Oświetlenie LED na kablach napiętych

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Ce!
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 07/02/16, 15:16

Oświetlenie LED na kablach napiętych




przez Ce! » 07/02/16, 15:42

Bonjour à tous,

Po kilku badaniach na temat forum (bez powodzenia), pozwalam sobie na uruchomienie nowego postu. Roll:

Obecnie remontuję mój salon 40 / 45m² (około 7 mx 6). Chciałbym ją oświecić za pomocą systemu reflektorów na rozciągniętych kablach (dostępne są również aplikacje do regulacji oświetlenia). Aby ograniczyć zużycie, poszedłem na system LED.
W idei byłyby rzędy kabli 2:
- jeden z spotami 8
- drugi ze spacjami 7.
Planuję umieścić miejsca 5 Watts, ale problem polega na tym, że nie mogę znaleźć transformatora, który byłby w stanie obsłużyć tego typu instalację. W Paulmann (nie wspominając o nich) oferują tylko transformatory LED 36 VA z zestawami gotowymi na spoty 5. Jeśli dobrze zrozumiałem, 36 VA odpowiada maksymalnemu 36 W (zachowując margines bezpieczeństwa) .... Tak, wiem, jestem piłką elektryczną !!! : Oops:

Co to jest naprawdę? Czy znasz transformatory led, które obsługują tego rodzaju okablowanie?
Ponieważ chcę "ukryć" moje transformatory, chciałbym uniknąć instalacji z 4 transformatorami ...

Merci d'avance wlać vos réponses.

Céline
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Forhorse » 07/02/16, 16:57

Nie potrzebujesz transformatora (nawet jeśli wiele sklepów sprzedaje, że pod tą nazwą jest to błędne określenie całkowicie nieprawidłowe technicznie)
Potrzebny jest stabilizowany zasilacz, zwykle z napięciem 12V
Niekoniecznie „specjalna dioda LED” (to nic nie znaczy, zasilacz do diod LED to bardzo specyficzne źródło prądu, które nie ma nic wspólnego z zasilaczami sprzedawanymi w handlu)
Krótko mówiąc, każdy zasilacz 12V, który jest prawidłowo wyregulowany i ma wystarczającą moc, wykona lewę (mocniejszy jest lepszy, ale nie za dużo, jeśli potrzebujesz 55W, bierzesz 60W, nie zawracaj sobie głowy przyjmowaniem 150W, za który zapłaciłby nic i złe dla wydajności instalacji)
0 x
Ce!
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 07/02/16, 15:16

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Ce! » 07/02/16, 22:38

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jak szybko !! :D
Zapewniam, że może istnieć rozwiązanie pozwalające uruchomić punkty 8 5 W na napiętych kablach.

Potwierdzasz, że dzięki rodzajowi jedzenia, które wywołałeś, mogę bez obaw sprawić, że uruchomisz moją instalację? Ponieważ dzwoniąc do sprzedawcy, pozwolił mi zrozumieć, że zestawy LED były bardzo specyficzne i że mój problem nie został rozwiązany (oprócz zainstalowania 4 spotów 4 lub wybrać zestaw halogenowy i przekształcić każdy żarówka led).

Jeszcze raz dziękuję.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Christophe » 08/02/16, 00:52

Twoje wiadomości zostały moderowane: po co szukać gdzie indziej, co jest w sklepie? forums i kto może pomóc ożywić ekonologię ???

https://www.econologie.com/shop/aliment ... teurs-c-59
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez izentrop » 08/02/16, 00:55

Dobry wieczór,
Diody LED 12 dostarczają napięcie, ponieważ zawierają rezystory ograniczające prąd.
Jeśli chcesz nakarmić 2 X 8 spoty 5 W, kupujesz jedzenie oddzielnie https://www.econologie.com/shop/aliment ... p-303.html

Oupss z grilla!
Nie widziałem linku do sklepu na stronie forum ?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Christophe » 08/02/16, 01:02

Nie martw się izentrop, dokonałeś właściwego wyboru ...;)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez izentrop » 08/02/16, 01:07

Poza twoim podpisem nie ma linku do sklepu na tej stronie?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Christophe » 08/02/16, 01:29

Jeszcze nie nie ... Wkrótce dodam nagłówek menu ... prawdopodobnie w ciągu tygodnia?

Bo szkoda, że ​​stali bywalcy, tacy jak Forhorse, nie są świadomi produktów sklepu, który to robi forum... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Forhorse » 08/02/16, 06:50

Problem z Twoim sklepem polega na tym, że sprzedajesz tam wszystko i wszystko bez prawdziwej „podstawowej działalności” i nagle tak naprawdę nie wiemy, co tam znajdziemy (lub nie)
Kiedy szukam czegoś konkretnego i na pewno wiem, gdzie go znajdę, przechodzę do znanej mi strony.
Również w twoim sklepie nie ma nic pomiędzy 35 i 100W
Jeśli ma zasilać punkt 50W, włóż zapas 100W to odpad.
Jest już droższy, a wtedy zasilacz impulsowy, taki jak te „transformatory”, ma lepszą wydajność i lepszą regulację, gdy jest obciążony blisko 100%.
0 x
Ce!
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 07/02/16, 15:16

Odp: oświetlenie LED na rozciągniętych kablach




przez Ce! » 08/02/16, 06:56

Przepraszam za kulkę linku do zawodów ... Zwrócę uwagę następnym razem!
Dziękujemy za odpowiedzi i pomoc!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 297