Automatyczny ponowny zapłon konwertera

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Automatyczny ponowny zapłon konwertera




przez Obamot » 22/12/22, 23:05

izentrop napisał:
izentrop napisał:
Forhorse napisał:Ale co to za fabryka gazu! :zaszokować:
Przekaźnik statyczny jest do niczego używany, wystarczy działać na przełącznik przetwornicy (wszystkie chińskie falowniki mają inter, aby je włączyć) za pomocą prostego małego przekaźnika.
Tak ok, to też jest proste rozwiązanie, ale nie każdemu jest dane iść i wlutować 2 przewody w // na przycisku, ryzykując utratę gwarancji.


…Liczy się opinia zainteresowanego.



I tak właśnie... dlaczego nie skomentujesz "technicznie" tego prostszego rozwiązania, a nawet podając schemat blokowy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Automatyczny ponowny zapłon konwertera




przez Forhorse » 22/12/22, 23:39

izentrop napisał:podwójny przekaźnik z łączem sprzężonym optycznie

Co znowu jest bezużyteczne, transoptor ma zapewniać izolację galwaniczną, funkcję, którą już zapewnia przekaźnik... Wygląda na to, że szczególnie lubisz niepotrzebnie skomplikowane skręcone zespoły.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13743
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Automatyczny ponowny zapłon konwertera




przez izentrop » 23/12/22, 00:29

Posiadanie tego typu przekaźnika w magazynie jest interesujące, gdy majstrujesz przy µP
Idź znajdź 12 V 2 RT z listwą zaciskową w tej cenie... Czekam na twoje propozycje
załączniki
12V 2RT.jpg
12V 2RT.jpg (33.57 KiB) Wyświetlono 600 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Automatyczny ponowny zapłon konwertera




przez Obamot » 23/12/22, 00:36

Okej, jest tanio. Więc kończysz ten montaż, umieszczając sztafetę w „podstawowym schemacie, który idzie dobrze” STP (lub karzesz go, zaśmiecając go, grając w prof.)?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Automatyczny ponowny zapłon konwertera




przez phil59 » 23/12/22, 11:57

Uspokój się Obamocie!

Czy dużo wiesz o tych „sztuczkach”? Ja tylko trochę, nie dużo...

Forhorse i izentrop wydają się opanowywać to wszystko znacznie lepiej niż my....

A na ali masz rzeczy, które nie są za drogie i nie działają źle…. ale to jak wszystko, możesz też trafić na gówno, ale będą to te same, które podniesiesz u lokalnych majsterkowiczów, dla niektórych ....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Automatyczny ponowny zapłon konwertera




przez Christophe » 23/12/22, 11:58

Masz na myśli:

phil59 napisał:Forhorse i izentrop mają Wygląda na to, że wszystko poukładało się lepiej od nas...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13743
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Automatyczny ponowny zapłon konwertera




przez izentrop » 23/12/22, 12:56

Obamot napisał: „podstawowy schemat, który idzie dobrze” STP?
Zgodnie z uprzejmą prośbą. Chociaż przekaźnik statyczny jest bardzo przydatny w bezpieczeństwie zasilania prądem stałym.
Szybko zrobione z 2 przekaźnikami 1 RT.
W przypadku 2 modułów przekaźnikowych należy dodać zasilacz VDC lub DC+ DC-.
I w zasadzie potrzebny byłby dodatkowy styk, aby nie połączyć neutralnego sektora z falownikiem, a więc raczej potrójny RT.
załączniki
moduł inwertera automatycznego.gif
auto falownik module.gif (141.88 KiB) Konsultowano 533 razy
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Automatyczny ponowny zapłon konwertera




przez phil59 » 23/12/22, 14:10

Christophe napisał:Masz na myśli:

phil59 napisał:Forhorse i izentrop mają Wygląda na to, że wszystko poukładało się lepiej od nas...


Nie, nie to powiedziałem!

Mistrz Forhorse i izentrop lepszy od nas, a może mistrz Forhorse może być znacznie lepszy!

Ale 2 mistrz lepszy niż Obamat i ja!
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Automatyczny ponowny zapłon konwertera




przez Obamot » 23/12/22, 14:43

na pewno
phil59 napisał:Uspokój się Obamocie!

Czy dużo wiesz o tych „sztuczkach”? Ja tylko trochę, nie dużo...

Jeśli jesteś zainteresowany, zrobiłem tylko niskie napięcie ... Nie przeszkadza mi to w nauce, a jeśli wrócisz do wątku, zauważysz, że to ja poparłem/zasugerowałem rozwiązanie proste z przekaźnikami, żeby było w zasięgu ręki autora wątku...

To długa droga wstecz, ale nadal mam na swoim koncie, w szczególności:
— Elektroniczny system domofonowy, który witał gości wiadomością i nagrywał ich wiadomości, gdy przechodzili przez nie, w czasie, gdy to nie istniało (z wyjątkiem automatycznych sekretarek), obwód uruchamiający sterowanie magnetofonu analogowego, dzwonek i czasowe polecenie przerwania procesu. I oczywiście dzięki zastosowaniu przekaźników...

— A w „najwyższej gamie”, dwa przedwzmacniacze RIAA, (aaaah, era winylu…) : Lol: z prawie nieistniejącym szumem i szumami porównywalnymi do dBx dzięki 2 zasilaczom toroidalnym z oddzielnymi stopniami i liniami tranzystorów pracującymi tylko na dziesiątych ich pojemności, wszystkie z niskotolerancyjnymi komponentami typu „wojskowego” (chociaż biorąc pod uwagę, że schematy wszystkich tych prototypów nie były moje, stąd moje zainteresowanie, zwłaszcza że nie było ich nawet w programie kursu...) Musimy znaleźć w tym fo-fo ślady innych rzeczy, ale pozostaję skromny, bo wiem o wiele mniej niż kilka głośników i nie uważam tego za problem, a ty?

Dziękuję również Izentropowi za przychylną odpowiedź, spojrzę na to z jasną głową.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Automatyczny ponowny zapłon konwertera




przez Christophe » 23/12/22, 14:59

phil59 napisał:Ale 2 mistrz lepszy niż Obamat i ja!


Ba, aby opanować lepiej niż Obamat ... wiesz, że potrzebujesz poziomu! : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:

Buziaki Obamounet! : Lol: : Lol: : Lol:
0 x

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81