Pomóż w oszczędzaniu ciepła w domu

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
wervaecke
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/10/14, 10:29

Pomóż w oszczędzaniu ciepła w domu




przez wervaecke » 03/10/14, 10:37

Witam wszystkich

Więc ujawniam swój problem, kupiłem dom, w którym wykonałem różne prace, w tym dobrą izolację.

Ściana => podszewka 8cm
Izolacja między dnem a podłogą => wełna szklana w 100
Izolacja poddasza => wełna szklana 260
Dach => Taca stalowa z poliuretanem 4CM

Mam duży salon o powierzchni mniej więcej 40 m2 z otwartą kuchnią.

Powierzchnia domu "86M2"

Ogrzewanie elektryczne + Elektryczny zbiornik ciepłej wody => EDF szacuje 140 euro miesięcznie.

Chciałbym więc zaoszczędzić pieniądze, ale co wybrać:

Myślałem o:
Pompa ciepła AIR AIR
Ou
Piec na pellet

System zostałby zainstalowany w dużym pomieszczeniu, które jest otwarte.


Oto czy ktoś może mi doradzić. We wtorek przyjedzie ktoś, aby zacytować piec.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 04/10/14, 09:36

dla danej izolacji masz 2 sposoby na zaoszczędzenie (finansowe):
- mniej ciepła (straty cieplne są funkcją różnicy temperatur między wnętrzem a zewnętrzem)
- wybierz tańszą energię na kWh

po drugie rozwiązanie odsyłam do postu na temat cen energii:
https://www.econologie.com/chauffage-com ... -3582.html
https://www.econologie.com/forums/difference ... 13066.html
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/10/14, 10:59

Pozwólcie mi nieprzyjemna uwaga: wasza izolacja nie jest wystarczająca, aby pozwolić na rozważenie ogrzewania elektrycznego !!!

Ściany wyłożone 8 cm, to niewiele! Dziś norma wynosi 25 cm lub więcej!

Na poddaszu standard wynosi około 40 cm!

Nic nie mówisz o ramach okiennych ...

To tutaj jest prawdziwa ekonomia trwały zacząłbym !!!

Zrobione. To oczywiście wyraźnie lepsze niż nic.

Ale aby obniżyć rachunek, masz kule!

Dirk podał ci oferty cenowe ....

Kwestia pomp ciepła powietrze-powietrze była przedmiotem wielu dyskusji. Nie muszę powtarzać. Dzięki dobrej wyszukiwarce znajdziesz wszystko. I jest odwrotnie.

Mając kocioł na pellety, „naturalnie” polecę piec na pellety… Upewnij się, że jeśli dom jest pusty w ciągu dnia, mieć model „programowalny”. Na pilocie programujesz opuszczanie podczas nieobecności i wynurzanie trochę przed powrotem. Jeśli dom jest zajęty 24 godziny na dobę, nie jest to przydatne. Możesz to łatwo zrobić ręcznie.

Następnie możesz zagrać w Mme Soleil, aby odgadnąć długoterminowe zmiany cen. Rozmawiamy około 15 lub 20 lat temu ... Nie przewidziałem stałego spadku paliwa przez 2 lata !!! Więc się zamknąłem.
0 x
wervaecke
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/10/14, 10:29




przez wervaecke » 04/10/14, 18:03

Wcześniej na jakiejś ścianie była izolacja 4 cm, więc tutaj ... Po tym poznaj fakt. Czyli klimatyzacja nie doradza mi obecna izolacja?
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5




przez LOGIC12 » 24/10/14, 01:06

cześć, Jeśli odwracalna klimatyzacja z inwerterem jest interesująca, ponadto działa do -15 ° i poczyniliśmy postępy w ostatnich latach.

jest to bardzo reaktywne ogrzewanie: bardzo szybko ogrzewa przestrzeń, co czyni ją jeszcze bardziej ekonomiczną. Możemy zatrzymać się, gdy jesteśmy w pracy, ponieważ nagrzewa się bardzo szybko, lub możemy zaprogramować, aby uruchamiał się ponownie na pół godziny przed przybyciem wieczorem.

Może to być uzupełnienie do pieca opalanego drewnem, w rzeczywistości, gdy tylko temperatura spadnie, klimatyzator inwerterowy (pompa ciepła powietrze / powietrze jest uruchamiana.

Cena tych zainstalowanych urządzeń nie jest zbyt wysoka.
Jeśli masz grzejniki elektryczne, przechowuj je na wypadek awarii lub bardzo zimnej pogody.

A jeśli jesteśmy w łagodnym klimacie, jest jeszcze lepiej. Zauważ, że wydaje mi się, że istnieje funkcja osuszania.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 324