Jaka pompa ciepła, regulacja?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28751
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5550

Re: Yack pompa ciepła, ustawienia?




przez Obamot » 07/10/20, 19:26

Ahaha, jestem taki sam w IT, pracuję nad problemami, poprawiam, hackuję, schrzanię, restartuję i wszystko działa!
Ale potem nie powinieneś zadawać sobie pytania, jak to zrobiłem : Chichot:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Yack pompa ciepła, ustawienia?




przez phil59 » 07/10/20, 19:49

No cóż, żeby spojrzeć na to z perspektywy, mam około 600 gniazd rj45, światłowód itp. I okablowaliśmy wszystko z moim młodym kolegą (młodym bo około 20 lat młodszym ode mnie) nigdy nie byliśmy w stanie narysować diagramu lub bardzo dobrze widać go z daleka, samolotem i przy mglistej pogodzie, ale kiedy mamy wszystko połączone, wszystko działa, z 4 zdalnymi zatokami i kilkoma sieciami ...
Ale byłem jeszcze młody, 11 lat temu!

Pamiętam też, że na pierwszym lub w terminalu miałem nowego nauczyciela matematyki i jako jedyny nie miał egzo w DS, 1 z 0.5, na czymś, co umieścił tak, że przynajmniej wszystko świat ma 2/2 ...

Miałem tylko 18.5 / 20, gdy odrabiałem pracę domową po 45 minutach, w ciągu 2 godzin .... muszę powiedzieć, że temat mnie zafascynował !!!! i mieć 5/20 w kolejnym zadaniu, bo temat absolutnie mnie nie interesował!

To wszystko jest czyste HS, ale zawsze byłem pod prądem ...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9894
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2702

Re: Yack pompa ciepła, ustawienia?




przez sicetaitsimple » 07/10/20, 20:10

phil59 napisał:To proste, prawda? : Chichot:


Dla Ciebie na pewno, bo masz wszystko na myśli, o kolejny mniej!

Więc jeśli masz dość, nie ma problemu. Ale czy mogę coś zasugerować?
Zrób nie jeden, ale trzy wykresy w porządku „historycznym”:
- schemat początkowy, wykonany jeśli dobrze zrozumiałem kotła i trzech obiegów grzewczych. Na pewno nie było wtedy 500-litrowego zbiornika?
-schemat z dodatkiem piecyka kotłowego (a wyobrażam sobie zbiornik 500l?)
-schemat z dodatkiem pompy ciepła

Cóż, powiedzmy sobie jasno, na koniec nie powiem wam „trzeba podłączać to czy tamto do takiego a takiego terminala na waszej płycie głównej PAC”, nie o to chodzi. Raczej zobaczyć, jak (jeśli to możliwe, ale już jest bardzo zarozumiałe!) Zoptymalizować całość.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Yack pompa ciepła, ustawienia?




przez phil59 » 07/10/20, 21:11

Ok, od góry do dołu ....
No nie, krok po kroku?
Cóż, zobaczę to jutro.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9894
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2702

Re: Yack pompa ciepła, ustawienia?




przez sicetaitsimple » 07/10/20, 21:20

phil59 napisał:Ok, od góry do dołu ....
No nie, krok po kroku?
Cóż, zobaczę to jutro.


To jeśli chcesz i kiedy możesz, a ja absolutnie nie udaję, że zapewniam ci szybką naprawę. Ale może inni będą mogli mieć pomysły, jeśli twoja instalacja jest dobrze opisana.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28751
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5550

Re: Pompa ciepła, regulacja




przez Obamot » 07/10/20, 22:31

phil59 napisał:A priori nikogo to nie inspiruje ...

Powiedzmy, że nie jestem zbyt „PAC”, pieniądze lepiej zainwestować w izolację termiczną (jeśli ktoś jest małym majsterkowiczem i jest dobrze poinformowany ...), ale rzeczywiście, PAC okazja pozwala na zaliczenie kursu bez zbytniego rozbijania banku.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13748
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1530
Kontakt :

Re: Pompa ciepła, regulacja




przez izentrop » 08/10/20, 02:50

phil59 napisał:Czasami rury są podwojone, ponieważ 2 razy PER w 20 ....
Jaki typ PER? Chyba z BAO?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Pompa ciepła, regulacja




przez phil59 » 08/10/20, 13:08

izentrop napisał:
phil59 napisał:Czasami rury są podwojone, ponieważ 2 razy PER w 20 ....
Jaki typ PER? Chyba z BAO?


Jesteś niedyskretny !!!! : Lol:

Nie wiem ... 17-18 lat temu, kiedy instalowaliśmy kocioł gazowy, postawiliśmy już PER ....

Tylko miedź do kotła, cyrkulatorów, przylotów i odlotów… Cała reszta jest w PER.

W przypadku pieca zmieniliśmy miedź dla wejść i wyjść, ale do zbiornika PER i od zbiornika do kotła PER.

28 w miedzi, po 20 dla PER, a gdy potrzeba „przepływu” ciepła, 2 razy 20 w PER, jest tańsze niż 25 ....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13748
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1530
Kontakt :

Re: Yack pompa ciepła, regulacja?




przez izentrop » 08/10/20, 19:44

phil59 napisał:izentrop napisał:
phil59 napisał:
Czasami rury są podwojone, ponieważ 2 razy PER w 20 ....
Jaki typ PER? Chyba z BAO?

Jesteś niedyskretny !!!!
Nie, po prostu PER nie jest zalecana do ogrzewania, „ponieważ” powoduje powstawanie szlamu w rurach.
Niektóre rury ogrzewania podłogowego są zatkane. Jeśli jest tylko częściowy, nie ma problemu, po prostu od czasu do czasu odcedzaj i płucz. https://communaute.leroymerlin.fr/t5/Fo ... d-p/465504 https://chaudiere.ooreka.fr/qr/voir/553 ... une-maison

BAO (Anti Oxygen Barrier) nadają się do ogrzewania, ale zostały niedawno wprowadzone na rynek. Dlatego wybrałem wielowarstwowe, aby przerobić całą moją instalację grzewczą i wodno-kanalizacyjną, ale martwię się, że złączki zaciskane o-ring nie wytrzymają tak długo, jak złączki ślizgowe PER.

W tym roku przebudowano kuchnię i wejście. W części kuchennej usunięto grzejnik. Znalazł nowe miejsce, a następnie przykryty modrzewiową okładziną ... niewidziany ani nieznany ... z wyjątkiem czerwonej strzałki wskazującej termostat.
załączniki
przed.jpg
avant.jpg (228.96 KiB) Oglądane 2738 razy
after.jpg
après.jpg (139.25 KiB) Oglądane 2738 razy
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9894
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2702

Re: Yack pompa ciepła, regulacja?




przez sicetaitsimple » 08/10/20, 21:04

izentrop napisał:W części kuchennej usunięto grzejnik. Znalazł nowe miejsce, a następnie przykryty modrzewiową okładziną ... niewidziany ani nieznany ... z wyjątkiem czerwonej strzałki wskazującej termostat.


Zaskakujący! Czy okładzina jest „zamknięta”, czy też nadal występuje konwekcja przez otwory na dole i na górze?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 237