pętla Tichelman

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1

pętla Tichelman




przez nofy » 13/12/07, 22:12

Dobry wieczór wszystkim,

Czy temat jest gdzieś traktowany?

Jeśli nie, czy ktoś wie?

Nofy (sen)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 13/12/07, 22:54

BEUAAH!

Jest stary jak świat

jest to obieg wody na ogół do ogrzewania lub klimatyzacji, który ma charakter równoważenia

Płyn (ogólnie woda) będzie zawsze pracował na tej samej długości rurociągów niezależnie od punktu połączenia na kolektorze (pętla Tichelmana)

Obraz

ta pętla sprawia, że ​​konieczne jest przekazywanie lamp 3 zamiast tradycyjnie 2 i oszczędzanie równowagi, szczególnie sprytnej na budynku kwadratowym, prostokątnym lub okrągłym
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 14/12/07, 17:02

Tak zamontowałem czujniki. Potrzebujesz dłuższego kolektora, ale płyn ma taką samą długość, niezależnie od skrzyżowanego panelu. Zrobiłem to samo z grzejnikami centralnego ogrzewania. Nie wiedziałem, że nazywa się to Titichose Machin : Mrgreen:
0 x
Bmag
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 74
Rejestracja: 05/02/05, 16:35
x 3




przez Bmag » 14/12/07, 17:45

0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 14/12/07, 17:57

i że zarabia robiłeś tego zespołu nad drugim.

wydać kompletną ignorantem
0 x
Bmag
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 74
Rejestracja: 05/02/05, 16:35
x 3




przez Bmag » 14/12/07, 19:37

Celem jest równomierny i zrównoważony przepływ płynu we wszystkich panelach słonecznych, przy mniejszym spadku ciśnienia.
Powiedziałem, że upadam, ale nie jestem hydraulikiem.
W każdym razie wydaje się logiczne.
Bmag
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 14/12/07, 23:12

Dobry wieczór wszystkim,

Cóż, tutaj jest Christophe, inni odpowiedzieli szybciej niż ja i dziękuję im.

Zadałem to pytanie, ponieważ odzyskałem panele słoneczne 16, które mogę położyć na końcu, aby uspokoić pokój i wykonać ECS. Robią o 2.00m x 1.00 m i nie do końca rozumiem, że możemy połączyć je ze sobą z góry iz dołu ... W rzeczywistości mają one na końcach każdego pola, a męskie / żeńskie połączenie i zgodnie z dokumentem, który mam, po prostu połącz je ze sobą ... Ale nie podoba mi się to, więc jeśli ktoś mógłby zrobić mi mały plan pętli Tichelman ...?

Nofy (sen)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 14/12/07, 23:58

nofy napisał:Odzyskałem panele słoneczne 16, które mogę położyć na końcu, aby uspokoić pokój i wykonać ECS. Dotyczą 2.00m x 1.00 m i nie do końca rozumiem, że możemy połączyć je ze sobą na górze i na dole ... Nofy (sen)

32 m2 czujników odzyskiwania? To Eldorado ...
Możesz połączyć 2 przez 2 lub 3 przez 3 i podłączyć każdy zestaw do górnego kolektora i dolnego kolektora. Zobaczę, czy uda mi się stworzyć diagram za pomocą programu Word, z każdym panelem podłączonym osobno.
Mój szkic
Niestety, nie mogę pokazać szkicu. Pomoc!
Ex-Océano: To Nofy, szkic jest widoczny. Format pdf nie jest rozpoznawany przez przeglądarki jako obraz. Zamieniłem BBCode [img] na [url] -15 / 12 / 2007 19: 58

Aby było dobrze, konieczne byłoby również, aby kolektory miały zmniejszającą się średnicę (oszczędność miedzi, chłodziwo o prędkości mniej więcej stałej).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 15/12/07, 22:30

Panele 16 o powierzchni 2 m²? 32m²?

musisz wiedzieć, że 4m² wystarcza na piłkę 300l !!
jeśli zainstalujesz za dużo, będziesz miał duże problemy z zarządzaniem przytłaczającym

ponieważ masz trochę za dużo, jestem zainteresowany :D jeśli tak, mówię poważnie
teraz, ze wszystkim, co możesz zrobić, wzmocnij ogrzewanie

Idź! Wymieniam ci studium pro (ja 8)) przeciwko niektórym panelom, pisklę?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 15/12/07, 23:18

Dziękuję za pomoc. Aby to przejść, wystarczyło zapisać plik w formacie .jpg. Dziś wieczorem będę spać mniej głupio.

Obraz

Stwierdzono, że niezależnie od skrzyżowanego panelu, płyn przenoszący ciepło ma tę samą długość ścieżki, co powoduje stały przepływ i dobry rozkład ciepła.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83