa jako paliwo




przez chatelot16 » 02/05/18, 21:38

absurdem jest marnowanie gazu, aby uruchomić kosiarkę, aby nie wiedzieć, co zrobić z tym, co zostało skoszone

w domu mam teraz tuzina gęsi, którzy lubią ratować mój dom, aby jeść trawę na polach sąsiada, który ma konie i nie jest szczęśliwy ... boi się gęsi nic nie zostawiaj koniom

więc kładę kosiarkę raz dziennie, gdzie jest trawa na poboczu drogi, i opróżniam kosz na trawę w domu pod zadaszeniem, a gęsi jedzą to, co lubią i zostawiają to ona nie lubi ... więc co nie je suche, a następnego roku może zrobić paliwo

Inna metoda promowania trawy jako paliwa: mieszanka ma suche mielone drewno: suche drewno natychmiast absorbuje wystarczającą ilość wilgoci, dzięki czemu trawa nie gnije i kończy suszenie aż do następnej zimy. jest to rzecz, która nie nagrzewa się jako dobre zmielone drewno, ale używam jej pod koniec zimy, kiedy nie ma już dużo mocy do ogrzewania.

zawsze możesz powiedzieć, że byłby bardziej przydatny jako nawóz ... ale nie potrzebuję nawozu ... więc lepiej go użyć, aby uniknąć zużycia lepszego paliwa niż pozwolić mu stracić
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15940
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5162

Re: trawa jako paliwo




przez Remundo » 02/05/18, 21:45

Ahmed napisał:Bądźmy trochę poważni: jak rozważyć spalenie czegoś nadziewanego wodą i trudniej go wysuszyć? Po zakończeniu suszenia pozostanie sucha masa? :(

sucha trawa nie jest trudna: powinna być rozłożona na suchym i najlepiej zadaszonym terenie. Latem na polu nazywa się siano. Są nawet fancy, którzy zapalają się spontanicznie, kiedy siano nie jest wystarczająco suche! http://www.omafra.gov.on.ca/french/live ... yfires.htm
0 x
Obraz
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Re: trawa jako paliwo




przez Urok » 02/05/18, 21:51

dobry wieczór wszystkim
Bardzo się cieszę, że mój temat jest przedmiotem różnych i różnorodnych refleksji.
Mam nadzieję, że będzie to nadal postępować w tej kwestii, ponieważ wbrew temu, co powiedział Grelinette, nie znajdziemy zbyt wiele w Internecie na ten temat (lub nie jestem dobry).
Właściwie interesuje mnie trawa z koszenia, ponieważ jest to obfite potencjalne paliwo (sprowadzone na wysypiska), a zatem cenne. Nie chodzi o ważenie zalet i wad w porównaniu z nawożeniem gleby: każda wykorzystuje tę trawę, jak chce, ale nie przeszkadza, że ​​jeśli wysypiska są wypełnione, dobrze, że jest pod -używane: więc jest miejsce dla obu.
Jeśli chodzi o suszenie, mam więcej niż 5000 m² do koszenia, pozostawiając skoszoną trawę na ziemi, zdaję sobie sprawę, że wysycha bardzo szybko, więc nie sądzę, aby był to problem. Ale trzeba było zająć się tym, ponieważ, jak mówi Ahmed, konieczne jest, aby nie było mokre lub nie paliło się dobrze.
Punkty 2 są moim zdaniem kluczowe, aby odpowiedzieć, aby sprawdzić, czy jest to ważne, czy nie.
1 - Czy ktoś wie, chociaż cięta trawa jest zróżnicowana, ale z pewnością można mieć pomysł (średnią), jeśli wartość opałowa jest interesująca, czy nie? Na przykład Miscanthus (inne ziele i produkowane od 2016 w Bretanii: https://www.novethic.fr/actualite/envir ... 02117.html) wydaje się obiecujący pod tym względem, podobnie jak torf, ale co z darnią? Bo jeśli jest to „kiepskie” paliwo, a jego ogrzanie zajmuje tony, to nie warto o tym myśleć.
2- Kolejny problem, ale nie do końca odpowiedź: wytwarzanie granulek lub brykietów. W katalogach DIY widziałem prasy ręczne kompresujące papier, aby korzystać z ulotek, które zgniotły nasze skrzynki pocztowe, aby wykorzystać je jako paliwo. Ale musisz zmoczyć papier, aby móc go trenować. W rezultacie wilgoć pozostaje wewnątrz brykietu, więc myślę, że musi być źle spalona ... Moim zdaniem nie może być super, ale jeśli ktoś ma na niej doświadczenie, nie wahaj się daj nam znać.
Podsumowując, myślę, że musi być grywalny, aby ogrzewać w piecu wielopaliwowym lub kotle na biomasę, stąd pomysł mojego postu, ponieważ wszystko zaczęło się, gdy odkryłem, że: https://www.stovax.fr/poeles/poeles-a-b ... bustibles/, firma, która mówi, że produkuje piec wielopaliwowy, gdzie można palić trawę ...
Aby przeczytać ...
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 75