Oświetlenie roweru z odzyskiem energii podczas hamowania

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 09/11/06, 13:40

delnoram napisał:
Christophe napisał:
Leo Maximus napisał:90 do 95% rowerzystów jeździ nocą bez oświetlenia i moim zdaniem będzie to coraz mniej tolerowane.

Wydaje mi się, że ... prawo, które zobowiązało to z 95 lub 96 roku, jednak, jak mówisz, przytłaczająca większość toczy się bez światła ... Co dobrze dowodzi, że represje tak naprawdę nie istnieją ... osobiście wątpię w to zmienia się ...
Przez 10 lat nigdy nie byłem aresztowany / kontrolowany ... a jednak ... Nie mam świateł i już przekroczyłem kontrolę : Oops:

Pamiętam, jak jeździłem do szkoły na rowerze, w deszczowe dni „dynamo” robił aquaplaning : Chichot: więc więcej światła : Evil: , wtedy nie było reflektorów akumulatorowych.
Od kiedy nadrobiłem zaległości, reflektor z diodami LED, akumulatorami, a nawet światło stopu, kiedy jedziemy w 2, pozwala to sekundowi zareagować szybciej, a nawet samochody są na to wrażliwe :D .
Maximus Leo twój system jest świetny, ale podczas mojego środkowego wyścigu szczelina między klockami hamulcowymi a obręczą jest mniejsza niż milimetr :płakać:

Położenie klocków, dynamo i dźwigni wymaga - stosunkowo - precyzyjnej regulacji:
- Pomiędzy kołami dynama i opony musi znajdować się odstęp kilku milimetrów (2–3).
- Gdy koła dynama są w stanie dotknąć opony, odstęp między okładzinami a obręczą powinien wynosić 2–3 mm.
Konieczne jest zwiększenie istniejącej przestrzeni między podkładką a obręczą i doprowadzenie jej do 4, 5 lub 6 mm (istnieje dość szeroka tolerancja). Podkładki na wędzisku powinny zostać zastąpione cieńszymi podkładkami.
W ten sposób, po naciśnięciu dźwigni hamulca, dynama zaczynają się obracać i ładować akumulatory, ale to tylko spowalnia rower. Jeśli uchwyt zostanie wciśnięty dalej, klocki stykają się z obręczą i dostępne jest normalne hamowanie, a dynamo obraca się, dopóki się nie zatrzyma. Należy pamiętać, że poniżej kilku km / h napięcie dostarczane przez dynamo nie jest już wystarczająco wysokie, aby naładować akumulatory. Nie ma problemu z poślizgiem kół dynamo, ponieważ to nie sprężyna naciska koła na oponę, ale nacisk dłoni. Sprężyny powrotne hamulca pozostają takie same. Z pewnością istnieją inne rozwiązania usprawniające system.
Mam przejściówkę do baterii telefonu komórkowego, jest to przewód do ładowania, do którego przylutowałem wtyczkę jack na drugim końcu. Podłączam go pod tylną lampkę i laptop wyświetla „Ładowanie”, służyło mi tylko raz ale przydaje się.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 09/11/06, 13:42

Giul napisał:Jakie są twoje obecne projekty / marketing,
byłby to oczywisty sukces, kiedy sprzedaż : Mrgreen: w sklepie ekonologicznym?


Uch ... jutro? 8)
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 09/11/06, 13:47

Giul napisał:„Lota
To bardzo imponujące: Bravissimo !!!
Jakie są twoje obecne projekty / marketing,
byłby to oczywisty sukces, kiedy sprzedaż : Mrgreen: w sklepie ekonologicznym?
w każdym razie kapelusz !!
^ @ +

Produkcja we Francji wydaje mi się niemożliwa, koszty są zbyt wysokie. Byłem w kontakcie z MŚP w regionie paryskim, które zrobiło wtrysk plastiku i elektronikę (idealne!) Ale kilka miesięcy temu złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 09/11/06, 14:18

I do produkcji w Ch .... musi mieć dużo sousous ...

Czy nie osiągnąłbyś zysku, sprzedając określone plany? Najwyraźniej twoim celem nie jest żyć na tym ... w przeciwnym razie nie wyważyć wszystkiego na forum...

Wreszcie mogę się mylić ... :?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 17/04/08, 13:06

System był przedmiotem wniosku OSEO o pomoc na innowacje, ale jury właśnie mu odmówiło.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104