Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: temperatura zadana, min i wyłączenie kotła

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
ŁatwyGui
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 16/02/23, 00:50
x 2

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez ŁatwyGui » 16/02/23, 10:39

cześć 0/
Oto dokument easypell v2. https://www.easypell.com/fileadmin/user ... ktuell.pdf

Porównując ze starym modelem easyspell, nie ma znaczącej różnicy w części automatu i elektronicznego zarządzania. (różnice są czysto kosmetyczne + szeregowe dodanie autodecentracji turbulatorów)

czyli na stronach 30 do 32 opisy podłączeń na karcie sterownika kotła.

strona 45 . wersja A schemat połączeń.

instalator ustawił mnie w B (lub zostawił konfigurację fabryczną?) Włożyłem z powrotem A, ale bez znaczącej zmiany w działaniu, aby przejść z jednego trybu do drugiego. praca w TORze uderza prosto w ścianę w każdym cyklu.
opis trybu pozycjonowanego znajduje się w instrukcji szybkiej instalacji kotła (strona 6 dla easypell + touch)
https://www.easypell.com/fileadmin/user ... 7-2022.pdf

strona 47 . słynny opis opcji modulacji, która staje się dostępna po zamontowaniu sondy na porcie Z21

Z tego co widzę to że bez tej sondy sondy na sterowniku kotła pracuje na 10kw i nie schodzi na 3kw ani dużo za późno. Sonda pozwala modulować mocą 3kW od 70°C i temperaturą płomienia 600°C.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13718
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez izentrop » 16/02/23, 13:36

EasyGui pisze:Z tego co widzę to że bez tej sondy sondy na sterowniku kotła pracuje na 10kw i nie schodzi na 3kw ani dużo za późno. Sonda pozwala modulować mocą 3kW od 70°C i temperaturą płomienia 600°C.
Zaskakujące, że instalator nie jest świadomy tego ważnego szczegółu :zaszokować:
Może kocioł jest za duży jak na dobrze ocieplony dom?
0 x
ŁatwyGui
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 16/02/23, 00:50
x 2

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez ŁatwyGui » 16/02/23, 13:54

Tak, mam wrażenie, że jest przewymiarowany w stosunku do moich potrzeb grzewczych.
Nie wiem, czy możemy mówić o dobrze ocieplonym domu, ale zmodernizowałem ten 120m² „sito” z 1957 roku, znajdujący się w północno-zachodniej Francji.

Konfiguracja ocieplenia: od 20 do 40 cm wełny na ostatniej kondygnacji, w zależności od lokalizacji. Zginęło też 20cm wełny na spadzistym dachu poddasza. wykładzina ite z 10 cm wełny na zewnętrznych ścianach podłogi. Brak iso na ścianach parteru. brak izolacji na podłodze, która wychodzi na piwnicę w tej chwili.

Po stronie grzewczej grzejnik żeliwny okresowy, sterowany za pomocą zaworów połączonych zigbee (9 rad z 12 / 3 w standardowym termosie jest otwartych, aby umożliwić ciągły przepływ z cyrkulatora).
Wewnętrzna instrukcja dotyku ma 19 komfort / 17 obniżony, co jest dobrze osiągnięte i szanowane.
Instrukcje po stronie grzejnika różnią się w zależności od pomieszczeń i pory dnia. (Pracuję w domu więc w trybie komfortowym od 8 rano do północy)
Dla Twojej wiadomości od 1.2 grudnia mam 20 T peletów z niewielką ilością ciepłej wody użytkowej wytwarzanej przez kocioł i dodatkowo przy 55°C w elektryce w nocy. Uważam, że konsumpcja nie jest niepokojąca, biorąc pod uwagę średnią nieco ponad worek pelletu dziennie.

Zobaczę, czy przy tej nowej konfiguracji moja konsumpcja ewoluuje inaczej. Po południu powinienem otrzymać sondy kty. montaż wieczorem! :D
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez Pilpoill » 16/02/23, 16:07

EasyGui pisze:cześć 0/
Oto dokument easypell v2. https://www.easypell.com/fileadmin/user ... ktuell.pdf

Porównując ze starym modelem easyspell, nie ma znaczącej różnicy w części automatu i elektronicznego zarządzania. (różnice są czysto kosmetyczne + szeregowe dodanie autodecentracji turbulatorów)

czyli na stronach 30 do 32 opisy podłączeń na karcie sterownika kotła.

strona 45 . wersja A schemat połączeń.

instalator ustawił mnie w B (lub zostawił konfigurację fabryczną?) Włożyłem z powrotem A, ale bez znaczącej zmiany w działaniu, aby przejść z jednego trybu do drugiego. praca w TORze uderza prosto w ścianę w każdym cyklu.
opis trybu pozycjonowanego znajduje się w instrukcji szybkiej instalacji kotła (strona 6 dla easypell + touch)
https://www.easypell.com/fileadmin/user ... 7-2022.pdf

strona 47 . słynny opis opcji modulacji, która staje się dostępna po zamontowaniu sondy na porcie Z21

Z tego co widzę to że bez tej sondy sondy na sterowniku kotła pracuje na 10kw i nie schodzi na 3kw ani dużo za późno. Sonda pozwala modulować mocą 3kW od 70°C i temperaturą płomienia 600°C.


Tak miałem tych samych doktorów jak ty ale wkładam't czytają tę samą rzecz.

Czujnik zewnętrzny nie jest opcjonalny, jest opcjonalny.
Co dla mnie oznacza, że ​​nie jest on dołączony do kotła, a problemem jest Twój instalator : Chichot:
Wszystkie maszyny grupy Okofen pracują z zewnętrzną sondą i myślę, że nie działają na tym polu jak istoty pozaziemskie.

Podłącza się do Z21 i można – tym razem opcjonalnie – dodać czujnik pokojowy do Z28.

Nie miałem jeszcze czasu przyjrzeć się trybom A lub B, ale nie widzę związku z twoim pierwszym problemem : Oops:
0 x
ŁatwyGui
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 16/02/23, 00:50
x 2

Re: Pomoc w dostrajaniu ustawień Easypell: ustawiona temperatura, min i wyłączenie kotła




przez ŁatwyGui » 16/02/23, 16:58

Nie widzę, aby tryb A lub B miał jakikolwiek wpływ na zarządzanie modulacją kotła. Nie ma co zawracać sobie tym głowy. Tyle, że jeśli skrupulatnie postępujesz zgodnie z instrukcjami, dotykiem, musisz ustawić się w A, a tego nie zrobiono podczas instalacji : Chichot:

Przyznaję, że zauważono, że jest to opcja, a nie, że jest opcjonalna w dokumencie.
Dla mnie, gdy akcesorium jest opcjonalne, rozumiem również, że nie jest obowiązkowe, a zatem opcjonalne. : Oops:

W przeciwnym razie otrzymano sondy. Mogę zatem potwierdzić, że sonda, którą należy podłączyć, jest rzeczywiście typu kty-2k.
Za 12 € sonda jest dostarczana z 5-metrowym kablem, nie przegap! :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217