Kocioł Ökofen: napełnianie peletu?!?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Quito01
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/05/20, 16:44

Kocioł Ökofen: napełnianie peletu?!?




przez Quito01 » 04/05/20, 17:14

cześć
Posiadam kocioł na pelet drzewny Ökofen od 2007 roku i mam wiele problemów z pyłem z peletu, który blokuje pracę.
Początkowo był to model kondensacyjny PEK 15 z silosem tekstylnym S3,5 o pojemności 220 t i ślimakiem.
Ślimak regularnie zatykał się z powodu pyłu uwalnianego przez pellet. Ponadto duża liczba awarii po komunikatach o błędach „dymnego wiatru”.
Skończyło się na wymianie mojego silosu na nowy 7-tonowy model tekstylny KGT2620 i podciśnieniowy system podawania.
Poprawa była zauważalna, ale niewystarczająca w przypadku zacięć. Ponieważ kocioł kondensacyjny jest zbyt wrażliwy na zmiany pogodowe, w 2016 roku został zmodyfikowany z powrotem do standardowego modelu.

Kilkakrotnie zmieniałem dostawcę pelletu, uzyskując ten sam rezultat. Powiedziano mi, że mój silos (pod szopą osłoniętą przed deszczem) był zbyt wrażliwy na wilgoć, co tłumaczyło kurz. Od tego czasu wykonałem kompletne poszycie silosu.
Jest lepiej, ale nadal mam te problemy z zacinaniem się. Teraz to bardziej jak wiosna na końcu silosu. 3 odcinki w 2020 roku.

Ostatni wczoraj z bardzo gęstą stertą trocin w leju i zatkaniem belimo pod spodem. Śruba pod lejem była pełna kurzu i musiałem ją rozbić wiertłem. Zawór belimo zakleszczył się gumą (roztopiony granulat?).

Ogólnie rzecz biorąc, uważam tę sytuację za bardzo niepokojącą, a lokalny kierownik Ökofen jest zadowolony z obwiniania pelletu.
Jednak już zmieniłem dostawcę, a ciężarówka jest przystosowana do niskiej prędkości napełniania (ale mogę to stwierdzić).

Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobną sytuacją i ma dla mnie rozwiązanie?
Cordialement

Quito01

PS: śrut to Piveteau DIN+

IMG_0098.jpg
IMG_0098.jpg (106.95 KB) udostępniona 31265 razy


IMG_0097.jpg
IMG_0097.jpg (112.37 KB) udostępniona 31265 razy
0 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Kocioł Ökofen: zacięcie pelletu?!?




przez Taam » 07/05/20, 16:35

Witaj Quito,
Nie ma problemu z zacinaniem się, ponieważ mój jest „cienki”. (model bezkondensacyjny - aspi - od 2012 r.)

Dziwi mnie ten opis gumy w belimo.

Osobiście zacząłbym od określenia wilgotności pelletu (do pobrania z silosu dziennego po odkurzeniu - metoda mikrofalowa).
Zwróć uwagę, że na pierwszy rzut oka pellet powinien być twardy i nie kruszyć się podczas ściskania w dłoni.
(Mam wrażenie na zdjęciu ciemnych trocin, jakby były mokre?)
0 x
Quito01
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/05/20, 16:44

Re: Kocioł Ökofen: zacięcie pelletu?!?




przez Quito01 » 07/05/20, 19:42

dobry wieczór
Dziękuję za Twoją odpowiedź. kierownik regionalny obwinia powrót dymu, aby wyjaśnić „gumowy” aspekt peletu.
Do testu wilgotności spróbuję testu mikrofalowego, ale muszę zdobyć precyzyjną wagę.
Pelety są twarde, a trociny nie są wilgotne w dotyku. Silos znajduje się pod szopą i jest zadaszony, więc nie martw się.
Z drugiej strony trociny są obecne ++ C to mój główny problem. Szkoda, że ​​nie znaleźli łapacza trocin z sitkiem wibracyjnym i tacą zbiorczą.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kocioł Ökofen: zacięcie pelletu?!?




przez Did67 » 07/05/20, 21:38

Mam również PESK15, od 2008 roku. Mój silos jest zbudowany samodzielnie z płyty OSB na drewnianej ramie, z dnem w kształcie litery V i śrubą ekstrakcyjną, następnie odbierany przez odsysanie.

Miałem tylko jedną blokadę śruby na dnie silosu. Zrozumiałem później: nie opróżniałem. tankowałem. Z boku, z każdym rokiem gromadziły się granulki, te drobne, które były do ​​niego dodawane. A rok, zimniej, ta część „spadła” jak lawina. Wynik: zablokowana śruba.

Skraplacz jest „nudny”, bo rzeczywiście, gdy się zatka, czujnik ciśnienia ustawia kocioł na domyślny. Co roku czyszczę wszystkie zawirowywacze, które nie są łatwe do wydobycia. Zrobiłem sobie "ekstraktor" = zacisk samozaciskowy do którego mocuję stalową linkę z obciążnikiem. Ściskam turbulizator, potem lekko szarpnę i przychodzi dość łatwo. Wynalazek ten pochodzi z tego roku – do tego czasu był to kambuz.

Ewidentnie masz problem z jakością/trwałością pelletu. Już teraz wydają mi się krótkie (złamanie?)...

Nie pojechałem obejrzeć zaworu sterowanego przez Bélimo... Nie wiem jak to wygląda w domu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kocioł Ökofen: zacięcie pelletu?!?




przez Did67 » 07/05/20, 21:40

Quito01 pisze:Z drugiej strony trociny są obecne ++ C to mój główny problem. Szkoda, że ​​nie znaleźli łapacza trocin z sitkiem wibracyjnym i tacą zbiorczą.


Zacznij od zmierzenia dawki trocin... Za pomocą sita. Musi być mniej niż 1%.
0 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Kocioł Ökofen: zacięcie pelletu?!?




przez Taam » 07/05/20, 22:32

Quito01 pisze:kierownik regionalny obwinia powrót dymu, aby wyjaśnić „gumowy” aspekt peletu.
Do testu wilgotności spróbuję testu mikrofalowego, ale muszę zdobyć precyzyjną wagę.
Tak, obawiam się, że problemem jest Belimo, który nie zamyka się prawidłowo, co powoduje nieprawidłowy powrót dymu przez śrubę palnika podczas zasysania. To może wyjaśniać tę gumę utworzoną przez „wędzone” trociny.
Znowu ZERO blokowania na tym poziomie na moim z czasami ogromną ilością trocin (50%?)

Już teraz należy to zweryfikować
1) sprężyna Bélimo ustawia swój wskaźnik z powrotem na 0 (jak tylko palnik się zatrzyma)
2) zawór jest wtedy dobrze zamknięty, kula nie jest spalona i szczelna.

Bélimo na kopalni: silnik z indeksem (1) zawór (2)
załączniki
widok z tyłu palnika.JPG
widok z tyłu palnika.JPG (55.78 KiB) Wyświetlono 31072 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kocioł Ökofen: zacięcie pelletu?!?




przez Did67 » 08/05/20, 08:25

podzielam to zdanie...

Rzeczywiście, jeśli raz utknie, krok po kroku, będzie coraz gorzej…

Warto zdjąć osłonę i... poobserwować, czy faktycznie wraca do zera. Możliwe, że sprężyna się zmęczyła (otwarcie jest elektryczne, ale zamknięcie ze względów bezpieczeństwa to sprężyna - tak, że w przypadku braku prądu ogień nie może się podnieść w silosie. . .).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 237