pętla Tichelman

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 16/12/07, 19:00

Dobry wieczór wszystkim,

Dziękuję, ale myślę, że mój problem nie jest do końca rozwiązany:

Rzeczywiście, Cuicui, twój rysunek jest wyraźny, ale moje czujniki nie są tak zbudowane. Jeśli chcesz, masz na górze i na dole dużą poziomą rurkę, do której dochodzą małe pionowe rurki absorbera. Na każdym końcu dużych rur znajdują się złącza śrubowe, męskie po jednej stronie i żeńskie po drugiej, u góry i u dołu (w sumie 4), co umożliwia ich wzajemne połączenie. Mówię sobie, że nie ma jakiejś ściśle określonej ścieżki... Są zrobione trochę jak chłodnica samochodowa i nie wydaje mi się to takie straszne... Płyn zawsze idzie tam, gdzie jest najłatwiej, obawiam się, że nie dostanę maxi.Marka jednak znana, bo to Giordano, ale nadal industrialna....

Kapitanie Maloche, rzeczywiście jest tego sporo m2, ale mam zamiar zahartować pokój + ESC. Zestaw kupiłem na wyprzedaży, łącznie z zewnętrznym wymiennikiem ciepła i zbiornikiem o pojemności 3000 litrów... Więc na pewno wszystko zainstaluję za Twoją dodatkową radą... może! ...

Nofy (sen)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 16/12/07, 21:21

Czy mógłbym prosić o przesłanie zdjęcia swoich czujników i podanie średnicy górnych i dolnych "kolektorów"?

Bo według tego co opisujesz faktycznie wystarczy połączyć je szeregowo ale zwróć uwagę na dobór cyrkulatora

Mam wrażenie, że są to czujniki przeznaczone do montażu w termosyfonie.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 16/12/07, 22:36

nofy napisał:Rzeczywiście, Cuicui, twój rysunek jest wyraźny, ale moje czujniki nie są tak zbudowane. Jeśli chcesz, masz na górze i na dole dużą poziomą rurkę, do której dochodzą małe pionowe rurki absorbera. Na każdym końcu dużych rur znajdują się złącza śrubowe, męskie po jednej stronie i żeńskie po drugiej, u góry i u dołu (w sumie 4), co umożliwia ich wzajemne połączenie.

Podoba mi się materiał Giordano, jest prosty i przejrzysty.
Jaka jest średnica rurek na górze i na dole? Jeśli są wystarczająco duże, spełnią rolę kolektora i będziesz mógł połączyć wszystkie panele równolegle. Nieużywane wlot i wylot paneli końcowych należy zatkać.
Świetne rzeczy tam masz. Z czego zbudowany jest wymiennik zewnętrzny i zbiornik 3000 l?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 17/12/07, 10:13

Mały szkic bezpośrednio połączonych paneli. Należy pamiętać o zapewnieniu wystarczającego nachylenia, aby móc opróżnić czujniki (niezbędne, jeśli chcesz zasilać je zwykłą wodą).
Obraz
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 20/12/07, 22:05

Capt_Maloche napisał:Czy mógłbym prosić o przesłanie zdjęcia swoich czujników i podanie średnicy górnych i dolnych "kolektorów"?

Bo według tego co opisujesz faktycznie wystarczy połączyć je szeregowo ale zwróć uwagę na dobór cyrkulatora

Mam wrażenie, że są to czujniki przeznaczone do montażu w termosyfonie.


Chętnie prześlę Ci zdjęcia, ale tylko na e-mail jeśli chcesz, bo nie wiem jak to zrobić przez to forum.
Cyrkulator jest w zestawie, więc nie sądzę, że jest planowany jako termosyfon.

Średnica kolektorów górnego i dolnego wynosi 20 mm.

Czy uważacie, że konstrukcja tych czujników jest wydajna, bo nie wyobrażam sobie przepływu cieczy... a w dodatku szeregowo mam wrażenie, że w tym ostatnim czujniku nie będzie ona dużo krążyć?

Nofy (sen)
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 20/12/07, 22:13

Cuicui napisał:[
Podoba mi się materiał Giordano, jest prosty i przejrzysty.
Jaka jest średnica rurek na górze i na dole? Jeśli są wystarczająco duże, spełnią rolę kolektora i będziesz mógł połączyć wszystkie panele równolegle. Nieużywane wlot i wylot paneli końcowych należy zatkać.
Świetne rzeczy tam masz. Z czego zbudowany jest wymiennik zewnętrzny i zbiornik 3000 l?


Witaj Cuicui,

Średnica górnej i dolnej rurki wynosi 20 mm.

Wymiennik zewnętrzny składa się z płyt, a zbiornik z emaliowanej i izolowanej blachy stalowej.

Chcę oddzielić obwód ogrzewania i ESC: 14 czujników na ogrzewanie i 2 na ESC.

Nofy (sen)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 21/12/07, 18:55

nofy napisał:Średnica górnej i dolnej rurki wynosi 20 mm.
Chcę oddzielić obwód ogrzewania od ESC: 14 czujników do ogrzewania i 2 do ESC.Nofy (marzenie)

Ponieważ ciśnienie w kolektorach jest równomiernie rozłożone, przez ostatni panel przepływa tyle samo wody, co przez pierwszy. Jeśli uważasz, że rury 20 mm są trochę ciasne, możesz pogrupować panele w szeregi po 2, 3 lub 4 podłączone do większego kolektora.
Myślę, że dobrym pomysłem jest oddzielenie obiegu grzewczego od obiegu CWU. Wolałbym umieścić 5 czujników do ciepłej wody.
Ponieważ rury kolektorów Giordano są dość duże, idealnie nadaje się do termosyfonu, a jeszcze lepiej z cyrkulatorem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133