Jak podłączyć baterie słoneczne?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
mATX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 23/10/08, 17:44

Jak podłączyć baterie słoneczne?




przez mATX » 08/09/13, 11:44

Bonjour.


Szukam kogoś kto pomoże mi rozwiązać pewien problem.
Jestem początkujący w odizolowanej witrynie i z niewielkimi zasobami.
Instalację fotowoltaiczną robiłem sam i oczywiście jest problem z podłączeniem akumulatora. Czytam schematy połączeń na Waszej stronie i trochę boję się popełnić błąd.

Zrobiłem zdjęcie moich baterii, myślę, że jest problem, ponieważ jedna z baterii utlenia się znacznie szybciej niż pozostałe.

Obraz

Baterie 2 V (połączenie 24 V)
Czy mógłby mi ktoś narysować mały rysunek? :)

Pouvez vous m'aider?
Merci beaucoup.

mATX
0 x
Darmowa energia jest droga. ^^
chevesne51
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 26/10/05, 19:19
x 1




przez chevesne51 » 08/09/13, 12:15

Witam,

Rozważ napięcie tego elementu w stosunku do pozostałych.
Może być uszkodzony.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/09/13, 15:37

jaki chcesz rysunek? Twoja edycja jest poprawna! jest 12 elementów 2 V połączonych szeregowo

jak długo to działa?

Czy poziom naładowania jest wystarczający, aby akumulator był w pełni naładowany dość często?

problem luźnego elementu często zdarza się, gdy nie ładujemy go wystarczająco, więc nigdy nie jest on całkowicie pełny i nigdy nie ma ładunku wyrównującego: element rozładowuje się trochę bardziej, aby pozostałe najpierw dotarły puste: to go trochę zasiarcza, więc gorzej niż inne znosi obciążenie, a w kolejnym cyklu będzie jeszcze gorzej, aż do śmierci tego elementu

gdy nie jesteśmy wystarczająco często w pełni naładowani, są tylko 2 rozwiązania: zmniejszyć zużycie prądu, lub zwiększyć liczbę paneli fotowoltaicznych

lub uruchomić generator z ładowarką dużej mocy, aby wykorzystać całą moc grupy i nie uruchamiać jej na darmo: czasami wykorzystuję inwertorową stację spawalniczą jako ładowarkę! bardzo skuteczny w przypadku dużych akumulatorów: jedynym problemem jest monitorowanie napięcia, ponieważ nie ogranicza ono ładowania
0 x
mATX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 23/10/08, 17:44




przez mATX » 08/09/13, 15:39

chevesne51 napisał:Witam,

Rozważ napięcie tego elementu w stosunku do pozostałych.
Może być uszkodzony.



Bonjour.

Dziękuję za odpowiedź chevesne51.
Właśnie testowałem i wszystkie akumulatory dają średnio 2.30 V z wyjątkiem akumulatora oksydowanego, który daje 2.15 V. :płakać:

Jak stamtąd iść?
Czy moje połączenie jest dobre? (do pralki, klimatyzacji itp.)
Czy mogę wymienić wadliwą baterię, wiedząc, że system działa już półtora roku?
Czy mogę naprawić akumulator za pomocą siarczanu magnezu?
I w końcu, czy muszę wyrównać akumulatory?

Merci d'avance wlać vos réponses.
0 x
Darmowa energia jest droga. ^^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 08/09/13, 18:37

Matx napisał:Właśnie testowałem i wszystkie akumulatory dają średnio 2.30 V z wyjątkiem akumulatora oksydowanego, który daje 2.15 V. :płakać:


Test „rozładowanego”, jak sądzę?

Wykonaj ten sam pomiar podczas „ładowania”, czyli podłączając coś, co napompuje Twoje akumulatory… co najmniej 20% ich pojemności w W.

Oznacza to, że jeśli masz na przykład pojemność 1000 Wh, podłącz obciążenie o mocy co najmniej 200 W...
0 x
mATX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 23/10/08, 17:44




przez mATX » 08/09/13, 20:18

chatelot16 napisał:jaki chcesz rysunek? Twoja edycja jest poprawna! jest 12 elementów 2 V połączonych szeregowo

jak długo to działa?

Czy poziom naładowania jest wystarczający, aby akumulator był w pełni naładowany dość często?

problem luźnego elementu często zdarza się, gdy nie ładujemy go wystarczająco, więc nigdy nie jest on całkowicie pełny i nigdy nie ma ładunku wyrównującego: element rozładowuje się trochę bardziej, aby pozostałe najpierw dotarły puste: to go trochę zasiarcza, więc gorzej niż inne znosi obciążenie, a w kolejnym cyklu będzie jeszcze gorzej, aż do śmierci tego elementu

gdy nie jesteśmy wystarczająco często w pełni naładowani, są tylko 2 rozwiązania: zmniejszyć zużycie prądu, lub zwiększyć liczbę paneli fotowoltaicznych

lub uruchomić generator z ładowarką dużej mocy, aby wykorzystać całą moc grupy i nie uruchamiać jej na darmo: czasami wykorzystuję inwertorową stację spawalniczą jako ładowarkę! bardzo skuteczny w przypadku dużych akumulatorów: jedynym problemem jest monitorowanie napięcia, ponieważ nie ogranicza ono ładowania



Witam,

Merci wlać TA réponse.
System działa od około półtora roku.
Jest 10 paneli o mocy 250 W podłączonych do napięcia 48 V.
Tak, jemy dużo... za dużo od czasu do czasu :?
Ile razy w roku należy dokonywać opłat wyrównawczych?
Dziękuję za inne rady. Kiedy będę miał więcej środków, wezmę falownik/ładowarkę z generatorem lub/lub konwerterem sieciowym i funkcją śledzenia energii słonecznej.

I na razie myślę, że masz rację, zamierzam ograniczyć konsumpcję.

ps: niezła technika ładowania za pomocą stacji lutowniczej :)
0 x
Darmowa energia jest droga. ^^
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/09/13, 20:57

wyrównanie? nie jest to kilka razy w roku, raczej akumulator należy ładować do pełna tak często, jak to możliwe

bardzo źle oscylować między 2 poziomami, nigdy nie całkowicie pełny

jeśli zdarza się to zbyt często, potrzebujesz dodatkowego źródła energii

jaka pojemność akumulatora w Ah? jaka cena ?

mały generator o mocy 2000 W za 200 euro kosztuje mniej niż ogniwo akumulatorowe

niskie napięcie twojego elementu nie świadczy o jego martwości, jeśli nastąpiło po pewnym czasie rozładowania: bardziej niepokojące byłoby, gdyby napięcie pozostało zbyt niskie po dobrym ładowaniu

inwertorowa stacja spawalnicza jest środkiem do rozwiązywania problemów, gdy już posiadasz stację przydatną do spawania, ale używanie jej bez nadzoru jest trochę niebezpieczne, ponieważ może wytwarzać zbyt duży prąd lub zbyt duże napięcie

najprostszy sposób na wykorzystanie grupy i włączenie jej w przypadku korzystania z urządzeń zużywających dużo energii, oszczędzając w ten sposób akumulatory i dając im większą szansę na pełne naładowanie przez słońce

nie polegaj na gnieździe 12 V określonej grupy, które generalnie wytwarza dość niski prąd, nieistotny w porównaniu z mocą grupy
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/09/13, 21:06

kolejny pomysł, którego jeszcze nie miałem czasu wypróbować

gdy brakuje nam energii, aby cały akumulator osiągnął pełną pojemność w każdym cyklu, myślę o wypróbowaniu konkretnej ładowarki, która poda dodatkowy prąd pojedynczemu elementowi, aby naprawdę go naładować do pełna, zanim uda się naładować cały akumulator, z automatyczną zmianą tego uprzywilejowanego elementu w każdym cyklu, więc nawet jeśli akumulator nigdy nie zostanie całkowicie naładowany, każdy element będzie miał pełne naładowanie w jednym cyklu na 12
0 x
mATX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 23/10/08, 17:44




przez mATX » 08/09/13, 21:41

Christophe napisał:
Matx napisał:Właśnie testowałem i wszystkie akumulatory dają średnio 2.30 V z wyjątkiem akumulatora oksydowanego, który daje 2.15 V. :płakać:


Test „rozładowanego”, jak sądzę?

Wykonaj ten sam pomiar podczas „ładowania”, czyli podłączając coś, co napompuje Twoje akumulatory… co najmniej 20% ich pojemności w W.

Oznacza to, że jeśli masz na przykład pojemność 1000 Wh, podłącz obciążenie o mocy co najmniej 200 W...


Witam Cię, dziękuję za odpowiedź.
Pomiaru dokonałem, gdy pobierałem około 400 watów
Pytanie, które może zabrzmieć trochę głupio...
Jak obliczyć pojemność, o której mówisz w watach?

konfiguracja: 12 akumulatorów 1410 A, element 2 V połączony szeregowo i równolegle (24 V), 10 paneli monokrystalicznych 250 W, regulator flexmax80, falownik Phoenix 3200 W/24 V (zysk: od 5 kW w deszczowy dzień do 12 Kw w słoneczny dzień, orientacja południe, południe to bezchmurnie (oprócz chmur i samolotów :: )


Ps:
przepraszam za umieszczenie wpisu w złym miejscu forum, jeśli mod może skierować mnie w stronę fotowoltaiki, byłoby to dla niego bardzo miłe.
Dla obrazu zmienię hosta
0 x
Darmowa energia jest droga. ^^
mATX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 23/10/08, 17:44




przez mATX » 08/09/13, 21:48

chatelot16 napisał:kolejny pomysł, którego jeszcze nie miałem czasu wypróbować

gdy brakuje nam energii, aby cały akumulator osiągnął pełną pojemność w każdym cyklu, myślę o wypróbowaniu konkretnej ładowarki, która poda dodatkowy prąd pojedynczemu elementowi, aby naprawdę go naładować do pełna, zanim uda się naładować cały akumulator, z automatyczną zmianą tego uprzywilejowanego elementu w każdym cyklu, więc nawet jeśli akumulator nigdy nie zostanie całkowicie naładowany, każdy element będzie miał pełne naładowanie w jednym cyklu na 12


Tak, Twój produkt jest w tym przypadku bardzo interesujący! Kto to produkuje i czy nie jest za drogie?

Dziękuję.
0 x
Darmowa energia jest droga. ^^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 72