Jak wykryć nieszczelność w obwodzie solarnym?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
boutkiller
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 08/05/06, 12:07

Jak wykryć nieszczelność w obwodzie solarnym?




przez boutkiller » 24/12/15, 18:58

Witam,

Mam obwód solarny mojego podgrzewacza wody, który nieznacznie przecieka, około 1 l miesięcznie. Myślę, że wyciek jest tak mały, że nie widzę, skąd wycieka, woda odparowuje niemal natychmiast. Czy jest jakiś sposób na znalezienie wycieku?
0 x
yves35
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 221
Rejestracja: 27/09/15, 23:22
Lokalizacja: rennes
x 60

Jak wykryć nieszczelność w obwodzie solarnym?




przez yves35 » 24/12/15, 22:26

Dobry wieczór,

masz jeszcze czas, aby poprosić Świętego Mikołaja o puszkę produktu używanego przez hydraulików do sterowania obwodem (nie pamiętasz nazwy). Konieczne jest spuszczenie wszystkiego, odłączenie zbiornika wyrównawczego (jeśli nie obsługuje 6 barów) i napompowanie do 6 barów, a następnie spryskanie wszystkich połączeń. Następnie idź do swojej żony po lody, które są w pudełkach z cieniami do powiek (powiększa i pozwala zajrzeć za okucia i spawy)

Kiedy jest wyciek, bulgocze. Niedrogi wariant: woda z kranu + płyn do mycia naczyń

yves
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 25/12/15, 13:12

Wiele płynów niezamarzających zawiera znacznik fluorescencyjny, który dokładnie wykrywa nieszczelności.
Sprawdź, czy płyn w twoim obwodzie go zawiera, a jeśli tak, wystarczy sprawdzić rury za pomocą lampy UV
Uwaga: znacznik fluorescencyjny można również dodać później w obwodzie, jeśli jeszcze go nie zawiera.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90