Samodzielna konstrukcja stalowego pieca kominkowego

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Redloks
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/08/09, 18:59

Samodzielna konstrukcja stalowego pieca kominkowego




przez Redloks » 12/08/09, 19:28

dobry wieczór
Oto kilka opinii na temat wykonania stalowego pieca kominkowego, mam nadzieję, że pomoże to niektórym...
oto adres pliku, trochę za duży, przepraszam

https://www.econologie.com/plans-pour-la ... -4125.html

Lustro na stronie: https://www.econologie.info/share/partag ... NIJXvG.pdf
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/08/09, 08:44

Wow, kapelusz!

Dziękuję za dokument, jest bardzo interesujący, ale żeby wykonać taki montaż trzeba być bardzo dobrze wyposażonym (cięcie „grubych” blach) i umieć perfekcyjnie spawać!

Krótko mówiąc, nie jest to w zasięgu każdego.

W każdym razie daj nam znać, gdy już rozwiążesz kwestię regulacji komina. Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się, kilku użytkowników zbudowało już lub zmodyfikowało piece!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 13/08/09, 12:23

Uważam, że pomysł posiadania pieca pod kominem, który będzie zbierał żar i czerpał korzyści z powolnego spalania, uważam za naprawdę interesujący.
Często pod spodem mamy dużą ilość bali, jest to dobry sposób na odzyskanie tej przestrzeni.
Świetna robota, czekamy na więcej i dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoimi doświadczeniami. : Mrgreen:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 60