Efektywność piec na drewno i temperatura spalin

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 12/11/10, 14:23

Przestaniemy owijać w bawełnę w sprawie moich wymiarów... nasz kominek jest w środku i przechodzi do salonu (przyklejony do zewnętrznej ściany izolowanej ytongiem), więc zostało jeszcze kilka kalorii, które „przydadzą się” odzyskać ...

Mam na myśli to, że pomiar T° na wylocie wymiennika pieca nie da ogólnego bilansu, a jedynie bilans pieca, nawet jeśli istnieje duża szansa, że ​​ponad 90% kalorii zostanie dostarczonych przed kominem.

tak:

a) Chciałem tylko pokazać, jaka jest wartość T° zadymienia dla danego pieca przy sprawności 74%. To wszystko.

b) Z drugiej strony chciałbym zobaczyć inne pomiary porównawcze T° na piecu (niezależnie od metody, jeśli jest ona ważna) od innych osób...

c) Przyklejenie termopary do pieca lub dyszy da znacznie mniej dokładną wartość temperatury powierzchni (zmniejszoną lub podwyższoną w zależności od temperatury otoczenia) niż podczerwień. Mylisz się!

testowałem. Metoda podczerwieni jest skuteczna, nawet jeśli myślisz inaczej. Przykład: moja skóra na dłoni ma temperaturę 33.7°C...nie da się uzyskać tej wartości nie ściskając mocno termopary w dłoni (samo przyklejenie jej do skóry da niższą wartość)...

ps: pkoi, czy myślisz, że termometry medyczne są umieszczane tam, gdzie myślę... a może właśnie na podczerwień?
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 12/11/10, 14:30

Christophe napisał:b) Z drugiej strony chciałbym zobaczyć inne pomiary porównawcze T° na piecu (niezależnie od metody, jeśli jest ona ważna) od innych osób...


Bardzo dobra inicjatywa, uważam ją za bardzo interesującą.

Chciałbym również przeprowadzić test, instalując wymiennik płytowy typu vmc, aby odzyskać całą energię cieplną i zobaczyć, co się stanie. Oczywiście kompensując straty ciśnienia za pomocą wentylatora.
0 x
A bientôt!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/11/10, 14:37

Termopara musi być cienka, spłaszczona jak arkusz (mniejsza niż 1/10 mm i trochę izolowana ze względu na cienkie druty Cu Iron, które można wykonać samodzielnie), ponieważ warstwa graniczna powietrza termicznego wynosi około 3 mm do 5 cm (jak w przypadku podwójnych szyb ), na którym występuje największa zmienność T, dlatego lepiej jest mierzyć powierzchnię T, a także T w podczerwieni o nieznanej emisyjności.

W przeciwnym razie, czy piec ma wlot powietrza przeciągowego blisko wylotu???
Należy ocenić nadmiar powietrza, jak wyjaśnił Chatelot16!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 12/11/10, 14:38

bernardd napisał:Chciałbym również przeprowadzić test, instalując wymiennik płytowy typu vmc, aby odzyskać całą energię cieplną i zobaczyć, co się stanie. Oczywiście kompensując straty ciśnienia za pomocą wentylatora.


Ze względu na zatykanie i niekompatybilność materiałów (T°) można zapomnieć o tym pomyśle...moim zdaniem...

To sprawia, że ​​​​myślę, że istnieją katalizatory do pieców na drewno, ale nigdy nie przebiły się one komercyjnie dla indywidualnych osób (drogie, wydajne?, zużycie?...), tak trudno je znaleźć, jeśli nadal istnieją. Mamy stary wątek dotyczący tego pytania: https://www.econologie.com/forums/catalyseur ... t3518.html

Możemy sobie także wyobrazić montaż starego katalizatora (antyCO) lub filtra cząstek stałych...ale ten trzeba okresowo regenerować. Zatem na kotle olejowym powinno to działać dobrze (w każdym razie na instalacji gazowej)... Zatem montaż maloche jest o wiele bardziej interesujący: https://www.econologie.com/forums/ameliorati ... t5172.html
(lepsze jest unikanie zanieczyszczeń niż usuwanie zanieczyszczeń)...

dedeleco napisał:Termopara musi być cienka, spłaszczona jak arkusz (mniejsza niż 1/10 mm i trochę izolowana ze względu na cienkie druty Cu Iron, które można wykonać samodzielnie), ponieważ warstwa graniczna powietrza termicznego wynosi około 3 mm do 5 cm (jak w przypadku podwójnych szyb ), na którym występuje największa zmienność T, dlatego lepiej jest mierzyć powierzchnię T, a także T w podczerwieni o nieznanej emisyjności.

W przeciwnym razie, czy piec ma wlot powietrza przeciągowego blisko wylotu???


OK, czekamy (ja) na raport ze zdjęciami z pomiarów za pomocą Twojej metody.

Nie, nie ma wlotu powietrza.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/11/10, 14:49

TAK, lepsze spalanie, pseudogazyfikator i zespół Maloche z małą ilością sadzy, następnie dobry wymiennik ze zgarniakiem do automatycznego oczyszczania pozostałej sadzy, jest to właściwe rozwiązanie, które istnieje prawie w dobrych, bardzo drogich kotłach (20000 XNUMX euro) i wymagałoby Japończycy ciężko pracują, aby przekształcić to w tanią kuchenkę lub wkład konsumencki, jeśli chodzi o tanią kuchenkę mikrofalową, drogi radar stał się tani!
Francuzi, nigdy tego nie zrobimy!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/11/10, 14:50

Christophe napisał:De plus gradient T° pomiędzy górą, bokiem i dołem dyszy wykazuje tendencję do udowadniania, że ​​zmierzona T° jest blisko pojemnika...

Odczyty na dyszy przy emisyjności 0.45:

- wysoka: 88°C
- ocena: 61°C
- niska: 52°C

Jeśli mierzymy te różnice w T° na dyszy, dzieje się tak dlatego, że pomiary te są istotne dla T° spalin (nie mówię w sercu dyszy, ale przynajmniej na obwodzie żyły gazowej... ) ...


Wyciągam inny wniosek!

Myślę, że całkowicie turbulentny przepływ wewnętrzny ma jednakową temperaturę

z drugiej strony na zewnątrz występuje wznoszący się przepływ powietrza spowodowany konwekcją: dlatego dolna część rury jest lepiej chłodzona przez ten przepływ powietrza w temperaturze pokojowej

górna część rury jest chłodzona jedynie powietrzem, które jest już ogrzane wokół rury, dzięki czemu temperatura jest bliższa temperaturze wewnętrznej niż temperaturze zewnętrznej

jeśli nie chcesz wiercić rury, połóż na niej watę szklaną, tak aby otwór w watce szklanej był jak najmniejszy dla termometru na podczerwień: myślę, że temperatura wzrośnie

Myślę też, że przy wełnie szklanej znajdziesz tę samą temperaturę na górze i na dole
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 12/11/10, 14:57

Rahh, owijasz w bawełnę, zamiast wziąć termoparę (lub coś innego) i dokonać własnych pomiarów... : Evil:

W przypadku konwekcji myślałem o tym... ale nie wiem: biorąc pod uwagę T° powietrza za piecem jest stosunkowo jednorodne (promieniowanie z pobliskiego pieca i ściany ogniotrwałej za nim, około 20 cm) i znając stal przewodząca, cóż, nie bardzo wierzę w to wyjaśnienie... Chociaż niektóre stale nierdzewne są słabym przewodnikiem ciepła. Ponieważ nie wiem, który z nich jest tam używany...

Aby to wiedzieć, trzeba zmierzyć. Więc tak, spróbuję dokonać pomiaru kawałkiem wełny mineralnej i termoparą. Pewne jest, że T° będzie bardziej jednorodne, ale nie jest pewne, czy całkowicie… zobaczymy.

Z drugiej strony wcale nie sądzę, że jesteśmy w stanie turbulencji… w przypadku powietrza trzeba być bardzo szybkim, aby wejść w turbulencje, jeśli pamiętam moje mgliste lekcje mechaniki płynów…
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/11/10, 15:08

Dla powietrza powyżej metrów zawsze jesteśmy turbulentni, nawet w papierowym samolocie, a w wodzie możemy pływać, bo jest turbulentna, inaczej byśmy utonęli!!
Kursy pokonują uczniów, zapominając o prostych punktach odniesienia i faworyzując całą masę formuł!
Wodorosty to słoik po dżemie lub ruchome piaski (w nim toniemy) lub plemniki z wiciami!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 12/11/10, 15:24

Hm… nie zgadzam się… Jest o wiele więcej reżimów laminarnych.

Mówisz o spermie, więc pozostańmy w tym temacie: zakładam, że kiedykolwiek sikałeś na stojąco? Jeśli nie spieszysz się zbytnio z drenażem, powinieneś wyraźnie zobaczyć laminarne przejście strumienia w turbulentne... który jest przyspieszany przez grawitację i dlatego przechodzi z jednego reżimu do drugiego...

Mylę?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/11/10, 15:39

To samo dotyczy kranu, ale opadający martwy liść również powoduje turbulencje! Bez turbulencji nie da się latać, to samo dotyczy powietrza w pomieszczeniu, co wymaga podwójnych szyb, aby uniknąć turbulencji konwekcyjnych (cm)!!

Czytaj darmowe książki!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 226