Transfo dla Congélo? Enigma ..! Proszę o pomoc

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
dsattali
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 24/07/08, 12:51

Transfo dla Congélo? Enigma ..! Proszę o pomoc




przez dsattali » 24/07/08, 13:52

Bonjour à tous,

Mam lodówkę i zamrażarkę pochodzenia amerykańskiego, z których każdy jest podłączony do transformatora, aby był kompatybilny z systemem francuskim.

: Arrow: I. Problem
Problem jest następujący: ostatnio zamrażarka się nie włącza, wyłącza się jak tylko ją podłączę.

: Arrow: II. Test
Kiedy podłączam zamrażarkę do transformatora lodówki, działa i nic nie skacze!
Można by więc powiedzieć, że to transformator nie działa, ale nie, bo jak podłączę lodówkę do transformatora zamrażarki to działa!

Reasumując, jak "przekręcę" połączenia (transformator zamrażarki na lodówkę i odwrotnie) to wszystko działa!

: Arrow: III. Pytanie
Moje pytanie brzmi: skąd ta niezgodność między zamrażarką a jej transformatorem????

: Arrow: IV. Materiał

Lodówka: SubZero 601F
Transformator R: niemarkowy, 750W, 220V -> 100V

Zamrażarka: SubZero 601R
Transformator C: Todd Systems „Ajustable Auto Transformer AT-60A”, najwyraźniej z ich strony wyjście wynosi zawsze 105 V, regulowane jest wejście: 188/212 lub 212/238 lub 238/260. Również zgodnie z ich witryną „60” w „AT 60A” odpowiada „ocenie VA”.


Dziękuję za odpowiedzi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/07/08, 14:52

: Arrow: Nie tylko napięcie serwisowe zmienia się między sprzętem amerykańskim i europejskim...
: Arrow: Istnieje również częstotliwość, która wynosi od 60 Hz do 50 Hz ...
0 x
dsattali
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 24/07/08, 12:51




przez dsattali » 24/07/08, 16:10

Pewnie, ale pytanie brzmi "dlaczego transformator odmawia współpracy z zamrażarką, skoro współpracuje z lodówką tej samej marki i tej samej serii, kupioną w tym samym czasie!"
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 24/07/08, 16:19

Lodówka i zamrażarka nie mają tej samej mocy.
Być może jeden z dwóch transformatorów jest uszkodzony i musi zapewniać mniejszą moc, gdy oba transformatory są skrzyżowane.
Chory transformator nagrzewa się i przechodzi w nadbieg...
Może to jest wyjaśnienie... :?
0 x
dsattali
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 24/07/08, 12:51




przez dsattali » 24/07/08, 20:02

Czy transformator może być "chory"?
Myślałem, że z transformatorami to wszystko albo nic: martwe, czy w dobrym stanie..!?

Skąd mam wiedzieć, czy mój transformator jest „chory”

Czy może to być spowodowane tym, że jest jeden automatyczny, a drugi nie?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 24/07/08, 20:36

Skąd mam wiedzieć, czy mój transformator jest „chory”

Prosisz go, żeby wystawił język; jeśli jest czerwony, nie jest dobry. : Chichot:
Nie, bądźmy poważni :D dręczy Cię ten problem, bo boisz się, że problem zacznie się od nowa, gdy Ciebie nie będzie.... :?
Jeśli jest chory, wkrótce załamie się logicznie...
Pierwszy prosty test: Temperatura transformatora: czy jeden z nich nie jest dużo cieplejszy od drugiego? trudno powiedzieć, bo nie działa bez przerwy... :?
0 x
dsattali
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 24/07/08, 12:51




przez dsattali » 24/07/08, 21:51

W rzeczywistości problem jest bardzo prosty: dzisiaj jeden z transformatorów działa tylko z lodówką, a drugi z obydwoma, więc:

Czy podłączenie na wpół zepsutego transformatora do lodówki na dłuższą metę jest niebezpieczne lub ryzykowne???

Aby odpowiedzieć na to pytanie, myślę, że trzeba wiedzieć, co się dzieje w tym cholernym transformatorze!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 24/07/08, 22:02

Czy podłączenie na wpół zepsutego transformatora do lodówki na dłuższą metę jest niebezpieczne lub ryzykowne???

Na twoim miejscu wymienię.
Wcześniej chodził dobrze, a teraz ma oznaki słabości.
Nie ma nikogo, kto ma dodatkowy transformator na ekonologii :D ?
220/115
A ile watów ma ten transformator? 750 watów, nie widziałem.
Dwa transformatory mają po 750 watów?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 24/07/08, 22:09

Czy mówisz, że wyjście transformatora = 100 woltów?
Zwykle w USA jest to 115 woltów, nie?
0 x
dsattali
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 24/07/08, 12:51




przez dsattali » 24/07/08, 22:13

mmh 750 watów! Nie mam pojęcia ile to może kosztować!

I na koniec według was jest problem z zamrażarką czy nie? Czy to może być z zamrażarki? Zadałem pytanie facetowi, który wyjaśnił mi to:

"Problematyczny transformator to autotransformator tzn. uzwojenie pierwotne i wtórne mają wspólny punkt (i uzwojenie 127v też). Możliwe że zamrażarka ma nieszczelność i spalił się dyferencjał. Przy podłączeniu do drugiego transformatora (który z pewnością ma 2 niezależne uzwojenia), ponieważ jest odizolowany od sieci, upływ prądu pozostaje na obwodzie wtórnym.

Ale co on rozumie przez lot? Jak wykryć upływ prądu? (niestety ten facet nie ma ode mnie wiadomości od =( )
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153