Pomoc aerolic podwójny strumień projektowania sieci

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
xxx74
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 23/10/15, 10:12
x 1

Pomoc aerolic podwójny strumień projektowania sieci




przez xxx74 » 02/11/16, 23:16

Witam,


Będąc w remoncie, chcę zaplanować przyszłą instalację mojej vmc double flow aldes dee fly cube 300 mikrowatów fr, w tym celu potrzebuję od was wielu porad.


Obecnie w trakcie wykonywania modelu 3d mojego domu w celu dokładnego przestudiowania wymiarów, długości i innych, chciałbym zgłosić swój pomysł na lokalizację otworów wdechowych i wywiewnych.

Rozważam sieć liniową, ponieważ jest zbyt skomplikowana dla sieci ośmiornicy, której tutaj jest pierwszy szkic:

plan_napowietrzanie.png


01- Co o tym myślisz? Na parter, nie jestem pewien, czy się nadaje, czy jest sens umieszczać dwa otwory wentylacyjne w salonie?

02- Pokój 1 będzie zawsze w depresji i ogólnie nie będzie wystarczającej insuflacji na parterze?

03- W przypadku pierwszego piętra jest odwrotnie, za mało wyciągu, współczynnik wyciągu w łazience będzie musiał być bardzo wysoki, aby to zrekompensować, co oznacza, że ​​nigdy nie będę w stanie odpowiednio go ogrzać?

04- Ten vmc df jest już samoregulujący lub higro-regulowany, który tryb wybrać? Zalety lub wady jednego lub drugiego?

05- W takim razie ma wejścia/wyjścia o średnicy 160, czy są odpowiedniki w podłużnym lub innym tego samego rodzaju dobrej jakości?

06- Jakie będą średnice odgałęzień podłączonych do 160 kanałów i tak dalej?

07- Pułapki dźwiękowe, obowiązkowe? Jeśli tak, to gdzie należy je umieścić?

08- Jak zaplanować przyszłą konserwację (czyszczenie) kanałów, aby było to łatwe do wykonania?

09- Jaki typ kanału polecacie, wiedząc, że wszystkie kanały na parterze będą ogrzewane, a kanały na podłodze będą przechodzić przez poddasze, które jest ocieplone, ale nieogrzewane, myślałem o zastosowaniu kanałów polietylenowych na poddasze tego typu:

http://www.econology.fr/reseau-aeraulique/atlantic/conduit-polyethylene/conduit-rigide-polyethylene-125-mm-atlantic.html

10- Czy będąc na wysokości (74 m n.p.m.) muszę używać akumulatora do podgrzewania?

11- Czy masz jakieś specjalne oprogramowanie, które pomogłoby mi w badaniu mojej sieci liniowej?


Wiem, to dużo pytań i myślę, że inni pójdą za nimi.

Z góry dziękuję każdemu, kto znajdzie czas, aby mi pomóc.

Z poważaniem.
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 471