Grenelle de l'Environnement w październiku!!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 13/09/07, 09:22

Wydaje się, że ton po stronie Sojuszu na rzecz Planety staje się coraz wyższy z powodu poważnej niejasności metodologicznej, jeśli dobrze zrozumiałem.

Zobacz na Actu-environnement!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 13/09/07, 12:18

Ton wzrasta .............. zadziwiasz mnie !!

Teraz, gdy Boorlo zobaczył na własne oczy, że największy lodowiec świata na Grenlandii zanika w widoczny sposób (wydaje mi się, że kilka km rocznie), jest już bardzo zaawansowany.

co się zmieni, jeśli nie to, że za pomocą radarów wpłyną do kasy państwa więcej pieniędzy i wyrzucą na parkiet osoby, które potrzebują pozwolenia na pracę.

Poczekajmy, ale jest to źle zrobione.. dodatkowo SNCF zapowiada, że ​​"ze względu na opłacalność" zmniejszy przewozy koleją, więc ciężarówek na drogach będzie jeszcze więcej. Moim zdaniem zawsze będzie ich więcej (a przynajmniej w miarę dużo) CO2 wysyłanego do atmosfery, a lodowce stopią się, zanim zareaguje człowiek.

Widziałem to w Alpach w sierpniu; jest nawet cały ogromny kawałek lodowcowego „języka”, który rozpadał się na naszych oczach z imponującym hałasem.

Ciąg dalszy nastąpi....
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 13/09/07, 13:18

jean63 napisał:co się zmieni, jeśli nie to, że za pomocą radarów wpłyną do kasy państwa więcej pieniędzy i wyrzucą na parkiet osoby, które potrzebują pozwolenia na pracę.


No cóż, jeśli chodzi o prawo jazdy, ludzie nie straciliby go, gdyby byli w stanie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Rzucanie kamieni w rząd jest złym pozwem.

Dobra, nie trollujmy.
0 x
goodeco
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 14/02/06, 06:54
Lokalizacja: Marsylia




przez goodeco » 16/09/07, 17:10

Dla informacji, na YouTubie można obejrzeć w tej chwili 48 filmów na temat głośników Grenelle

: Arrow: ICI
0 x
W wiecznej nauki
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 17/09/07, 09:39

Moué... odrobina trollizmu z umiarem nie zaszkodzi, takie jest moje zdanie....

Wszystko to jest rozmowa i politycznie poprawna ekologia... żeby zobaczyć wygląd uczestników, zwłaszcza pierwszą część tego filmu: http://fr.youtube.com/watch?v=zFwsS5PxRSc

Zamek z tyłu jest siedzibą France Nature Environnement (obszar zapomniany o „Korporacji” z tyłu?) : Mrgreen: chyba że to zamek taty i zbuntowany syn, który chce zrobić „gest”… (przepraszam, że to było łatwe… ale hej)

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o Greenpeace, wiecie, co o tym myślę, a dla tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą, ten raport dobrze podsumowuje sposób ich działania, rekrutację, a zwłaszcza ich BEZużyteczność (szczególnie w dziedzinie nuklearnej, antyfrancuską). ..):

https://www.econologie.com/forums/greenpeace ... t3395.html

MUSISZ ZOBACZYĆ...

Działanie WWF natomiast jest trochę mniej złe i przypomina działanie Hulotu… czyli ramię w ramię z dużymi firmami (szczególnie z branży energetycznej) i politykami… którzy nie jestem zainteresowany zmianą systemu...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 17/09/07, 12:47

Czy rzeczywiście w programie Grenelle znajduje się lekkie kwestionowanie wskaźników wzrostu?

Ponieważ po tej stronie byłoby co powiedzieć i zrobić:

https://www.econologie.com/pib-developpe ... -3483.html
https://www.econologie.com/forums/pib-croiss ... t4046.html
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 20/09/07, 10:29

Tak, kilka dni temu słyszałem raport France Info, w którym wskazano, że poważnie poruszono kwestię zmiany wskaźników ekonomicznych (w szczególności PKB). Ale nie sądzę, że to zajdzie zbyt daleko. Zobaczymy.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 20/09/07, 13:53

Nie mając złudzeń co do możliwych spektakularnych postępów, wydawałoby się, że zmierzamy w stronę poważnego postępu w sprawie GMO. Jeśli będziemy mieli przynajmniej to, Grenelle będzie dobrą rzeczą!

Widzieć w Le Monde

Rząd francuski przygotowuje się do poważnego zahamowania rozpowszechniania GMO (organizmów genetycznie zmodyfikowanych). W ramach „Grenelle de l'environnement” przygotowuje zamrożenie obrotu nasionami GMO, zezwalając jednocześnie na kontynuację badań laboratoryjnych.

Jean-Louis Borloo, Minister Ekologii, Rozwoju i Zrównoważonego Rozwoju powierzył je grupie parlamentarzystów większościowych, których zaprosił w poniedziałek 17 września. Minister potwierdził to dla „Le Monde”: „W sprawie GMO wszyscy się zgadzają: nie możemy kontrolować rozprzestrzeniania się. Dlatego nie będziemy ryzykować”.

Decyzja ta jest jednym z elementów, które powinny pozwolić panu Borloo na osiągnięcie ogólnego kompromisu podczas dużego okrągłego stołu w Grenelle, który odbędzie się pod koniec października.

Jeśli stanowisko to nie jest jeszcze oficjalne, odnotowuje postęp poczyniony w ramach grupy GMO Grenelle de l'environnement. Grupie tej, która ma się ponownie spotkać w piątek 21 września, przewodniczy Jean-François Le Grand (senator UMP z La Manche). Uchwaliła już zasadę nowej ustawy o GMO, która zaostrzy możliwości upraw i określi system ich zezwoleń znacznie bardziej rygorystycznie niż obecnie.

„Odbyłem kilka rozmów z Jeanem-Louisem Borloo” – mówi Jean-François Le Grand. Powiedział mi wyraźnie, że nie będzie moratorium, ale wszystkie zezwolenia są obecnie zamrożone i że przedłużymy tę sytuację do czasu uchwalenia ustawy.


Nathalie Kościusko-Morizet, Sekretarz Stanu ds. Ekologii, wyjaśnia „Le Monde”: „Kwestia moratorium jest aktywnie dyskutowana i rozważana, ale słowo to obejmuje różne realia prawne: dotyczące upraw, doświadczeń polowych, takiego czy takiego GMO, nieprzedłużenia zezwoleń itp. Nic nie jest jeszcze ostateczne.”


Pytany przez „Le Monde” Michel Barnier, minister rolnictwa, broni badań nad GMO, „gdy prowadzą one w skromny, ograniczony i kontrolowany sposób do upraw przeznaczonych do badań w otwartym terenie”. Ale „istnieje druga kwestia, która nie powinna być tematem tabu, a mianowicie komercyjne uprawy GMO – 22 000 hektarów kukurydzy w 2007 r. we Francji. Jest to kwestia otwarta, która zasługuje na ocenę po dziesięciu latach obowiązywania zezwolenia, poprzez zadanie pytania dotyczącego ogólną korzyść dla naszego społeczeństwa”.

Zamrożenie będzie skutkować odmową wydania nowych zezwoleń do czasu głosowania nad ustawą. Sytuację ułatwia fakt, że jedynym GMO uprawianym we Francji jest kukurydza o nazwie MON 810. Jej zezwolenie wygasa jednak w 2007 roku i musi zostać odnowione na poziomie europejskim.

Pozostałe zakłady są w trakcie procedur autoryzacyjnych. Francja mogłaby odmówić wyrażenia zgody, co uniemożliwiłoby uprawę transgenicznej kukurydzy na dużą skalę w kolejnym sezonie rolniczym.

TWORZENIE WYSOKIEGO AUTORYTETU


Ustawa wzmocni kontrolę nad uprawami GMO. Utworzy wysoką władzę ds. biotechnologii, w skład której wejdą w szczególności naukowcy z różnych środowisk i stowarzyszeń. „Obecnie, mówi pan Le Grand, naukowa ocena GMO jest monochromatyczna i dokonują jej wyłącznie inżynierowie biotechnologowie. Przyjmuje się, że zostanie ona rozszerzona na podejście multidyscyplinarne”.


Wysoka Władza przedstawiałaby rządowi swoje opinie na temat nowych GMO, uwzględniając bardziej zaawansowaną analizę toksykologiczną, ale także badanie społecznego i gospodarczego interesu produktu transgenicznego.


Ustawa przewidywałaby także system odpowiedzialności na wypadek skażenia oraz publiczny rejestr gospodarstw uprawiających GMO. Do współistnienia należy podchodzić w oparciu o zasadę, że „wybór jednych nie powinien kolidować z wyborami innych” – mówi pan Le Grand. Nie powinno dochodzić do zapylania pól upraw ekologicznych przez GMO.

Rząd wysłał kolejny korzystny sygnał do przeciwników GMO. José Bové i czterech innych oskarżonych zostali wezwani do Carcassonne w dniu 19 września w związku z prowadzeniem działań w Monsanto w Aude w 2006 r. Prokurator Jean-Paul Dupont zalecił odroczenie procesu.

Sąd Karny w Carcassonne nie tylko poszedł za nim, gdyż na wniosek obrony zdecydował się on odroczyć „sine die”, co oznacza, że ​​zrezygnował ze sprawy.

W przypadku innych procesów zaplanowanych w Tuluzie i Chartres prokuratorzy również wnioskowali o odroczenie. Taka postawa pokazuje, że rząd chce uspokoić debatę na temat GMO.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/09/07, 16:41

Mam wrażenie, że GMO zajmują największą część Grenelle… OK, to ważne, ale czy nie ma innych problemów środowiskowych… Powiedziałbym, że bardziej „pilne”?

Tak czy inaczej w przypadku GMO (ale podobnie jak w przypadku innych problemów, ale powiedziałbym jeszcze „gorszy”), na pierwszym miejscu stoją interesy gospodarcze (różne raporty na temat GMO dobrze to pokazują… szczególnie ten, który przywołuje prawo przyjęte przez Europę w katimini ) ...kiedy jeśli pewnego dnia będzie jakiś duży problem zawsze będą mogli powiedzieć: "nie wiedzieliśmy"...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/09/07, 15:48

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143