Jaki materiał na mały prototyp?

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Jaki materiał na mały prototyp?




przez Ahmed » 21/05/20, 21:34

Flytox, to bardzo dobry pomysł, nawet łatwiejszy do zrealizowania niż stiuk iz łatwo dostępnymi surowcami, który pozwala na robienie świetnych „rzeczy”: mam nadzieję, że zainspiruje tych, którzy czytają ten wątek*.
Ze swojej strony przeprowadziłem dziś po południu testy tego projektu, z których testów wynikają 2 obserwacje: zła i dobra. Złą rzeczą jest to, że pomysł, który motywował mój projekt, jest gówniany (posiadanie jednego dobrego pomysłu na dziesięć wydaje mi się honorowym stosunkiem! : Wink: ); dobrą rzeczą jest to, że nagle znalazłem bardzo proste rozwiązanie : Idea: na początku wieczoru. :P
Więc jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim, którzy zadali sobie trud myślenia razem ze mną i którzy wykazali się wielką pomysłowością, nie mówiąc już o ich życzliwości! : Oops: : Oops: : Oops:

* Spośród wszystkich propozycji ta wydaje mi się najbardziej odpowiednia dla moich osobistych kryteriów i chciałbym wykorzystać ten materiał w taki czy inny sposób...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Jaki materiał na mały prototyp?




przez GuyGadebois » 21/05/20, 23:53

Flytox napisał:W materiałach pochodzących z recyklingu masz mokrą gazetę (namoczoną we flocie przez wiele godzin). (Nie gazety z papierem błyszczącym/fotograficznym)
Kończy się tworzeniem arkuszy jak posmarowanych błotem/klejem, ładnie nabiera kształtu i twardnieje po wyschnięciu.

Tak, to się nazywa papier-mache. Odwiedziłem warsztaty w Kaszmirze, które robią z tym wszystko. Zagruntowane przedmioty są następnie lakierowane i pięknie malowane.
https://www.google.com/search?q=paper+m ... irefox-b-d
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250

Re: Jaki materiał na mały prototyp?




przez ne 44 » 22/05/20, 06:11

Witam,

Flytox napisał:W materiałach pochodzących z recyklingu masz mokrą gazetę (namoczoną we flocie przez wiele godzin). (Nie gazety z papierem błyszczącym/fotograficznym)
Kończy się tworzeniem arkuszy jak posmarowanych błotem/klejem, ładnie nabiera kształtu i twardnieje po wyschnięciu.


Jak w modelarstwie, np. do realizacji reliefów (czasami na wcześniej ukształtowanej ramie siatkowej).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103