Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: temperatura zadana, min i wyłączenie kotła

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Marcin ks
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 18/10/21, 19:24
x 1

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez Marcin ks » 24/01/22, 09:45

Nie ma obaw.
Pomoc była już nieoceniona. Mam w przyszłości czas na nieco inne ustawienia i znalezienie idealnego kompromisu.
0 x
Ben36
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/11/22, 22:37

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez Ben36 » 27/11/22, 22:58

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem easypell 20kWh z prostą regulacją, tj. włącz/wyłącz z termostatem pokojowym w salonie, który uruchamia kocioł i cyrkulację.
Teraz jest 12:2 na dworze i zjadamy 3-60780 torebki dziennie... Wydaje mi się, że to przesada, gdy pogoda jest raczej łagodna, prawda? Myślę, że cykle są zbyt krótkie w menu, które mogę znaleźć 3930m i x15.46, co dałoby cykle XNUMX mln... bardzo krótkie, chyba nie?
Minimalna nastawa fabryczna temperatury: 70
Maksymalna temperatura: 76
Wariant B z podgrzewaczem wody 220 l
Histereza 15 tys.

Proszę o 20 stopni w dzień i 18.5 w nocy.
7:23-20:XNUMX --> komfort XNUMX
23:7-18.5:XNUMX --> ekonomiczna XNUMX

Przykład termostat uruchamia kocioł, temperatura kotła 66... ​​​​Czy termostat nie powinien po prostu uruchamiać cyrkulatora???
Trochę się pogubiłem... I nie czuję się zbytnio wspierany przez instalatorów...
Zawór 3V jest ręczny. Dostosuj nieco bardziej niż w połowie.
16695866403127582857991044655874.jpg

Dom rok 20 120m2 z podwójnymi szybami mało ocieplony. 1 piętro.
12 grzejników żeliwnych.

Czy ktoś może mnie oświecić??
16695865874882969404713460501153.jpg


Dziękuję.
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez Pilpoill » 27/11/22, 23:10

Ben36 napisał:Witam,
Jestem nowym użytkownikiem easypell 20kWh z prostą regulacją, tj. włącz/wyłącz z termostatem pokojowym w salonie, który uruchamia kocioł i cyrkulację.
Teraz jest 12:2 na dworze i zjadamy 3-60780 torebki dziennie... Wydaje mi się, że to przesada, gdy pogoda jest raczej łagodna, prawda? Myślę, że cykle są zbyt krótkie w menu, które mogę znaleźć 3930m i x15.46, co dałoby cykle XNUMX mln... bardzo krótkie, chyba nie?
Minimalna nastawa fabryczna temperatury: 70
Maksymalna temperatura: 76
Wariant B z podgrzewaczem wody 220 l
Histereza 15 tys.

Proszę o 20 stopni w dzień i 18.5 w nocy.
7:23-20:XNUMX --> komfort XNUMX
23:7-18.5:XNUMX --> ekonomiczna XNUMX

Przykład termostat uruchamia kocioł, temperatura kotła 66... ​​​​Czy termostat nie powinien po prostu uruchamiać cyrkulatora???
Trochę się pogubiłem... I nie czuję się zbytnio wspierany przez instalatorów...
Zawór 3V jest ręczny. Dostosuj nieco więcej niż w połowie.16695866403127582857991044655874.jpg
Dom rok 20 120m2 z podwójnymi szybami mało ocieplony. 1 piętro.
12 grzejników żeliwnych.

Czy ktoś może mnie oświecić??
16695865874882969404713460501153.jpg

Dziękuję.


Dobry wieczór, dla mnie jest to sterowana v3v a nie ręczna, zwłaszcza biorąc pod uwagę niedawną cyrkulację, która jest tuż obok.

Jeśli kocioł jest podłączony, chciałbym go obejrzeć, inaczej nie mam czasu na wymianę ton informacji przez wtrącane komunikaty.
Okres grzewczy, każdy potrzebuje pomocy, a moje dni są w tej chwili bardzo krótkie : Oops:
0 x
Ben36
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/11/22, 22:37

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez Ben36 » 27/11/22, 23:22

Dziękuję za szybką reakcję, na pewno nie jest kontrolowany, ponieważ nie ma regulacji easytouch, nie ma czujnika zewnętrznego, tylko termostat pokojowy. . .
I żaden easypell nie jest podłączony... Po prostu mam kilka ustawień dostępnych bezpośrednio na maszynie. W PJ termostat pokojowy podłączony do easypell.
16695876686843725461644910536379.jpg


Dzięki w każdym razie :-)
0 x
Ben36
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/11/22, 22:37

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez Ben36 » 28/11/22, 23:12

Zastanawiam się nad działaniem mojego zaworu 3-drogowego, który wydaje się być zmotoryzowany, ale jest używany w trybie ręcznym. Brak regulacji easytouch. Czy to nie może być problem? Czy ciągłe włączanie/wyłączanie nie prowadzi do nadmiernego zużycia pelletu? Czy zawór 3-drogowy sterowany przez regulację nie byłby wydajniejszy? Przepraszam, jeśli wydaje mi się, że pukam do drzwi dla Ciebie :-)
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez Pilpoill » 29/11/22, 14:50

Ben36 napisał:Zastanawiam się nad działaniem mojego zaworu 3-drogowego, który wydaje się być zmotoryzowany, ale jest używany w trybie ręcznym. Brak regulacji easytouch. Czy to nie może być problem? Czy ciągłe włączanie/wyłączanie nie prowadzi do nadmiernego zużycia pelletu? Czy zawór 3-drogowy sterowany przez regulację nie byłby wydajniejszy? Przepraszam, jeśli wydaje mi się, że pukam do drzwi dla Ciebie :-)


na obrazie,

Czy wartość 18,5 odpowiada żądanej wartości zadanej w trybie zredukowanym?
Czy wartość 19,5 odpowiada wartości zadanej, którą chcesz ustawić w trybie komfortowym?

Jeśli na te dwa pytania twierdząco, zakładam, że wartość 18,8 to wartość odczytana przez termostat pokojowy w Twoim domu.
Jak dotąd, czy jesteśmy w porządku?
1 x
ŁatwyGui
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 16/02/23, 00:50
x 2

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez ŁatwyGui » 16/02/23, 01:26

Dobry wieczór wszystkim a szczególnie właścicielom easypell.

Posiadam easypell "v2" od końca grudnia 2022 i tak jak Ty walczę o to, żeby odpowiednio regulował spalanie.
Jest stale włączony/wyłączony (średnio cykl grzania 15min / następnie wyłączenie 45min), niezależnie od temperatur zewnętrznych.

Z moich ustaleń wynika, że ​​pracuje (10 kW mocy) do momentu osiągnięcia maksymalnej ustawionej temperatury. Próbuje zwolnić na samym końcu cyklu, ale przy wszystkich wtryskiwanych śrutach i bezwładności jest już za późno!
Uruchamia wentylację gaszącą paleniska i wdmuchuje dużą część kalorii do przewodu... Prawdziwy bałagan peletów!

Oto moja konfiguracja bardziej szczegółowo:
- Kocioł ustawiony na 12kw przez instalatora. Najpierw obniżyłem moc do 10 elektronicznie, a potem dodałem wtyczkę. (nieznaczny wpływ na czas cyklu, ale jego obsługa pozostaje zbyt uciążliwa)
- pelletronic touch, który zarządza v3v z czujnikiem wewnętrznym + zewnętrznym
- Zasobnik CWU z wymiennikiem kotłowym + wspomaganie elektryczne

Spędziłem kilka tygodni zwielokrotniając testy konfiguracyjne w systemie dotykowym bez większych sukcesów.
Próbowałem również wyregulować ustawienia temperatury na panelu sterowania kotła.
Nic nie robić, to nie reguluje!

przejrzałam forum, dokumentacja itp. A dziś rano! Eureko! Wracając po raz kolejny do dokumentu instalatora easypell, widzę, że istnieje menu, które nie jest dla mnie dostępne.

Strona 44 dokumentacji (konfiguracja kotła w wersji A)
Omawiane menu to:

 ! Wiadomość od: EasyGui
Ustawianie kontroli temperatury zewnętrznej.
Tutaj możesz ustawić wartości temperatury dla
maksymalna i minimalna moc kotła.
Zakres regulacji maks. moc znamionowa -10°C do +6°C
Zakres regulacji min. temperatura od +7°C do +25°C


Możliwe jest ustawienie wartości zadanej regulacji za pomocą czujnika zewnętrznego na kotle. Rzut oka na stronę 31, dowiadujemy się, że sonda jest podłączona do Z21 sterownika kotła.
 ! Wiadomość od: EasyGui
Z21 (AF) 41 42 24 V Czujnik zewnętrzny


Dlatego spieszę się, aby najpierw przetestować ten utwór za pomocą prostego regulowanego potencjometru.
Menu wyświetla się dobrze i mam dostęp do menu „modulacja temperatury zewnętrznej”.
Reguluję rezystancję tak, aby uzyskać 10°C temperatury zewnętrznej podniesionej przez kocioł i wraca do nastawy maksymalnej -5, min 5°C

I NA KOŃCU MODUŁ KOTŁA!!!

„Małe słońce” pojawia się na górze ekranu, gdy temperatura zewnętrzna jest wyższa niż nastawa modulacji.

Zaznaczam, że zaczyna modulować przy temperaturze zadanej od 70°C (minimum konfigurowalne) i zauważyłem czas zejścia do wartości, których nigdy wcześniej nie widziałem tak niskich w temperaturze kotła. Wartość EP przy 7/84z s.

W mojej konfiguracji udaje mu się ustabilizować temperaturę w okolicach 75°C przez kilkadziesiąt minut.
Widziałem cykl 1h15 tego popołudnia, z temperaturą na zewnątrz 12°C i temperaturą zadaną w pomieszczeniu 19°C.
Szczerze mówiąc, to całkiem nieźle, biorąc pod uwagę jego dotychczasowe zachowanie.
Ona pije pellet zamiast go połykać!

Krótko mówiąc, czujnik zewnętrzny, który ma być podłączony do easypell, nie jest opcjonalny, zwłaszcza w połączeniu z dotykiem peletonicznym, ponieważ nie ma komunikacji między kotłem a tym urządzeniem.

Jeśli nie ma zbiornika buforowego, podłączenie tej sondy jest oczywiście konieczne w celu jej regulacji.

Mam nadzieję, że pomoże to w rozwiązaniu problemów z regulacjami. ja od 2 miesięcy doprowadza mnie to do szału, gdy widzę kocioł na pelety pracujący jak mój stary kocioł olejowy :D

FYI, nic nie jest określone w dokumentacji, ale sonda do podłączenia powinna być kty 2k (jak na peletronic touch). Zamówiłem parę sond, zwrócę po otrzymaniu i podłączeniu.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez izentrop » 16/02/23, 01:41

EasyGui pisze:Krótko mówiąc, czujnik zewnętrzny, który ma być podłączony do easypell, nie jest opcjonalny, zwłaszcza w połączeniu z dotykiem peletonicznym, ponieważ nie ma komunikacji między kotłem a tym urządzeniem.
Witam,
Cieszę się i dziwię się, że instalatorzy pomijają tę sondę, która jest niezbędna. :? :zaszokować:
Jeśli nie ma zbiornika buforowego, podłączenie tej sondy jest oczywiście konieczne w celu jej regulacji.
Instalator mojej pompy ciepła powiedział mi, że nie jest to konieczne, w moim przypadku, gdzie mam dość duży obieg wody na 2 piętrach i elektroniczne cyrkulacje też pomagają sobie radzić w każdej sytuacji, myślę :?
0 x
ŁatwyGui
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 16/02/23, 00:50
x 2

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez ŁatwyGui » 16/02/23, 01:48

problem, moim zdaniem, nie leży po stronie instalatora, ale po stronie „ekoinżynierii”… w dokumencie jest wyraźnie napisane, że czujnik zewnętrzny jest opcjonalny! Kocioł pracuje bez... ale jego osiągi muszą być bardzo dalekie od podanych!
System dotykowy w połączeniu z esypell jest moim zdaniem naprawdę źle wykonany, mamy zewnętrzny czujnik do v3v i zarządzania prawem wodnym. Ale kocioł pracuje całkowicie na ślepo tylko z zadaną temperaturą paleniska i temperaturą wewnętrzną.
W tej konfiguracji wymagane są 2 sondy zewnętrzne!
Zgłosiłbym się z powrotem do instalatora, a dlaczego nie do producenta, z grafiką pomocniczą, aby uzyskać ich opinię.
1 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez Pilpoill » 16/02/23, 08:02

Witam,

Dziwna ta historia drugiej sondy zewnętrzny.
Jedyna sonda, bez której według niektórych moglibyśmy się obejść na granicy plusy (Celowo przekreśliłem jako ironię) to czujnik wewnętrzny, a absolutnie nie zewnętrzny.

Reg według temperatury zewnętrznej wskazuje tylko na pracę z minimalną lub maksymalną mocą w wybranych temperaturach.
Ale jeśli jest skonfigurowany na minimum swojej mocy, jak w twoim przypadku, regulacja jest bezużyteczna, ponieważ już na minimum.

Jeśli masz link do dokumentacji, porównam połączenia, jeśli są takie same.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 228