Niespalone granulki na Okofen

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
stephlu
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/04/12, 12:42

Niespalone granulki na Okofen




przez stephlu » 18/01/20, 09:57

Witam i życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 2020

Mam kocioł Okofen od 2008 roku i od tej zimy mam znaczne ilości niespalonego paliwa.
Aby skrócić wszelkie pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej :D :Kocioł jest regularnie konserwowany. Poza tym nie wiem co oni robią w ramach tej usługi.

Pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem zacząłem czyścić płytę, dwie rurki doprowadzające powietrze oraz usuwać nagar węglowy, który utrudniał dopływ nowego pelletu. To właśnie warstwa tego ostatniego skłoniła mnie do zakwestionowania jakości przeprowadzonego tuż przed wywiadem.
Ponowne uruchomienie wszystkiego jest/było idealne.

A dzisiaj, 18 stycznia, obiekt pojawia się ponownie pełen pelletu w koszu na popiół.

W tym roku sonda zostałaby wymieniona przez firmę przeprowadzającą konserwację.

W tym modelu są 2 regulatory (chyba) jeden do regulacji temperatury paleniska i pelletu, a drugi do regulacji ogrzewania.
Na tym poziomie mogę się mylić, ale taka jest moja wizja.

Te dwa oddzielne ekrany wskazują temperaturę elementu grzejnego, ale prawdopodobnie za pomocą 2 różnych sond.
i o to właśnie mi chodzi. Mam przesunięcie odczytów/wyświetleń o 2°

automat do ogrzewania ciała reguluje pelety > automat do ogrzewania ciała reguluje ogrzewanie.

Mam świadomość, że temat może dotyczyć także problemu z dopływem powietrza.
Zatem inny możliwy temat: wentylator nawiewny, który utraciłby przepływ i który miałby trudności z walką z popiołem, który w tym przypadku wypełnia 2 dysze nawiewne.

Dla informacji oryginalna płyta spalająca została wymieniona na nową, większą płytę 3 lub 4 lata temu.

Z góry dziękujemy za opinię na temat tego typu zdarzenia.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Niespalony pellet na Okofen




przez Christophe » 18/01/20, 13:03

Witam i witam tutaj!

Nie mam kotła na Okofen (sporo użytkowników ma i na pewno będzie miało inne zdanie), ale widzę 2 możliwości:

a) Czy tej zimy zmieniłeś dostawcę pelletu?

Jakość pelletu (i ich przechowywanie w przypadku kotła) jest ważne, a certyfikacja DIN lub DIN PLUS niekoniecznie jest gwarancją jakości.

Przepraszam, ale oto co zauważyłem w moim piecu termorossi: Ogrzewanie izolacja /-the-poprawy wydajności w swoim piecem-A-peletek hydraulicznego ECOTHERM-Thermorossi-h2o-t15659.html et ogrzewanie izolacja / Thermorossi-h20-34-error-no-temp-Resis-poprawa-the-spalanie-at-home-t15658.html

Zawsze używałem tylko pelletu DIN i niektóre paliły się lepiej niż inne...

b) Również ta zima jest raczej łagodna: czy nie jest to spowodowane zbyt krótkimi cyklami grzewczymi?
0 x
stephlu
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/04/12, 12:42

Re: Niespalony pellet na Okofen




przez stephlu » 19/01/20, 12:20

Bonjour Christophe
dziękuję za odpowiedź


a) Czy tej zimy zmieniłeś dostawcę pelletu?


Nie, od początku trzymałem się tego samego certyfikowanego typu, gdzie po kilku niepowodzeniach akceptowalny był rodzaj pelletu
Jest to również jedna ze słabości supermechaniki Okofenu: potrzebuje superpaliwa.


b) Również ta zima jest raczej łagodna: czy nie jest to spowodowane zbyt krótkimi cyklami grzewczymi?


Zwykle do tego służy część regulująca pellet, prawda?

Rozumiem coś przeciwnego, ale znowu bardzo często muszę podawać pellet, który dociera zbyt szybko...
ale tu znowu powinienem raczej wrócić do problemu spalania.

Czekam, aż inni ekonolodzy wyrażą swoją opinię.

W każdym razie dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79370
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Niespalony pellet na Okofen




przez Christophe » 29/01/20, 18:40

Tak, ale regulacja spalania drewna w dalszym ciągu pozostaje znacznie mniej efektywna niż w przypadku innych paliw (ciekłych, gazowych itp.)

Innymi słowy, należy zawsze dobrać mniejszy kocioł na pellet w porównaniu z jego olejowym odpowiednikiem...

Lepiej mieć kocioł na drewno, który pracuje tak długo, jak to możliwe (nawet 24 godziny na dobę, 24 dni w tygodniu), niż kocioł, którego cykliczne włączanie i wyłączanie odbywa się zgodnie z regulacją!

To znaczy przy możliwie najmniejszej liczbie cykli zapłonu, ponieważ są one najbardziej zanieczyszczające i trudne w zarządzaniu...

Mój kocioł pali dużo, gdy zaczyna działać...

Kilka lat temu poruszyliśmy na ten temat obszerny temat i z tego, co mi powiedziano, zainspirował on nawet ökofen! 8)

Możesz zacząć od przeczytania tych 2 małych tematów: izolacja-grzewcza/kocioł-okofen-pelematic-principes-de-la-regulation-t12093.html et Ogrzewanie izolacja / dostrajania krzywej do podgrzewacza owej Firma ÖkoFEN-t14236.html

Następnie zajmij się niezwykle trudnym tematem (ponad 1600 odpowiedzi...): Ogrzewanie izolacja / monitorowanie czasu rzeczywistego funkcjonowania-on-kotła Firma ÖkoFEN-t6424.html

Nie wahaj się skorzystać z wyszukiwarki... są też inne, na przykład:
izolacja-ogrzewania/regulator-regulacji-okofen-pellematic-cmp1-4-2007-t13776.html
izolacja-grzewcza/pellematic-okofen-regulacja-pracy-blanche-t9459.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 204