Lepsza olejowe redukcji NOx i CO-Blue Flame

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Lepsza olejowe redukcji NOx i CO-Blue Flame




przez Capt_Maloche » 11/04/08, 09:08

TO PRZEWÓD DEDYKOWANY DO POPRAWY OKOLICZNYCH PALNIKÓW, OD:
zrozumienie wtrysku wody / domieszkowanie silnikowym al wody termodynamicznym t4883.html
ZAPROJEKTOWANE I PRZEPROWADZONE PRZEZ SERWERA :D

Wyniki tych testów to drastyczna redukcja niespalonej (sadzy), znacząca redukcja NOx, CO i wzrost wydajności patrz ogrzewanie izolacja / polepszenie-palnik na paliwo redukcji NOx-i-co-Blue Flame-t5172-60.html # p81989

Chciałbym przypomnieć, że moim celem jest ponowne wykorzystanie wody ze spalania oleju opałowego w celu ograniczenia niespalonego paliwa tego rodzaju kotła:
GO doskonała reakcja spalania (azot nie jest obecny)
C2H16 34 + = 49 2 O32 CO2 + 34 H2O

Oto oficjalny raport z posiedzenia

Olej jest natryskiwany płynem, wiele kropelek nie jest całkowicie spalonych lub słabo, stąd ogólnie duża ilość sadzy generowana przez palniki olejowe. ponadto wysoka temperatura płomienia (1800 ° C) wytwarza dużo NOx.

Zastosowana zasada dotyczy palnika „niebieskiego płomienia”:
Obraz

CEL OSIĄGA KWIECIEŃ 19 2008, (patrz strona 4)
WYNIKI OBRAZU PONIŻEJ ZREALIZOWANE Z materiałem 8 € (nowy strumień 1)

ZNAJDZIESZ PONIŻSZE INSTRUKCJE, MOCNE, MONTAŻU:


PODSUMOWANIE: aby przekształcić tradycyjny palnik w palnik z niebieskim płomieniem:

- Zmniejszyć o 2 wielkość dyszy lub więcej, jeśli chce się zwiększyć sprawność kotła (kąt 60 °), a także ograniczyć dym T ° do 130 ° C max.
- Zbuduj arkusz lub inną rurkę indukcyjną z szablonu zamieszczonego poniżej i zamontuj z powrotem na rurze palnika
- Odciągnąć całkowicie hak płomienia, aby zwiększyć nacisk nadmuchu
- Zwiększyć ciśnienie pompy paliwa

- Wyreguluj przepływ powietrza, aby uzyskać płomień T ° większy niż 950 ° C i mniejszy niż 1300 ° C
Płomień t ° mniejszy niż 950 ° C: wytwarzanie CO
T ° płomienia przewyższa 1300 ° C: wytwarzanie NOx
KONIECZNIE URZĄDZENIE DO POMIARU CO

To wszystko!! i daje to:


Obraz
OBNIŻENIE PŁOMIENIA °,
- PRAKTYCZNIE WIĘCEJ DARTS I DRASTYCZNA REDUKCJA SUKI
- ZWIĘKSZONA WYMIANA W KOMINIE KOTŁA
- POPRAWA EFEKTYWNOŚCI SPALANIA I OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA
- NOTYCZNA REDUKCJA CO i NOx POLO

CO podzielone przez 9 !!
Zero VOC = 0 !!
NOx podzielone przez 20 !!
A DODATKOWO CA OCZYSZA KOTŁ :zaszokować:

Dokładnie tak, jak robią to przemysłowcy, wstrzykując parę wodną.

TUTAJ ZOBACZ WYNIKI ŚRODKÓW : ogrzewanie izolacja / polepszenie-palnik na paliwo redukcji NOx-i-co-Blue Flame-t5172-60.html # p81989

Zdjęcie montażu rurki z blachy na palniku, proste nie? :D (Brud ma miejsce, gdy moje niewłaściwie zamocowane urządzenie spadło przed głowicą palnika 8) )
Obraz
Opracowana rura z blachy:
Obraz

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ---------------------------

Regulacja „uchwytu płomienia”

Oto tradycyjna głowica palnika (dziękuję Loulou)
Obraz
Na czerwono rura palnika, aby zauważyć koniec
Na niebiesko „hak płomienia”

Przemieszczenie głowicy (w tym łapacza płomienia, dyszy, elektrod ...) w rurze palnika umożliwia modyfikację ciśnienia powietrza przed zapaleniem płomienia i przejście mniej więcej powietrze w żebrach płomienia wisi.

- Naprzód: + ciśnienie, krótszy płomień i więcej turbulencji (czego szukamy)
- Powrót: - ciśnienie, dłuższy płomień

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ---------------------------

WYJAŚNIENIE:

spalanie produktów naftowych są głównie CO2 i pary wodnej

PRZYPOMINAMY:
GO doskonała reakcja spalania (azot nie jest obecny)
C2H16 34 + = 49 2 O32 CO2 + 34 H2O

Recyrkulacja spalin pozwala na:
- Po pierwsze, obniżenie temperatury płomienia poniżej progu 1300 ° C do już nie produkują NOx
- Po drugie, wzrost szybkości mieszania (mieszanina) paliwo / utleniacz w sercu płomień
- Swobodny wtrysk pary wodnej ze spalania oleju opałowego w sercu płomienia, umożliwiając reakcje poniżej.
- następująca reakcja wyjaśniająca redukcję CO w fazie gazowej zgodnie z odwracalnym równaniem: CO + H2O <> CO2 + H2
- Następująca reakcja, która pozwala na eliminację cząstek sadzy, „gazu wodnego”, który jest gazem syntezowym wytwarzanym przez działanie wody na węgiel (węgiel) lub żarzący się koks: H2O + C = H2 + CO
- Trochę (Minime) termolizy, para wodna zaczyna dysocjację termiczną (termoliza wody), zaczynając od 800 ° C: 2H²O + Energie = 2H² + O²

Temperatura płomienia nie jest jednorodna, cieplejsza w środku i coraz bardziej „zimna” na zewnątrz, „średnia temperatura zmierzona” na zespole wynosi 1000 ° C z szacowanym maksimum 1600 ° C pośrodku (żółty płomień, stąd kilka ppm zmierzonych NOx) i minimum poniżej 900 ° C w warstwie granicznej (stąd kilka ppm zmierzonych CO)

Edytuj Capt_Maloche 09 / 06 / 2009
Teraz jestem tutaj, aby wstrzyknąć parę wodną:

GO doskonała reakcja spalania (azot nie jest obecny)
C2H16 34 + = 49 2 O32 CO2 + 34 H2O

dodatek pary wodnej Na początku (ważne) cyklu spalania pozwala na spektakularne oczyszczenie

w rzeczywistości te dwie dobrze znane reakcje wyjaśniają te wyniki:
H2O + C = H2 + CO : rozżarzone cząsteczki sadzy („złe oparzenia”) reagują z parą wodną, ​​wymaga to temperatury powyżej 950 ° C, a jeśli to możliwe poniżej 1300 ° C, stąd trudności napotykane przez naszych testerów amatorów we wszystkich tych systemach

CO + H2O <> CO2 + H2 : CO z pierwszej reakcji i niedoskonałego spalania reaguje z parą wodną, ​​dostarczając wodór; również T ° musi być większa niż 950 ° C, w przeciwnym razie będzie nadmiar CO

H2+2O2<>2H2O Wodór wytwarzany w pierwszych dwóch reakcjach przyczynia się do reakcji niespalonego, w celu przedłużenia wybuchu, a tym samym zwiększenia wydajności.

Zasadniczo niespaleni przed przekształceniem przekształcani są w energię :D

WAŻNA UWAGA:
faktem jest również, że gdy para wodna jest wtryskiwana na początku cyklu spalania, dostępne C, które jeszcze nie zareagowało (i które zareagowałoby w normalnym cyklu) na „wybór”, który pozwala już obecna para wodna działa zgodnie z pierwszą reakcją

zaletą jest również to, że tak wytworzony podczas reakcji CO jest natychmiast przekształcany przez drugie równanie !!

gdzie montaż umożliwia ponowne maksymalny nakład,
gdzie niespalone tradycyjnie wytwarza się na tradycyjnej płomieniem palnika olejowego

Na CO:
CO:
Tutaj niepożądane gazu powstającego przy spalaniu materiałów zawierających węgiel, w warunkach

Specjalny niecałkowitego spalania. Natlenienie domu jest niewystarczająca do nagrywania

całkowicie gaz wytwarza się z materiału, lecz reakcja jest bardzo egzotermiczna

podnieść i utrzymać temperaturę powyżej 950 ° C. Tlenek węgla jest utworzona

Następnie korzystnie dwutlenku węgla, zgodnie z reakcją Boudouard.

Obraz
Odchylenia od tej standardowej entalpii reakcji Delta 298 K jest Rh ° = 172,3 1-kJ.mol

Ta reakcja jest endotermiczna, nie jest korzystne ze wzrostem

temperatura

Metastabilność poniżej 950 ° C


nadmiar recyklingu gazów spalinowych (CO2 + H2O) powoduje zmniejszenie T ° płomienia poniżej fatalnego 950 ° C


Dlatego konieczne jest dostosowanie tego typu palnika do T ° płomienia, tj. Z pomiarem CO i NOx

wyższa niż 950 ° C i mniejsza niż 1300 ° C
Płomień t ° mniejszy niż 950 ° C: wytwarzanie CO
T ° płomienia przewyższa 1300 ° C: wytwarzanie NOx


INFO:
PROCES ZAPISANY W INPI CZERWCA 2008


P. MALOCHET
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ---------------------------

PIERWSZE TESTY:

Oto, co majstrowałem 15 dni temu w 2h00 na moim palniku olejowym za pomocą prostego arkusza, Moja tuba dobrze dostosowała średnicę 80mm i długość całkowitą 22cm:

Poniżej szkic mojego pierwszego zestawu, za mało indukcji
Obraz

przy równej temperaturze roboczej ° C (woda o temperaturze 60 ° C) i niezmienionych ustawieniach moje opary przeszły z 110 ° C do 120 ° C (co oznacza więcej energii i na pewno mniej niespalonych), a mój płomień stał się niezwykle jasny (znacznie więcej niż wcześniej) rura z blachy zmienia kolor na czerwony (po kilku sekundach arkusz 10 / 10ème zobowiązuje), ponieważ spalanie mieszanki rozpoczyna się na wlotach powietrza rury (płomień wisi tuż za skrzelami, które j praktykowane) w rzeczywistości skrzela rurka jest całkowicie otwarta u podstawy i trzyma się za nogi 4 10mm

Obraz

Obraz

Zaraz po zatrzymaniu się palnika:
Obraz

Płomień wychodzi z 20 nadal kilka centymetrów za rurą, co oznacza, że ​​krople nie są jeszcze wcale odparowane w środku.

Przez rumienienie arkusz rozpadł się, ale tylko po lewej stronie ... Potrzebuję innego materiału, który z czasem wytrzyma 900 ° C

Powtórzę więc z modelem pozwalającym na znacznie większą indukcję, podwajając powierzchnię tuby, 113mm, w ten sposób:
Obraz
Cofnę łapacz płomieni, aby wytworzyć krótszy płomień

Próbuję to zrobić w ciągu tygodnia, może dziś wieczorem :)

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- --------------------------------------

Innym sposobem oprócz powyższego zestawu jest podgrzanie oleju opałowego, co nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem do usuwania niespalonych cząstek
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 09 / 06 / 09, 12: 37, 23 edytowany raz.
1 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 11/04/08, 09:27

Oto, co daje, z rurką o podwójnym przekroju, jak pokazano powyżej, cofnięcie się płomienia, niezmieniony przepływ powietrza:
Obraz
nie widzimy tego na zdjęciu, ale jest piękna jasnoniebieska aureola
T ° oparów zawsze w 120 ° C

Należy również zauważyć, że rura (blacha stalowa 10 / 10ème mm) jest znacznie mniej czerwona niż poprzedni model, chroniona przez indukcję gazów pochodzących z recyklingu wokół centralnego płomienia.

jeśli dodam trochę powietrza, płomień staje się całkowicie niebieski, ale obecność płomienia odcina elektrozawór oleju, ponieważ komórka nie wykrywa UV

Musiałbym go zastąpić modelem do palnika gazowego

WNIOSKI:
- Taki układ pozwala na optymalną indukcję gazów w palenisku, podwójna powierzchnia rury palnika pozwala na przepływ odzyskanego gazu w przybliżeniu równy przepływowi świeżego powietrza wdmuchiwanego przez palnik.
- Bez zmiany natężenia przepływu oleju i powietrza kolor płomienia zmienia się na niebieski, co pokazuje, że całe paliwo płynne jest doskonale odparowane, niespalone, a sadza drastycznie zredukowana
- Recyrkulacja spalin poprawia odparowywanie kropelek oleju

Happy Maloche :D

CZY rola pary wodnej ze spalania i zawracanej do płomienia?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 11/04/08, 09:28

Manix07 napisał:Kapitan
Płomień wychodzi z 20 nadal kilka centymetrów za rurą, co oznacza, że ​​krople nie są jeszcze wcale odparowane w środku.

Przez rumienienie arkusz rozpadł się, ale tylko po lewej stronie ... Potrzebuję innego materiału, który z czasem wytrzyma 900 ° C


Przez pewien czas myślałem tak jak ty, jeśli stworzysz ogniotrwały tygiel, w którym płomień przechodzi, i przetwarza trochę niespalonego, Sipror jest izolatorem termicznym, temperatura płomienia musi wzrosnąć nieźle przez koncentrację i odparować całe paliwo.
Zamierzam zrobić ten piekarnik w małym bloku betonu komórkowego przebitego między 80 i 100mm. Fixation i ustawienia do udoskonalenia.
Poprawiłem trochę twój rysunek tylko w celu uproszczenia zrozumienia.
Pomysł do naśladowania.
Przygotowałem ten post dziś po południu i zdaję sobie sprawę, że od dzisiejszego ranka przeszedłeś długą drogę. Tak szczęśliwy ???
Obraz


Tak, to może być dobry pomysł, nie wiem, czy ten rodzaj materiału jest samonośny (jeśli potrzebuje ramy lub podpory), ale dostosowałby się do dowolnej średnicy

Ponieważ ten zespół można zamocować w kotle, a tym samym ułatwić konserwację, powiedziano, że może to być również stal ogniotrwała lub po prostu stalowa rura grzewcza, rura 105 / 114mm o grubości 4.5mm

Nie wiem, czy widziałeś powyższe zdjęcie, ale z dwuczęściową rurką o średnicy palnika i obwodowym otworem o równym przekroju dla gazów z recyklingu, długość płomienia jest zmniejszona o połowę.

W tej chwili mój DIY jest zawieszony na rurze palnika, a palnik jest zamontowany na uchylnym panelu z przodu kotła,

Zobaczę to u inżyniera ogrzewania

Oczywiście, że jestem szczęśliwy, mniej zanieczyszczam :D , a cel nr 1 „zmniejszenie lub nawet wyeliminowanie uwalniania niespalonych cząstek do atmosfery” został osiągnięty ... w zaledwie 4 godziny testów

REFLEKSJA: możliwe jest, że podniesienie 10 ° C temperatur spalin wynika z redukcji bezpośredniego promieniowania w palenisku ...
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 11/04/08, 09:31

jonule napisał: witaj kapitanie, brawo dla twoich eksperymentów, pójdę za tobą ten krok!

powiedz zobacz kilka pytań:
- nie boisz się, że płomień jest fizycznie zbyt daleko w ciele grzewczym, przesuwając go z 22cm?


dziękuję Jonule :D

Bez ryzyka, ten zespół skraca płomień na pół!
płomień nie jest przesuwany, jest zamknięty w rurze wzmocniony gorącymi gazami pochodzącymi z recyklingu

jeśli wybiorę rurkę 22cm, to dlatego, że nie mogę zamontować dłuższej, aby móc zamknąć panel : Chichot:, idealna jest długa rura od 4 do 5 razy większa od średnicy palnika, ale w tym celu musi pozostać zamocowana w palenisku. (w moim przypadku byłoby to około 32cm)

jonule napisał:- jak zawiesisz rurkę na palniku? naprawiasz to? zostawiasz lukę jak Andre i jego kulę palnika (wielkie podobieństwa ;-) czy robisz w nim dziury? czy możesz ponownie wyjaśnić swoje równanie obliczeniowe dla średnicy i wlotów powietrza?


Zrobiłem rurkę z blachy, spójrz na wcześniej zamieszczony rysunek i ten schemat zasady:
Rura raz „zwinięta” jest mocowana za pomocą prostego serflexu na 4 nogach na rurze palnika

Rurka indukcyjna Dévellopé
Obraz
Montaż rurki
Obraz
Zewn. mojej rury palnika to 8cm (r1 = 4cm) i S1 = 4² x 3,14 = 50,24 cm²
Chcę wykonać podwójną rurę powierzchniową S2, czyli S2 = 2 x S1 = 2 x 50,24 = 100,48 cm² ---> r2 = pierwiastek (100,48 / 3.14) = 5.65 cm
D2 = średnica 11,3 cm

konieczne jest zatem, aby powierzchnia otworów na zawrócone gazy (indukowane) była równa S1, co w rzeczywistości odpowiada odległości montażu rurki palnika, c. do d. S2 / P2 (obwód) w moim przypadku 100,48 / (3.14x11.3) = 2,8cm.

jonule napisał:- Wydaje mi się, że słyszałem, że w przypadku oleju z płomienia musisz wyregulować powietrze, aby płomień był biały, ale niebieski ciepły +.

tak, bez recyklingu potrzebujesz jasnego płomienia, ale cześć cząsteczki ...

jonule napisał: - podgrzewanie oleju również poprawia conso; masz rację, pracując nad tym; dobrze porozmawiam o ekonomizerach magnetycznych, które należy umieścić tuż przed palnikiem ;-)

Próbowałem neodymu na moim zasilaniu paliwem: NADA

Podgrzewanie oleju jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ale stwarza problemy związane z wdrożeniem i bezpieczeństwem, najlepiej byłoby go podgrzać do 200 ° C, ale nie więcej, w przeciwnym razie tworzenie koksu.

jonule napisał:- Czy jesteś zainteresowany rodzajem wiru dla zasilania powietrzem / turbulencji?

Dlaczego nie, ale „łapacze” płomienia dostarczane z palnikami zostały zbadane przez producentów, aby zapewnić stosunkowo jednorodną mieszankę paliwowo-powietrzną

jonule napisał:- Czy wierzysz, że dysza + koniec lepiej spryskuje / oszczędza, ale wymusza palnik?

tak, można na przykład zmniejszyć rozmiar dyszy i zwiększyć (trochę, na przykład 9 12bar) ciśnienie pompy olejowej do natryskiwania drobniejszego, bez bobo dla palnika, zraszacze są zaprojektowane dla listwy 10 (zgodność z natężeniem przepływu i kątem natrysku)

jest to również to, co zalecamy z tym zespołem, ponieważ uważam, że redukcja promieniowania w palenisku kotła wymaga niewielkiego zmniejszenia przepływu oleju.
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 06 / 06 / 08, 11: 15, 1 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 11/04/08, 14:07

Witaj Kapitanie,

Nieźle jak na twoje wrażenia!

Mówisz:

jest to również to, co zalecamy z tym zespołem, ponieważ uważam, że redukcja promieniowania w palenisku kotła wymaga niewielkiego zmniejszenia przepływu oleju.


Aby odzyskać promieniowanie, przesyłam wam to:
Użyj rurki ze szkła hartowanego pieca nafty.
Usuń niektóre metalowe elementy.
Może nie wszystkie, ponieważ może skończyć spalanie niespalone.
I produkuj podczerwień
A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 11/04/08, 14:57

Nie śledziłem wszystkiego (nic ... zgubię się), ale chcę użyć betonu komórkowego, a nie cegły ogniotrwałej?

Beton komórkowy jest „bardzo” kruchy i wątpię, czy wytrzyma długo ... zwłaszcza wibracje ...

:?
Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 04 / 08, 15: 17, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 11/04/08, 15:09

Ayé I 1 mało mnie dogoniło, pytanie 1er: w tytule mówisz o palniku Anti Nox gold, zwiększają się one z T ° płomienia ... co wydaje się być sprzeczne z twoimi obserwacjami lub T ° gazów spalania ...

To głupie, że mam kocioł olejowy, ale nie jest używany, inaczej przeprowadziłbym pewne eksperymenty ... jeden dobry nie przeciwstawia się drugiemu wręcz przeciwnie (szczególnie, że mam problem z dyszą. ..)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 11/04/08, 15:59

fc89 napisał:Witaj Kapitanie,

Nieźle jak na twoje wrażenia!
Mówisz:
jest to również to, co zalecamy z tym zespołem, ponieważ uważam, że redukcja promieniowania w palenisku kotła wymaga niewielkiego zmniejszenia przepływu oleju.

Aby odzyskać promieniowanie, przesyłam wam to:
Użyj rurki ze szkła hartowanego pieca nafty.
Usuń niektóre metalowe elementy.
Może nie wszystkie, ponieważ może skończyć spalanie niespalone.
I produkuj podczerwień
A+


to dobry pomysł, ale trochę skomplikowany do wdrożenia, znajdzie odpowiednią średnicę :D
Celem jest zaoszczędzenie pieniędzy, a ponieważ po tym montażu gazy spalinowe wydostają się cieplejsze z wymiennika (kominka), konieczne jest zmniejszenie mocy w celu ograniczenia strat przez opary i dmuchanie w celu oszczędzania energii!

Christophe napisał:Ayé I 1 mało mnie dogoniło, pytanie 1er: w tytule mówisz o palniku Anti Nox gold, zwiększają się one z T ° płomienia ... co wydaje się być sprzeczne z twoimi obserwacjami lub T ° gazów spalania ...

To głupie, że mam kocioł olejowy, ale nie jest używany, inaczej przeprowadziłbym pewne eksperymenty ... jeden dobry nie przeciwstawia się drugiemu wręcz przeciwnie (szczególnie, że mam problem z dyszą. ..)


O tak, rozumiem twoje pytanie: to nie temperatura spalania rośnie, ale średnia temperatura gazów w kotle = gazy spalinowe + gazy odzyskane; w wyniku tego dla tej samej wydajności wymiennej kotła dym T ° wydostaje się cieplej, co oznacza, że ​​u źródła jest więcej energii

Recykling mniej spalanych gorących i o niskiej zawartości tlenu gazów obniża średnią T ° płomienia, podobnie jak zawór EGR
Zobacz różnicę w kolorze mojej tuby między pierwszym jasnym czerwonym montażem a 2ème, który jest teraz używany jako odniesienie prawie czerwonego ciemnego.

Problem z odrzutowcem? zmień : Chichot:

tak dla betonu ogniotrwałego z wewnętrzną metalową ramą
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 11 / 04 / 08, 16: 12, 1 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 11/04/08, 16:11

Uh, nie rozumiem (zabieram pociąg na rynek ... koniecznie ...) czy jest edycja 2ieme (czy 1er?)?

W każdym razie jest tylko jedna rzecz do zrobienia, aby zmierzyć T °: dobra sonda K. :)

W przypadku czujnika płomienia: uważam, że istnieje czujnik typu 2 (przynajmniej): optyczny i jonizacyjny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 11/04/08, 16:18

Hej! trzeba trochę przeczytać, to nie temat, który leci! wszystko jest na stronie powyżej

Właśnie zmodyfikowałem tekst mojego poprzedniego postu, teraz jest bardziej przejrzysty

Zespół 1: rura o przekroju równym rurce palnika:

Obraz

Zespół 2: dwuczęściowa rura do rury palnika, przepływ gazu z recyklingu = przepływ świeżego powietrza
Obraz

nadal nie widzisz różnicy?

a dla tych, którzy nie wiedzą, jak wygląda palnik paliwowy:
Obraz

Rurka, której szablon jest nieco wcześniej, montuje się na rurze palnika
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 11 / 04 / 08, 16: 25, 1 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 415