Jak podłączyć baterie słoneczne?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/09/13, 21:54

Matx napisał:zysk: od 5 kW w deszczowy dzień do 12 kW w słoneczny dzień


5 kWdzień jest ogromne!

np. 1 dzień = 24 godziny

5 kWdzień x 24 = 120 kWh!

oczywiście celowo nie rozumiem pokazywania znaczenia jednostek!

Przypuszczam, że jest to raczej około 5 kWh/dzień i jest to bardziej logiczne, to jest średnia moc
5 kWh / 24h = 0,208 kW

w słoneczne dni
12 kWh / 24h = 0,5 kW
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/09/13, 21:57

Strąk zasiarczony dokładnie oczyścić i pokryć wazeliną.
Zamontuj obwód odsiarczający, temat był już poruszany kilka razy na łamach forum i kilka tematów nawiązuje do tego.

Stacje inwerterowe są rzeczywiście bardzo popularne w produkcji niedrogich ładowarek... z kilkoma stacjami produkowanymi seryjnie produkujemy szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych, które kosztują mniej niż 500 €, podczas gdy prawdziwe szybkie ładowarki są warte kilka tysięcy €.. .
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/09/13, 22:28

Matx napisał:
chatelot16 napisał:kolejny pomysł, którego jeszcze nie miałem czasu wypróbować

gdy brakuje nam energii, aby cały akumulator osiągnął pełną pojemność w każdym cyklu, myślę o wypróbowaniu konkretnej ładowarki, która poda dodatkowy prąd pojedynczemu elementowi, aby naprawdę go naładować do pełna, zanim uda się naładować cały akumulator, z automatyczną zmianą tego uprzywilejowanego elementu w każdym cyklu, więc nawet jeśli akumulator nigdy nie zostanie całkowicie naładowany, każdy element będzie miał pełne naładowanie w jednym cyklu na 12


Tak, Twój produkt jest w tym przypadku bardzo interesujący! Kto to produkuje i czy nie jest za drogie?

Dziękuję.


kto to robi? nikt, to pomysł, jakiego nigdzie indziej nie widziałem, a który można by zrealizować, gdyby okazał się użyteczny

będzie to skrzynka z 13 zaciskami do podłączenia elementów 12 2 V, z przekaźnikami pozwalającymi na podłączenie małej przetwornicy 24 V/2 V do jednego z elementów, którego kolej ma zostać w pełni naładowana

tego typu skrzynka będzie miała także to, co potrzebne do trwałego zarejestrowania napięcia wszystkich elementów, aby zobaczyć, czy przy rozładowaniu któryś z nich słabnie przed pozostałymi

umożliwia także włączenie alarmu o niskim stanie baterii, gdy tylko któryś z elementów będzie miał zbyt niskie napięcie, aby go nie uszkodzić, zamiast jedynie mierzyć napięcie całkowite, co pozwala zejść za nisko na element, który staje się słabszy od pozostałych

Czy jest rynek na produkcję tego typu rzeczy? , mam wrażenie, że tak, gdy widzę, ile osób przechodzi tutaj dla tego typu instalacji

jest za wcześnie, żeby mówić o cenie... Zastanawiam się także nad zintegrowaniem pełnego zarządzania obciążeniem

jak działa Twoja ładowarka słoneczna: Niektóre ładowarki na stałe napięcie zaczynają mnie trochę zasmucać: kiedy słońce dostarcza prąd, czasami akumulator już go nie chce i energia się marnuje: inteligentna ładowarka, która zlicza przybywające Ah wchodzi, a kto wychodzi, może podjąć decyzję o włożeniu energii do akumulatora, nawet jeśli konieczne będzie niewielkie zwiększenie napięcia

Samo ładowanie stałym napięciem jest dobre w przypadku pojazdów, które regularnie jeżdżą i nigdy nie wyczerpują akumulatora

1410 Ah x 24 V = 33840 Wh = 33,8 kWh

33,8 kWh / 12 kWh/d = 2,82 dnia
dlatego naładowanie pustego akumulatora bez zużywania czegokolwiek zajmuje prawie 3 dni pełnego słońca

a przy 5kWh/d zajmuje to 6,76 dnia
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/09/13, 22:42

Citro napisał:Zamontuj obwód odsiarczający,


do odsiarczania konieczne jest, aby element pozostał prawie całkowicie naładowany, dlatego klasycznie konieczna jest jego wymiana i obróbka zasiarczonego elementu poza obwodem, aby nie rozładowywał się codziennie

Nigdy nie widziałem jednoznacznych wyników w przypadku elektronicznych odsiarczaczy: ogólnie rzecz biorąc, efektem jest delikatne, regularne i długie ładowanie... elektroniczny odsiarczacz czy nie, nie zmienia zbyt wiele
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 09/09/13, 01:57

Zacznij od uruchomienia obciążenia wyrównującego na regulatorze (i ewentualnie zobacz jego konfigurację) ograniczając jednocześnie pobór tego dnia, aby osiągnąć dokładnie to wyrównanie.
0 x
mATX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 23/10/08, 17:44

dziękuję




przez mATX » 21/09/13, 11:59

Forhorse napisał:Zacznij od uruchomienia obciążenia wyrównującego na regulatorze (i ewentualnie zobacz jego konfigurację) ograniczając jednocześnie pobór tego dnia, aby osiągnąć dokładnie to wyrównanie.


Bonjour.


Dziękuję wszystkim za udzielone mi rady.
Potrzebuję więcej energii, jeśli dobrze zrozumiałem.

Obecnie mam 10 monokrystalicznych paneli słonecznych o mocy 250 W i 24 V podłączonych do napięcia 48 V z regulatorem MPPT 80 A podłączonym do wspomnianych akumulatorów (nowych).
Mam kolejny rząd 6 paneli polikrystalicznych 110 W i 24 V podłączonych do 48 V z klasycznym regulatorem Steca (około 40 amperów) na starych akumulatorach awaryjnych.


Moje pytanie brzmi: czy mogę podłączyć oba rzędy paneli jednocześnie do nowych akumulatorów?
I czy mogę je podłączyć do tych samych zacisków.

Dziękuję za odpowiedzi.

Mathieu Orlandiniego.
0 x
Darmowa energia jest droga. ^^
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/09/13, 13:25

jeśli masz te inne panele to szkoda byłoby nie podłączyć ich do głównego akumulatora, będzie on częściej ładowany do pełna i będzie działał dłużej

twoje 2 regulatory mogą być podłączone jednocześnie do tego samego akumulatora, jeśli regulacja ogranicza tylko napięcie... gdyby istniał bardziej skomplikowany system zliczania amperogodzin, musiałbyś trochę pomyśleć

można od czasu do czasu postawić duży inwerter do ładowania akumulatora awaryjnego... jeśli ma on służyć jedynie jako rezerwa to nie powinien zbytnio się rozładowywać więc nie musi być na co dzień na panelu
0 x
nieustalona
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 25/01/09, 00:11




przez nieustalona » 22/09/13, 11:46

dzień dobry

Jeśli chodzi o wyrównanie, czy ktoś ma jakieś informacje nt durée tej fazy w zależności od pojemność rytmu i częstotliwość wyrównania.
Victron daje:
I maksymalne wyrównanie = C/20 do C/30
V = 30/31 V dla OPzS 24 V

ale nic z czasem!
Dobry pomysł Chatelot to wyrównywanie element po elemencie!
Obraz
nieustalona
0 x
stefano
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 15/04/13, 10:34
x 1




przez stefano » 28/09/13, 00:08

machaon napisał:Jeśli chodzi o wyrównanie, czy ktoś ma jakieś informacje nt durée tej fazy w zależności od pojemność rytmu i częstotliwość wyrównania.
Victron daje:
I maksymalne wyrównanie = C/20 do C/30
V = 30/31 V dla OPzS 24 V

Witam,
Mam dla Ciebie informację: na stronie Victron załaduj ją ręczny regulator MPPT 150/70 CC (ten, który posiadam); na stronach 11 i 12 znajduje się tabela ze wszystkimi programowalnymi algorytmami ładowania, z uwagą dotyczącą wyrównania na stronie 13 i kolejna strona 17… Jeśli chodzi o częstotliwość, Victron zaleca, jak sądzę, raz w miesiącu.
Dzięki temu dowiesz się, co będziesz musiał zastosować ręcznie. Ale nie wiem, czy możesz grać na intensywności. Dla napięcia gdyż należałoby zastosować wyższe od absorpcji, rozwiązanie widzę jedynie w oszukiwaniu poprzez narzucenie konfiguracji odpowiadającej innemu typowi akumulatora, czasu wyrównania. Uff! To wszystko nie jest łatwe…
Na wszelki wypadek zadzwoń do mnie ;-)
0 x
mATX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 23/10/08, 17:44




przez mATX » 12/10/13, 14:44

Bonjour.

Akumulatory zostały poddane testowi, nadmierne zużycie i brak ładowania wyrównawczego.
Dzisiaj jeden z akumulatorów jest utleniony (zasiarczony) i nie ma już pęcherzyków.
Kiedy uruchamiam cykl wyrównywania, ładuje się 11 akumulatorów (2.40 V na ogniwo), a uszkodzony rozładowuje się (2.04 V).


Mam więc kilka pytań.

-Czy możemy zmienić tylko ten element?
-Czy ten przedmiot można naprawić lub naprawić, jeśli tak, to gdzie?

Merci wlać votre aide.
0 x
Darmowa energia jest droga. ^^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 78