Pellematic Okofen: operacja regulacji białej

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
ophrys18
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/03/10, 22:20

Pellematic Okofen: operacja regulacji białej




przez ophrys18 » 16/03/10, 22:39

Witam,

Posiadam Pellematic od grudnia 2009, czytałem sporo postów na ten temat forum i dowiedziałem się wiele o działaniu kotła, jego regulacji, niektórych ustawieniach itp.

Chcąc jednak jeszcze bardziej ulepszyć swoje ustawienia, zdaję sobie sprawę, że niektóre funkcje wymienione w pkt forum, ale także w dokumencie okofen, który posiadam, nie są dostępne.
Mam też sondę wnętrza (białe pudełko z tarczą i 4-pozycyjnym "kursorem") do której, nie mając instrukcji, zajęło mi trochę czasu zrozumienie jej działania. Ale teraz jest tutaj!

Dlatego też zakładam ten temat, aby omówić różne funkcje tych regulatorów/sond.

Przede wszystkim mam kilka pytań: nie mogę uzyskać dostępu do następujących funkcji, które pojawiają się w moim dokumencie:
- zmiana maksymalnej temperatury zasilania (wskazana jako dostępna w „Obieg grzewczy / kontynuacja / regulacja”)
- Priorytet CWU (dostępny poprzez „Ciepła woda / apartament / ustawienie”): pozycja „włącz” niedostępna

Czy te funkcje są dostępne tylko za pomocą kodu dostępu? Jeśli tak, czy znasz ten kod?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 17/03/10, 12:20

Nie znam regulatora „białego” (mam szary).

W niektórych przypadkach pewne „opcje” zależą od ustawień serwera nadrzędnego. Na przykład (jest to przykład teoretyczny – ponieważ nie mam dokumentacji): regulacja maksymalnej temperatury itp.… możliwa, jeśli zainstalowany jest zawór 3-drogowy z siłownikiem (co odpowiada wcześniejszemu ustawieniu).. .

Proszę bardzo, to nie jest dobra odpowiedź, ale przynajmniej kierunek badań!

Ale w 70-stronicowym wątku dotyczącym działania Okofenu znaleźli się właściciele białego regulaminu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 20/03/10, 21:02

Dobry wieczór,

Mam białą regulację.
Tak, potrzebujesz kodu, aby zmodyfikować te 2 parametry.
Zobacz ten dokument.
https://www.econologie.info/share/partag ... cAbgjQ.pdf

jc
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
ophrys18
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/03/10, 22:20




przez ophrys18 » 21/03/10, 22:53

Dziękuję Manet42!

Jutro wypróbuję ten kod dostępu. :P
0 x
ophrys18
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/03/10, 22:20




przez ophrys18 » 28/03/10, 19:52

Witam,

Udało mi się wejść w ustawienia, które początkowo były niedostępne, wpisując kod podany w wiadomości od manet42, czyli:
-pierwsze 2 cyfry oznaczają aktualny czas
- a dwa następne to te dnia

na przykład o 12:42 w dniu 28-03-10
musisz wpisać kod 1228

Dostępne są inne parametry niż te, o których wspomniałem w pierwszej wiadomości.
W szczególności mogłem uzyskać dostęp do funkcji „ochrony przed legionellą” w ECS. Funkcja ta, po włączeniu, umożliwia raz w tygodniu podgrzanie ciepłej wody użytkowej do temperatury 60°C. Dzięki temu po włączeniu można ustawić maksymalną temperaturę CWU na 50°C, co często jest wystarczające i pozwala na oszczędności. :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 29/03/10, 10:44

Dobrze zrobiony..
W razie potrzeby pełna instrukcja:

https://www.econologie.info/share/partag ... VL3lFK.pdf

JC
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 167