Jak zmierzyć energię uzyskaną z pieca słonecznego

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
pros szczupły
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/11/09, 14:36

Jak zmierzyć energię uzyskaną z pieca słonecznego




przez pros szczupły » 20/11/09, 15:26

Witam, jestem obecnie na 2 roku klasy przygotowawczej do Grandes Ecoles i mam do wykonania projekt, Osobista i nadzorowana praca inicjatywna (TIPE). Ponieważ tematem przewodnim były powierzchnie, postanowiłem ukierunkować swój temat na piece solarne, a dokładniej na realizację 3 pieców (jeden płaski, paraboliczny i kulisty).
Pragnę zatem dokonać porównań między tymi różnymi systemami i dlatego zastanawiałem się, w jaki sposób mógłbym (za pomocą obliczeń lub środków pomiarowych) zmierzyć energię uzyskaną dzięki przechwyconemu cieplu.
Mam nadzieję, że mój temat jest dobrze umiejscowiony (i tak, to mój pierwszy ^^) Z góry dziękuję za pomoc! Wszystkiego najlepszego !
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/11/09, 19:38

Witaj proslim! Bardzo ciekawy Twój temat.

Ze swojej strony określiłbym czas na odparowanie określonej ilości wody lub podniesienie jej o X stopni.
Uwaga, praktycznie konieczne byłoby jednoczesne wykonanie pomiarów lub posiadanie solarymetru.

Mam nadzieję, że informujesz nas na bieżąco.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 20/11/09, 20:39

+1 i witaj w proslim :P

Na ekonologii znajdziesz odpowiedzi na wszystkie (lub prawie) pytania, a jeśli nie, to wspólnie znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów :D

Skoro już zamierzasz mówić o piecu solarnym, nadal zapraszam do zapoznania się z dostępną już dokumentacją na ten temat dotyczącą ekonologii...

W oknie u góry tej strony wyszukaj piec solarny, będziesz zaskoczony, widząc, że istnieje już wiele dokumentacji, argumentów : Chichot:

W miarę naszej wiedzy służymy pomocą :P


ciąg dalszy nastąpi i.... Miau!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 21/11/09, 06:09

Witam was,
W tej dziedzinie, myślę, że jeden z blogów zawiera odniesienia i.
Do praktycznej, testowej i kreatywnej części prostego systemu pomiarowego
http://cuisson-solaire.over-blog.fr/

Jest też najbardziej ogólny, ale z forum i mały demot
http://micsolaire.aliceblogs.fr/

a + Claude
0 x
pros szczupły
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/11/09, 14:36




przez pros szczupły » 21/11/09, 12:35

Dzień dobry!! Dziękuję za powitanie i odpowiedzi. Zdejmuję wszystko i bez problemu będę informować o postępach w realizacji mojego projektu. Chociaż niestety nie mam zbyt wiele wolnego czasu, aby poświęcić się temu badaniu, ale będę stopniowo przychodził, aby informować Cię na bieżąco!

Dobrego weekendu dla was wszystkich!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88