Grenelle ze środowiska: potworne oszustwo

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/11/07, 17:37

Oulalala, widzę, że się gubimy… Nie sądziłem, że ten tekst i moja reakcja wywołają tyle „fal”… więc dlaczego skopiowałem/wkleiłem ten tekst tutaj?

a) mieć „zimną” opinię jakiś czas po zakończeniu Grenelle a profesor ekonomii (oczywiście po lewej stronie, ale mimo wszystko profesor ekonomii)... i myślałem, że jego analiza będzie bardziej szczegółowa...(Czytałem szczegółowo w tym samym czasie co Ty po wysłaniu postu... )

b) pokazanie, że wiele osób (nawet nauczycieli ekonomii) nie zrozumiało, że ochrona środowiska i kapitalizm mogą być kompatybilne, pod warunkiem oczywiście, że ten drugi będzie umiarkowany.

c) że przez takie teksty wszyscy „zieleni” ludzie wyglądają jak lewicowcy, związkowcy, strajkujący przeciwni Sarko… co jest całkiem poważne… (dla nas)…

ps: Naprawdę nie zrozumiałem twojej uwagi, jean63, na temat Christine i mnie... Nie jestem autorem tego tekstu...
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 13/11/07, 17:47

Christophe napisał:c) że przez takie teksty wszyscy „zieleni” ludzie wyglądają jak lewicowcy, związkowcy, strajkujący przeciwni Sarko… co jest całkiem poważne… (dla nas)…

No cóż, proszę bardzo, nie tylko ja to zauważyłem :?
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1

Re: Grenelle de l'Environnement: potworne oszustwo!!




przez nofy » 14/11/07, 21:47

kaczka napisała:Witam,

Oczywiście ten tekst jest godny protestującego studenta I roku, a ten profesor z pewnością tęskni za 1-tką, nawet byłą uczestniczką!!
Nie, to nie Areva, ani Véolia, ani CAC 40, ani oczywiście Sarko 1er, którzy są nieuczciwymi szefami i ich zwolennikami, ale oczywiście wszyscy ci staromodni młodzi ludzie, którzy wciąż znajdują sposób, by chcieć się odpieprzyć w tym gównie ładny i melodyjny koncert zaaranżowany przez tych wszystkich pięknych ludzi zebranych, ramię w ramię, wszystkie opinie zdezorientowane podczas tego "Grenelle de l'Environnement".
Oh!!! co jest tak pięknego w tych wszystkich cudownych i idyllicznych obietnicach składanych przez nowicjusza powiększonych przez niego samego o 140% przed jego dworem dworzan spragnionych jego słów i jego hojności złożonej na plecach najuboższych, a więc liczniejszych, aby ze szkodą dla tego, co stara się zniszczyć, tych samych osiągnięć, których Grenelle, ten prawdziwy, a nie ten namiastka, mimo wszystko nas obdarzył.
Ale nie, „przyszła” bańka gospodarcza i ekologiczna nie przyniesie korzyści tym samym ludziom, którzy zawsze kierowali tą polityką środowiskową, która doprowadziła nas do miejsca, w którym się znajdujemy, to znaczy do ściany odpadów radioaktywnych i przestarzałych elektrowni, których EDF nie nie mieliby najmniejszych centów z góry za ich demontaż, ten zostałby zagrany i przegrany na giełdzie!!!
Ale nie, GMO są dobre dla twojego zdrowia, według FNSEA, ale nie dotykaj moich dotacji, które są głodującymi rolnikami w Trzecim Świecie.
Autostrady, co dziwne, ostatnio dochodowe, zostały sprywatyzowane czarodziejską różdżką, a to, co miało być przeznaczone na ich utrzymanie, dopilnowanie innych sektorów, znalazło się między ostrymi i chciwymi łapami tych samych spekulantów i spekulantów z publicznych pieniędzy, co wszyscy przyjaciele Nain Elyséen.
Rozumiem niektórych, którzy uważają tekst za obraźliwy dla człowieka, który bezwstydnie wprowadził do swojego rządu „facetów” takich jak Hortefeux, ze zwolennikami takimi jak Devedjian, złowrogich ludzi ze skrajnej prawicy z przeszłości, co więcej, jak ich obrońca, ale którzy ośmielają się dawać lekcje każdemu, kto zdenerwuje tego, który domaga się 25000 XNUMX wypędzeń w tym roku, i to bez względu na środki, pod warunkiem, że te kwoty zostaną spełnione. Więc jeśli chcesz, abym uwierzył, że ten sam fanatyk martwi się o przyszłość naszej planety, może najpierw powinieneś przestać uważać wszystkich Francuzów za idiotów.
Dlatego nalegam, a nawet chcę podpisać, że ten Grenelle to tylko jeszcze jedna pułapka zastawiona przez tego, który jest prawdziwym zagrożeniem dla naszej Demokracji.
G. Lecoq. : Chichot:


Wkurzacie nas swoimi trockistowskimi przemówieniami i towarzyszącymi im obelgami!! Zamiast tego podaj realistyczne rozwiązania, jeśli takie masz, i przestań krytykować wszystko i zawsze wszystko, byle pochodziło od Sarko... Kiedy jest za dużo, przestaje być wiarygodne, to właśnie powoduje, że lewica przegrywa...
Zadaję sobie pytanie na przykład o Twoje wystąpienie na temat nielegalnych imigrantów i nie wiem, co mam zrobić... a Ty,osobiście, masz realne rozwiązanie, bez wchodzenia w gotowe przemówienia! Czy chociaż raz pomyślałeś o tym problemie w swoim kącie, sam?

Nofy (sen)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153